R.Garastas prie sezono starto linijos: „Turime motyvaciją siekti pirmojo trofėjaus klubo istorijoje“

2022.03.05 10:25
Rokas Garastas | zalgiris.lt nuotr.

Rokas Garastas | zalgiris.lt nuotr.

 „Kauno Žalgirio“ futbolininkai jau kovo 5 dieną LFF Kauno treniruočių centro stadione susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa ir pradės 2022-ųjų metų „Optibet A lygos“ sezoną.

Rungtynės prasidės 13 valandą, o visos lėšos, surinktos iš bilietų į šias rungtynes, bus skirtos Ukrainos žmonėms padedančiai organizacijai „Blue/Yellow for Ukraine“.

Dvejus metus iš eilės bronzos medaliais pasidabinę žalgiriečiai tarpsezonio metu gana ženkliai pasikeitė – ekipa atsisveikino su devyniais žaidėjais ir pasipildė septyniais naujokais.

Pasirengimo metu „Kauno Žalgirio“ futbolininkai sužaidė septynis kontrolinius susitikimus, pirmame pralaimėjo Vilniaus „Riteriams“, o vėliau iškovojo šešias pergales iš eilės, įveikdami BFA, „Metta“, „Daugavpils“, „Sūduvą“, „Džiugą“ ir „Šiaulius“. Žalgiriečiai per draugiškas rungtynes pelnė septyniolika įvarčių ir praleido septynis.

Trečius metus iš eilės prie komandos vairo stovės 33-ejų Rokas Garastas, kuris yra ilgiausiai šiuo metu A lygoje be pertraukos dirbantis strategas.

Sezono išvakarėse su komandos vyr. treneriu apie startuojantį sezoną, pasirengimą jam, komandos naujokus ir sezono tikslus kalbėjosi Žalgiris.lt.

Sezonas startuoja jau šeštadienį, kaip vertinate pasirengimą jam?

Atrodo, kad pasiruošimas buvo tikrai ilgas, truko du mėnesius, tad tikrai laukėme sezono pradžios ir pagaliau jos sulaukėme. Manau, kad esame pasiruošę, bet reikia pripažinti, kad prieš pirmas dvikovas dar ne viskas yra šimtu procentų taip, kaip norėtume, kad būtų. Tai liečia naujokus, traumines situacijas. Tiesa, į viską žiūrime pozityviai, kadangi tai tik pirmosios rungtynės.

Jeigu kalbėtume apie patį žaidimą – jį pavyko išgauti ir perteikti komandai, esame tokioje jo augimo stadijoje, kurioje jau galime pradėti žaisti. Aišku, tuo pačiu matome dar daug dalykų, kuriuos norėsime taisyti sezono metu. Viską sudėjus – pasirengimu esame patenkinti.

Pasirengimą pradėjome nesėkme prieš „Riterius“. Kas nutiko tose rungtynėse?

Jeigu atvirai, pirmosioms rungtynėms visiškai nesinorėjo gauti tokio varžovo, žiūrėjome visai kitaip ir tai buvo lyg išlipimas iš lovos. Jie atėjo labai alkani, pas mus buvo vystymosi fazė ir taip jau viskas susidėliojo. Po rungtynių nedarėme jokių skubotų išvadų, priėmėme tai kaip proceso dalį. Būdamas treneriu aš per kontrolines rungtynes net ir laukiu klaidų, kadangi atsiranda situacijų, kurias vėliau galima pataisyti. Po to susitikimo tas situacijas taisėme ir daugiau jos nepasikartojo. Tai džiugina labiausiai.

Vėliau buvo pasiektos šešios pergalės iš eilės. Ką tai sako apie komandą?

Jeigu manęs būtų kažkas paklausęs apie tarpsezonio rezultatą, nebūčiau pasakęs, kad iškovojome šešias pergales iš eilės. Kontrolinių rungtynių metu, kai niekas neduoda taškų, tos pergalės yra skirtos progresui ir moralės kėlimui. Jeigu į sezono pradžią ateitume su šešių pralaimėjimų serija, tuomet būtų sunkiau. Žaidėjai jaučia, kad mūsų daromi dalykai veikia, patys matome, kad pavyksta nemažai ką išpildyti. Taip auga tarpusavio pasitikėjimas, bet susireikšminti dėl šių pergalių komandoje teisės neturi nei vienas.

Komanda nemenkai pasikeitė, atvyko nemažai naujokų. Ar komplektuojant komandą pavyko gauti tuos žaidėjus, kurių norėjote?

Taip, labai džiaugiamės, kad pavyko pasikviesti tuos žaidėjus, kurių norėjome. Atrodo, kad jų adaptacija vyksta greitai, bet grįšiu prie to, ką yra pasakęs vienas geriausių futbolo trenerių Marcelo Bielsa – tam, kad įvertinčiau žaidėją, man reikia 20 rungtynių. Suprantu, kad iš dvejų rungtynių apie žmogų negalima nieko spręsti. Sezonui įsibėgėjus bus galima matyti ar jis auga, ar taiso klaidas, o galbūt atsivers dalykai, kurių nežinome ir šiuo metu nematome. Šiuo metu atrodo, kad visi naujokai įsiliejo labai gerai ir efektingai, jie čia gerai jaučiasi, bet žinome, kad tikrasis veidas pasimato prie tam tikrų iššūkių, kurių išvengti veikiausiai nepavyks.

Ar pasikeitus žaidėjams galime tikėtis pokyčių ir žaidime, taktikoje?

Kaip bebūtų, tai yra mano trečias sezonas klube, todėl nesinori šiemet būti tokiu pačiu, o ir žaidėjams tai būtų neįdomu. Turime naujovių, daug dalykų darome kitaip, o mūsų naujokai prie to svariai prisideda. Komplektuodami komandą dėmesį kreipėme būtent į tai, norėjome keisti savo žaidimą. Paminėsiu ir tai, kad komplektacija dar nebūtinai yra baigta.

Per pirmus penkis turus A lygoje teks sužaisti su keturiais praėjusio sezono pirmos turnyro lentelės klubais. Kaip žiūrite į sudėtingą sezono pradžią?

Tiesą sakant, iki galo nesuprantu, kaip yra sudaromas tvarkaraštis. Žinoma, mieliau turėtume Vilniaus „Žalgirio“ tvarkaraštį, kur yra rungtynės, kuriose komanda galės įsižaisti, negu tokį, kaip mūsų. Vis tik, esame linkę priimti dalykus tokius, kokie jie yra ir dėl nelengvo tvarkaraščio nesiskųsime – stengsimės, kad mums tai išeitų į naudą. Kiekvienoje dvikovoje tikslas yra trys taškai.

Pirmasis varžovas – „Hegelmann“. Komanda taip pat gerokai atsinaujinusi, kiek tai apsunkino pasiruošimą rungtynėms?

Pasirengimo metu jie žaidė, ne visos rungtynės buvo uždaros, tad pavyko kažką pamatyti. Turime susidarę šiokį tokį vaizdą apie komandos žaidimą, pokyčius ar žaidėjus, kuriais labiau pasitiki treneris. Tos informacijos yra mažiau, nei sezono metu, bet matome ir žinome, ko galime iš jų laukti. Pirmose sezono rungtynėse sąlygos visiems vienodos ir visi gali vieni kitus nustebinti.

Pabaigai, kokie tikslai yra keliami šiam sezonui?

Čia pradedu savo trečią sezoną, dvejus metus iš eilės iškovojome bronzos medalius, tad organizacija ambicijų mažinti tikrai nesiruošia. Šiuo metu tikslas yra visuose turnyruose pasirodyti geriau nei pernai, tačiau viduje visi turime motyvaciją eiti iki pat galo ir siekti pirmojo trofėjaus klubo istorijoje. Su šia motyvacija einame į treniruotes, su ja ruošiamės rungtynėms ir tuo gyvensime viso sezono metu, iki pat paskutinių rungtynių.

Zalgiris

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų