2. Matto Seros pergalė techniniu nokautu pirmajame raunde prieš Georgesą St-Pierre‘ą

Kad ir kokie įspūdingi būtų G.St-Pierre‘o pasiekimai, jis taip pat neišvengė vieno sensacingo pralaimėjimo. Prieš kovą su GSP M.Serra UFC narve turėjo 4 pergales ir 4 pralaimėjimus. Vėliau jis sudalyvavo „Ultimate Fighter“ realybės šou ir ten iškovojo teisę susitikti su G.St-Pierre‘u. Kanadietis tuo metu buvo ką tik tapęs UFC pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionu. Manyta, kad M.Serra šansų turės tik tuo atveju, jei perkels kovą į parterį. Vietoj to amerikietis nusprendė kautis stovėsenoje. Atrodė, kad jis bus pasmerktas pralaimėjimui, tačiau dešine ranka sužeidė G.St-Pierre‘ą. Čempionas susvyravo, o tai pamatęs M.Serra tęsė ataką ir pasiuntė kanadietį į nokdauną. Galiausiai po amerikiečio atakų „ground and pound“ stiliumi teisėjui teko sustabdyti kovą ir įskaityti sensacingą M.Serros pergalę. Po šios kovos abiejų atletų karjeros klostėsi visiškai skirtingai. G.St-Pierre‘as laimėjo 13 kovų iš eilės, nokautavo tą patį M.Serrą ir tapo vienu geriausių visų laikų kovotojų. Tuo tarpu M.Serra vėliau laimėjo tik 1 kovą iš 4 ir dar 2010 m. baigė karjerą.

1. Royce Gracie pergalės per vieną naktį prieš Artą Jimmersoną, Keną Shamrocką ir Gerardą Gordeau

1993 m. surengtas pirmasis istorijoje UFC organizacijos turnyras. Tuomet viskas buvo nauja – 8 kovotojai buvo sukviesti į vienos nakties turnyrą ir varžėsi dėl 50 tūkst. JAV dolerių prizo. Į turnyrą buvo sukviesti skirtingų kovos menų atstovai, norėta išsiaiškinti, kuris kovos stilius yra pranašiausias. R.Gracie vizualiai neatrodė toks grėsmingas, kaip kiti turnyro dalyviai, bet jis greitai įrodė, ką gali braziliško džiu-džitsu meistras. Turnyrą jis pradėjo per 2 min. 18 sek. nugalėdamas profesionalų boksininką A.Jimmersoną, vėliau R.Gracie per 57 sek. pamokė MMA patirties jau turėjusį imtynininką K.Shamrocką, o finale per 1 min. 44 sek. įveikė ir kikbokso čempioną G.Gordeau, kuris „UFC 1“ turnyre jau buvo laimėjęs dvi kovas techniniais nokautais. Prieš turnyrą manyta, kad R.Gracie neprilygs fiziškai stipresniems varžovams ir bus nokautuotas, tačiau jis geriausiai atskleidė braziliško džiu-džitsu privalumus, visus tris galingai sudėtus oponentus nugalėdamas skausmingais veiksmais. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton