Andrius Šidlauskas | Kipro Štreimikio nuotr.

Andrius Šidlauskas | Kipro Štreimikio nuotr.

 Tokijuje vykstančiose vasaros olimpinės žaidynėse šeštadienį prasidėjo plaukimo varžybos, o į olimpinį baseiną šoko trys Lietuvos plaukikai.

Vyrų 400 m plaukime laisvuoju stiliumi nesėkmingai pasirodė Danas Rapšys. Viena didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių atrankoje iš karto išsiveržė į priekį ir 250 m buvo nepralenkiamas. Visgi, tada jo varžovai ėmė didinti tempą, o D.Rapšio tempas kaip tik krito. Lietuvis per paskutinius 150 m prarado net 6 pozicijas ir savo plaukimą baigė tik 7-as (3:46.32). Vietai finale būtų užtekę 3 min. 45.68 sek. laiko. Tokį rezultatą D.Rapšys fiksavo visai neseniai.

D.Rapšys galutinėje įskaitoje užėmė 13-ą vietą. Dabar jis galės koncentruotis tik į svarbiausią savo startą 200 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Atrankos rezultatai:

Atrankos rezultatai | Organizatorių nuotr.

Atrankos rezultatai | Organizatorių nuotr.

D.Rapšys neseniai vykusiame Europos čempionate bronzą iškovojo būtent 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Tiesa, šių metų pasaulio reitinge lietuvio laikas yra tik 20-as (3:45.39). 2019 m. D.Rapšio pasiektas Lietuvos rekordas yra 3 min. 43.36 sek. Tokio rezultato 2021 m. pasaulio reitinge užtektų trečiai vietai.

400 m plaukime laisvuoju stiliumi nebus pusfinalių, tad D.Rapšiui teks iš karto kovoti dėl patekimo į finalinį aštuonetą. G.Titenio ir A.Šidlausko tikslas – pusfinalis ir pirmasis 16-ukas.

D.Rapšio komentarą po finišo galite skaityti paspaudę čia.


Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje Giedrius Titenis ketvirtame plaukime po pirmų 50 metrų buvo antras ir nuo lyderio atsiliko 0,4 sek., tačiau finišą pasiekė septintas (1:00,92) ir aplenkė tik Pietų Afrikos plaukiką Michaelą Houlie (1:01.22). Šį plaukimą laimėjo korėjietis Cho Sungjae, distanciją įveikęs per 59,99 sek.

Toje pačioje rungtyje dalyvavęs Andrius Šidlauskas užėmė ketvirtą vietą, distanciją įveikęs per 59,46 sek. Penktą atrankos plaukimą laimėjo amerikietis Michaelis Andrew, distanciją įveikęs per 58,62 sek.

Bendroje įskaitoje A.Šidlauskas užėmė 13-ą vietą bei pateko į pusfinalį, tuo tarpu G.Titenis – 36-as ir į kitą etapą nepateko.

„Sakyčiau, kad kaip pirmas startas ir po tokios aklimatizacijos – visai gerai. Vanduo jautėsi lengvas, grybšnis irgi pakankamai gerai jautėsi. Rezultato tikėjausi šiek tiek geresnio, bet yra kaip yra, vertinu gerai. Jėgų rezervo dar tikrai yra, turėjau daugiau potencialo, kurį galiu išnaudoti. Galbūt padariau kažkokias klaideles, kurių prieš startą neapgalvojau, bet nėra ką čia teisintis“, – kalbėjo A.Šidlauskas. „Kalbant apie tuščias tribūnas, galbūt trūksta palaikymo, bet vis tiek ateini čia kovoti tiek dėl savęs, tiek dėl kitų. Smagiau, kai yra žmonių, bet reikia tenkintis tuo, ką turime“.

Jeigu G.Titenis nestartuos 4x100 m kombinuotoje estafetėje, tai jam buvo vienintelis startas Tokijo olimpinėse žaidynėse ir jam jos jau baigtos. A.Šidlausko be 100 m krūtine pusfinalio dar laukia ir startas 200 m krūtine rungtyje ir greičiausiai 4x100 m kombinuotoje estafetėje.

„Gale buvo per sunki pasivyti varžovus. Galbūt per daug jėgų panaudojau pradžioje ir pabaigoje pritrūko jėgų“, – sakė G.Titenis. „Paaiškino tokiam startui neturiu. Tiesiog mano klaidos, tai nėra kitų klaidos. Pats baseinas tikrai nuostabus, vienas didingiausių per visas olimpines žaidynes“, – sakė Pekino, Londono, Rio de Žaneiro ir Tokijo olimpiadose dalyvavęs G.Titenis.

Geriausiai atrankoje pasirodė britas Adamas Peaty, kuris distanciją įveikė per 57,56 sek.

Atrankos rezultatai:

100 m plaukimo krūtine atranka | Organizatorių nuotr.

100 m plaukimo krūtine atranka | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų