Danas Rapšys | Kipro Štreimikio nuotr.

Danas Rapšys | Kipro Štreimikio nuotr.

 Tokijuje vykstančiose vasaros olimpinėse žaidynėse šeštadienį startavo ir Lietuvos plaukikai. Pirmas iš jų buvo Danas Rapšys, kuris šiandien olimpiniame baseine plaukė 400 m laisvu stiliumi rungtyje.

iVena didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių atrankoje iš karto išsiveržė į priekį ir 250 m buvo nepralenkiamas. Visgi, tada jo varžovai ėmė didinti tempą, o D.Rapšio tempas kaip tik krito. Lietuvis per paskutinius 150 m prarado net 6 pozicijas ir savo plaukimą baigė tik 7-as (3:46.32). Vietai finale būtų užtekę 3 min. 45.68 sek. laiko. Tokį rezultatą D.Rapšys fiksavo visai neseniai.

D.Rapšys galutinėje įskaitoje užėmė 13-ą vietą ir nepateko į rytoj ryte vyksiantį finalą. Dabar jis galės koncentruotis tik į svarbiausią savo startą 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, kurio atranka – rytojaus vakare (Japonijos laiku).

Po plaukimo D.Rapšys atskleidė, kas jam nutiko antroje distancijos pusėje.

„Per apšilimą jaučiausi visai neblogai. Pirma pusė atrodė lengva, bet vėliau kažkaip užkirto raumenis ir bandžiau kentėti“, – sakė D.Rapšys. „Sunku pasakyti kodėl taip įvyko – viskas susidėjo į vietą. Reikės pakalbėti su trenere ir atsigauti ant kito nuotolio“.

Ar šis plaukimas D.Rapšį nuteikė optimistiškai prieš 200 m nuotolį?

„Skirsis ir greitis, ir ištvermė. Bus matyti“, – kalbėjo D.Rapšys.

Prieš keletą dienų D.Rapšio trenerė Ina Paipalienė atskleidė, kad treniruočių metu olimpiniame baseine jaučiasi didelis banguotumas, tačiau vylėsi, kad varžybų metu jis sumažės. Visgi D.Rapšys pripažino, kad banguotumas išliko bei papasakojo, kuo vanduo skyrėsi nuo Hiracukos baseino, kuriame plaukikai laiką leido prieš startą olimpinėse žaidynėse.

„Bangavimas buvo nemažas, bet keista, kad gana šiltas vanduo, todėl ir pojūtis visiškai kitoks. Treniravomės šaltame vandenyje, todėl dabar buvo keistas pojūtis“, – sakė D.Rapšys.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų