Pasibaigęs. 07-19 19:00
A Lyga
Žalgiris
2
Džiugas
0
Pasibaigęs. 07-20 18:25
A Lyga
Panevėžys
2
Šiauliai
0
Pasibaigęs. 07-20 19:30
A Lyga
Sūduva
0
Riteriai
0
Pasibaigęs. 07-21 19:30
A Lyga
Kauno Žalgiris
3
Dainava
0
Rytoj, 16:45
A Lyga
Sūduva
-
Džiugas
-
Rytoj, 19:00
A Lyga
Žalgiris
-
Dainava
-
07-28, 19:00
A Lyga
Šiauliai
-
Kauno Žalgiris
-
07-28, 19:30
A Lyga
Panevėžys
-
Banga
-
07-28, 20:00
A Lyga
Hegelmann
-
Riteriai
-
08-01, 19:00
A Lyga
Riteriai
-
Panevėžys
-
08-03, 18:25
A Lyga
Dainava
-
Sūduva
-
08-04, 19:00
A Lyga
Banga
-
Šiauliai
-
08-04, 19:30
A Lyga
Džiugas
-
Hegelmann
-
08-04, 20:00
A Lyga
Žalgiris
-
Kauno Žalgiris
-
08-07, 19:00
A Lyga
Žalgiris
-
Sūduva
-
08-07, 19:00
A Lyga
Kauno Žalgiris
-
Hegelmann
-
08-08, 19:00
A Lyga
Panevėžys
-
Džiugas
-

„Pietų IV“ išvardino „Žalgirio“ organizacijos problemas: „Paraleliai su blogais rezultatais vyko dar daug dalykų, kurie nepuošė mūsų klubo ir jo istorinio vardo“ (1)

2025-07-24 12:55
„Pietų IV“ | Roberto Riabovo / BNS nuotr.

„Pietų IV“ | Roberto Riabovo / BNS nuotr.

 Prieš Konferencijų lygos atrankos antrojo etapo Vilniaus „Žalgirio“ rungtynes, ištikimiausia klubo sirgalių grupė „Pietų IV“ socialiniuose tinkluose pasidalino įrašu, kuriame išreiškė savo nuomonę apie klubo organizaciją.

„Pietų IV“ aptarė nepotizmo, legendų, „Žalgirio“ jaunimo, Lietuvos žaidėjų, žaidėjų pardavimų, rėmėjų, struktūros ir titulų temas.

Pateikiame neredaguotą „Pietų IV“ įrašą:

Tęsiame svarbias temas, susijusias su mūsų klubu.

Šios dienos tema – ORGANIZACIJA.

Temą pradedame terminu NEPOTIZMAS. Tai yra tarnybinės padėties naudojimas giminėms, draugams ar kitiems artimiems asmenims proteguoti. Šiandieninėje visuomenėje nepotizmas reiškiasi įvairiai – ne tik artimųjų įdarbinimu, bet ir paaukštinimu pareigose, atlyginimo didinimu ar darbo sąlygų gerinimu. Tai daroma atsižvelgiant ne į pasiekimus ar kompetenciją, bet į giminystės ar kitus ryšius.

Tai tema, kurios atžvilgiu mūsų kantrybės taurė pildėsi, pildėsi ir galų gale prisipildė. Gandų bei įvairių kalbų visada girdėjome, bet čia, kaip ir visur, gali pasirinkti – tikėti ar netikėti. Kaip sakoma, su žvake nestovėjom. Tačiau, kai šį sezoną viešumoje pradėjo plisti mūsų komandos vadovės ir trenerio nuotraukos iš įvairiausių miesto vietų būnant kartu (komentaruose – nuorodos), tai kantrybės taurė prisipildė pilnai. Ši situacija mūsų legendinį Žalgirį padarė pašaipų objektu. Vien tas faktas, jog treneris yra vadovės antra pusė, kelia klausimų, ar būtent dėl to jis vis dar ir yra šioje pozicijoje? Tai yra blogas ženklas ir bet kokioje šiuolaikiškoje organizacijoje situacija būtų išspręsta. Bet matyt, kai „aš esu „Žalgiris“, galima daryti ką nori. Deja, tokio nepotizmo toleruoti negalime.

LEGENDOS. Tai dar viena tema, kuri nuo 2022 m. vis aštrėja. Dėl mistinių aplinkybių priešais staiga tapo Mantas Kuklys (10 metų „Žalgiryje“) bei Saulius Mikoliūnas (9 metai „Žalgiryje“). Žmonės, kuriuos matėme kaip pastarųjų dešimtmečių klubo legendas, tampančiais klubo struktūros ir įvaizdžio dalimi. O įvaizdis yra labai svarbus, ypač kalbant apie remėjų pritraukimą. Šiandien jie jau nustumti toli į šoną ir nieko bendro su „Žalgiriu“ neturi. Kodėl? Nėra aišku iki šiol. Kiti ryškūs komandos žaidėjai, pavyzdžiui, Algis Jankauskas – dirba „Kauno Žalgirio“ trenerių štabe, Andrius Skerla – „Hegelmann“, o Deividas Šemberas spėjo tapti nepageidaujamu dar seniau. Stadioną nusipirkom, bet kieno nuotraukas kabinsim ant sienos jaunajai kartai įkvėpti?

ŽALGIRIO JAUNIMAS. 2024 m. rinktinės kapitonas grįžta žaisti į Lietuvą ir interviu metu pasako: „Jeigu grįžti į Lietuvą, tai tik į „Kauno Žalgirį“. Tinklalaidėje „Skrieja kamuolys“ ši frazė buvo paminėta ir mūsų direktorei. Jos atsakymas buvo paprastas: „Normalu, kad taip šneka, nes jis nėra užaugęs „Žalgirio“ sistemoje.“ Taip, pateiktas faktas yra teisingas. Tačiau ateina 2025 m. vasario mėnuo ir vilnietis, „Žalgiriečio“ akadamijoje užaugintas, jau ir vyrų komandoje spėjęs debiutuoti žaidėjas – Romualdas Jansonas – pereina į „Kauno Žalgirį“. Ne tik pereina, bet ir sėkmingai ten muša įvarčius. Nežinome derybų eigos ar aplinkybių, tačiau manome, jog turėtų būti randami būdai, kad mūsų jaunimas žaistų už mus. Ypač, kai vadovė taip dažnai kalba apie akademiją, žalia kraują ir t.t. Juo labiau, kad šis žaidėjas jau parodė ženklus, kad gali įsitvirtinti vyrų futbole.

LIETUVIAI ŽAIDĖJAI. Šeštadienį po rungtynių vykusioje „diskusijoje“ mūsų klubo vadovės buvo paklausta: „Kodėl komandoje nėra daugiau patyrusių lietuvių?“ Nuskambėjo paprastas atsakymas: „Turėjom visą lietuvių sudėtį – pralošėm čempionatą.“ Nelįsime į detales, kodėl tas čempionatas buvo praloštas, bet lengva sakyti, kad komandai nereikia lietuvių. Realybė tokia, kad po 2023 m. sezono lietuviai žaidėjai nelabai ir žiuri į „Žalgirio“ pusę. Juolab, geras sąlygas šiuo metu jau gali pasiūlyti ir daugiau vietinių komandų. Nuo 2023 m. pasirašyta sutartis su vieninteliu Giedriumi Matulevičiumis, kuris pasirinko trenerį, pas kurį jau buvo žaidęs. O ir prieš tai buvusi atkarpa „Hegelmann“ nebuvo itin ryški. Natūralu, jog žaidėjai bendrauja tarpusavyje, o atsiliepimai apie mūsų organizaciją tikrai nėra patys geriausi. Paskutinis pavyzdys – Rokas Lekiatas, kuris atkeliavo į „Kauno Žalgirį“, nors tvirto starto sudėties lietuvio dėl 3 lietuvių taisyklės labai reikėtų ir mums.

ŽAIDĖJŲ PARDAVIMAI. Ši klubo kryptis irgi atrodo primiršta. Kai „Kauno Žalgiris“ per pastaruosius metus pardavė 4 žaidėjus (o tarp jų – 2 lietuvius), mūsų paskutinis ryškesnis pardavimas buvo tik Djibrilis Diaw. Fabiano Ouregos negalime pavadinti pardavimu, nes žmogus tiesiogine prasme pabėgo iš komandos. Suprantame, kad iš Lietuvos parduoti žaidėjus yra nelengva, tačiau po truputį tų atvejų daugėja. Deja, bet ne mūsų klube. O ir kalbant apie akademiją nėra užsimenama, kad vizijoje yra tikslas ne tik užsiauginti starto žaidejų, bet ir padėti klubui užsidirbti pinigų iš žaidėjų pardavimų.

RĖMĖJAI. Situacija čia stabili. Visgi, stabilumas ne visada yra geras ženklas. Net po 2022 m. europinio sezono joks proveržis šioje vietoje neužfiksuotas. Klubas pateko į Konferencijų lygos grupių etapą, rudenį susidomėjimas buvo maksimalus, tačiau jokių naujų ryškių vardų rėmėjų gretose neatsirado. Tiesiog turime kelis remėjus, iš kurių stabiliai susirenkama tam tikra pinigų suma. Neatrodo, kad kažkas į tai stipriai koncentruotųsi. Taip, galime kalbėti, kad verslui futbolas nėra įdomus ir panašiai. Tačiau atsidarius Telšių „Džiugo“ ar FA „Šiauliai“ remėjų sąrašą – taip neatrodo. Be to, viešai prieinamuose dokumentuose aiškiai matyti, kad dauguma tų remėjų prisideda ne barteriu, kaip mūsų klube, o realiais finansais. Sutikime, tai ne sostinės dydžio miestų komandos. Išvada paprasta – kai nori, viskas įmanoma. Nebent remėjai atsisako prisijungti dėl tam tikrų „asmenybinių priežasčių“.

STRUKTŪRA. Čia viskas daugiau nei paprasta – neturime nei sporto direktoriaus, nei skauto, nei atletinio rengimo trenerio. To pasekoje, prieš sezoną, kurio viešai įvardinamas tikslas yra Čempionų lygos grupės etapas, mus papildo šis būrys žaidėjų:

Youla (Švedijos 3 lyga);

Salcinovic (Švedijos 3 lyga);

Chol (MLS 2 lyga);

Devens (A Lyga, 10 komanda);

Abiam (Nigerijos lygos vidutiniokai);

Basila (Belgijos 2 lygos lentelės dugno komanda. Nebuvo žaidęs nuo 2024 m. balandžio);

Tavares (Latvijos lyga, 3 vietos komanda);

Hadji (Armėnijos lyga, 8 vietos komanda);

Ofori (Danijos lyga, 10 komanda ir bendrai per sezoną sužaistos 26 minutės).

„Solidu.“

TITULAI. Labiausiai mėgstamas klubo vadovės argumentas. Žinoma, be galo džiaugiamės kiekvienu laimėtu titulu. Tačiau sutikime, jog dabartinė konkurencija Lietuvoje gerokai skiriasi nuo tos, kuri buvo praėjusiame dešimtmetyje. Seniau vien savivaldos parama sudarydavo tokią sumą, kurios būtų užtekę viršyti kitų 3-4 komandų susumuotus biudžetus. Dar pridėkime premijas už pasirodymus Europoje. Paskutinių 8 metų pasiekimai jau nebėra tokie įspūdingi: lyga laimėta 4 kartus, taurė – tik 3. Akivaizdu, jog pasikeitus konkurencinei aplinkai ir finansiniams pajėgumams viską laimėti nebėra taip lengva. Visgi klubo biudžetas visus tuos metus buvo didžiausias. Taigi, galbūt su tokiu biudžetu buvo galima viską padaryti geriau ir pasiekti dar daugiau?

Futbolo tinkalaidėse teko girdėti įvairių ekspertų nuomonių. Girdėtas ir naratyvas „čia visada taip buvo ir tik prie blogo rezultato pradedami kelti klausimai“. Šiuo tekstu norime pabrėžti, kad paraleliai su blogais rezultatais vyko dar daug dalykų, kurie nepuošė mūsų klubo ir jo istorinio vardo. O dėl „saujelė ten, saujelė ten, atėjo ir pasiskundė“ – tai viena „saujelė“ išgelbėjo šitą klubą ir jeigu ne jie, jo tiesiog nebūtų. O ta kita maža saujelė bus už savo vertybes, už šiuolaikišką ir modernų Vilniaus „Žalgirį“, kad ir kaip tai kažkam atrodys juokinga.

Kaip matote, problemų yra daug ir čia paminėtos tikrai ne visos. Bet svarbiausia, jog „Žalgiris“ nėra kažkieno ir kažkas vienas nėra „Žalgiris“. Vilniaus „Žalgiris“ yra legendinis klubas – mūsų miesto simbolis, su jį supančiomis bendruomenėmis. Ir tam „Žalgiriui“ reikia pokyčių. Dabar.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų