-
08-03, 22:00
-
-

Pasaulio ledo ritulio čempionatas: Didžioji Britanija pralaimėjo Norvegijai ir sugrįžta į IA divizioną

2024.05.20 19:54
Didžioji Britanija – Norvegija rungtynių akimirka | IIHF nuotr.

Pirmadienį Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato A grupėje Didžioji Britanija išlikimo elite rungtynėse 2:5 (0:3, 1:1, 1:1) nusileido Norvegijai ir likus dar vienerioms rungtynėms nebeturi galimybių pakilti iš grupės dugno.

Tai reiškia, kad britai jau 2025 m. vėl žais I-ojo diviziono A grupėje, kurioje paskutinį kartą žaidė 2023 m.

Britai elite pirmą kartą žaidė 2019 m., bet tą kartą išsaugojo vietą jame. 2020 m. čempionatas buvo atšauktas dėl COVID-19 pandemijos, 2021 m. jie taip pat išliko divizione, o 2022 m. taip pat grupėje užėmė paskutinę vietą ir iškrito į IA divizioną.

Norvegija pasaulio ledo ritulio elitiniame divizione rungtyniauja jau 18 metų iš eilės, tačiau buvo atsidūrę per vieną pralaimėjimą nuo sensacingo iškritimo.

Norvegai dar pirmajame kėlinyje susikrovė solidžią persvarą: Markusas Vikingstadas (4:34), Patrickas Thoresenas (6:46) ir Eskildas Bakke Olsenas (12:25) pelnė po įvartį ir norvegai jau pirmavo 3:0.

Antrojo kėlinio pradžioje persvarą iki keturių padidino Michaelas Brandseggas-Nygardas (21:18), o pirmąjį savo įvartį britai pelnė po beveik keturių minučių, kai pasižymėjo Brettas Perlini (24:56).

Trečiajame kėlinyje komandos ir vėl apsikeitė greitais įvarčiais: iš pradžių pasižymėjo E.Bakke Olsenas (44:36), o netrukus ir Ollie Betteridge‘as (47:25).

Norvegija atliko 42 smūgius į vartus, tuo tarpu britai – 25.

B grupės rungtynėse Švedija 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) nugalėjo Prancūziją, tačiau tai pastariesiems jau nieko nelėmė, kadangi dėl išlikimo elite šioje grupėje kovos Kazachstanas ir Lenkija.

Turnyrinės lentelės | Organizatorių nuotr.