Robertas Lewandowski | Scanpix nuotr.

Šeštadienį Euro 2020 čempionato rungtynėse „Estadio de La Cartuja“ stadione Sevilijoje E grupėje Ispanijos rinktinė nesugebėjo įveikti Lenkijos ekipos ir sužaidė lygiosiomis 1 – 1.

Lenkai išsaugojo galimybes prasibrauti į atkrintamąsias, nes pralaimėjimas būtų užkirtas kelią bet kokius šansus žengti toliau.

Ispanijos rinktinę į priekį 24-ą minutę išvedė Gerardas Moreno, tačiau 54-ą minutę Robertas Lewandowski smgiu galva išlygino rezultatą.

Vos po kelių minučių ispanai turėjo puikią progą vėl išsiveržti į priekį, tačiau G.Moreno smūgiuotas 11 metrų baudinys atsimušė į virpstą.

Šiose rungtynėse pasirodė lenkas Kacperas Kozlowski, kuris būdamas 17 metų ir 246 dienų tapo jauniausiu žaidėju, kada nors pasirodžiusiu Europos čempionate. Jis šešiomis dienomis pagerino Jude Bellinghamo rekordą.

Pirmose čempionato rungtynėse ispanai sužaidė lygiosiomis 0 – 0 su Švedija, tuo tarpu lenkai 1 – 2 nusileido Slovakijai.

Ispanijos ekipa ir toliau lieka be pergalių bei su 2 taškais žengia trečioje E grupės vietoje, tuo tarpu Lenkijai tai buvo pirmasis taškas čempionate ir jie užima ketvirtą poziciją. Pirmą vietą su 4 taškais užima Švedija, o antra su 3 taškais žengia Slovakija.

Trečiame grupių ture Lenkija susikaus su Švedija, o Ispanija susitiks su Slovakija.

Įdomūs faktai:

• Ispanija po dviejų rungtynių be pergalių Europos čempionatą pradėjo pirmą kartą nuo 1996 metų.

• Po to, kai Gerardas Moreno pramušė 11 metrų baudinį, Ispanija nepataikė 5 iš 8 paskutinių baudinių (išskyrus baudinių seirją) Europos čempionatuose.

Rungtynių eiga:

90 + 5 min. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1 – 1.

Antrojo kėlinio statistika: Ispanija – Lenkija | „Scoreboard“ statistika

90 min. Pridedamos 5 minutės.

87 min. Vietoje įvarčio autoriaus Alvaro Morata – aikštelėje pasirodė Mikelis Oyarzabalas.

84 min. Kokia Ispanijos rinktinės proga! A.Morata susiduria su vartininku ir neįmuša įvarčio, o abu žaidėjai guli ant vejos ir kurį laiką kenčia skausmą.

81 min. Pau Torresui skiriama geltona kortelė.

79 min. Pavojinga proga prie Lenkijos rinktinės vartų. Sumaištyje prie vartų kamuolį šiaip ne taip rankose suspaudė Lenkijos rinktinės vartininkas Wojciechas Szczesny.

69 min. Sumaištis prie lenkų rinktinės vartų. Ispanija sukūrė pavojingą progą, tačiau viskas baigėsi skausmingu susidūrimu, po kurio Janui Bednarekui prireikė medikų pagalbos.

68 min. Keitimai komandų gretose: Ispanijoje vietoje Gerardo Moreno – Fabiano Ruizas Pena, o vietoje Koke – Pablo Sabaria, tuo tarpu Lenkijos gretose vietoje Karolo Šwiderski – Przemyslawas Frankowski.

61 min. Ispanijos gretose keitimas – vietoje Dani Olmo – Ferranas Torresas.

59 min. Geltona kortele baudžiamas lenkas Kamilas Jozwiakas.

56 min. Ispanijos rinktinė uždirba proga mušti 11 metrų baudinį, tačiau Gerardas Moreno smūgiuoja į vartų virpstą.

55 min. Lenkijos gretose vietoje Mateuszo Klicho – Kacperas Kozlowski.

54 min. ĮVARTIS!!! R.Lewandowski smūgiu galva lygina rezultatą 1 – 1.

45 min. Prasideda antrasis kėlinys.

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika: Ispanija – Lenkija | „Scoreboard“ statistika

43 min. Kokia Lenkijos rinktinės proga, tačiau pirmasis smūgis skriejo į vartų virpstą, o Robertas Lewandowski nesėkmingai pakartojo smūgį.

36 min. Lenkas Mateuszas Klichas baudžiamas geltona kortele.

24 min. ĮVARTIS!!! Gerardas Moreno atlieka perdavimą Alvaro Morata, kuris siunčia kamuolį į vartus 1 – 0.

0 min. Rungtynės prasideda!

Startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

• Tai bus pirmasis šių komandų tarpusavio susitikimas pagrindiniuose turnyruose. Per dešimt pastarųjų rungtynių Ispanija laimėjo 8 mačus, kartą sužaidė lygiosiomis ir kartą pralaimėjo. Visgi ta vienintelė lenkų pergalė buvo jau prieš 40 metų (1980 m. lapkritį) draugiškose rungtynėse.

• Nuo 2000 m. Ispanija su Lenkija susitiko du kartus ir nugalėjo juos bendru 9 įvarčių skirtumu (2000 m. – 3:0, 2010 m. – 6:0).

• Jeigu Ispanija pralaimėtų, ji Europos čempionate be pergalių per dvi rungtynes būtų pirmą kartą nuo 1996 metų. Tais metais jie grupėje užėmė antrą vietą ir ketvirtfinalyje po baudinių pralaimėjo Anglijai.

• Lenkija laimėjo vos du iš 12 mačų Europos čempionate (6 lygiosios, 4 pralaimėjimai). Lenkai nei vienose rungtynėse neįmušė daugiau nei 12 įvarčių (viso 8 įvarčiai).

• Pirmose šių metų čempionato rungtynėse Ispanija atliko 830 perdavimų ir užfiksavo rekordinę 85,1 proc. kamuolio kontrolę. Tai du didžiausi skaičiai šiose kategorijose nuo tada, kai „Opta“ pradėjo vesti statistiką (1980 m.).