Janas Blachowiczas ir Israelis Adesanya | Organizatorių nuotr.

Janas Blachowiczas ir Israelis Adesanya | Organizatorių nuotr.

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase (JAV) įvykusiame „UFC 259“ mišrių kovos menų turnyre UFC pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą išsaugojo lenkas Janas Blachowiczas, kuris vieningu teisėjų sprendimu (49-46, 49-45, 49-45) nugalėjo vidutinio svorio kategorijos čempioną nigerietį Israelį Adesanyą, kuriam tai buvo pirmasis pralaimėjimas karjeroje per 21 kovą.

Visą pirmąjį raundą kovotojai buvo atsargūs ir daugiausiai keitėsi kojų smūgiais.

Antrasis raundas prasidėjo aktyviau, tačiau net kelis kartus teko stabdyti kovą – vieną sykį trumpai dėl I.Adesanya netyčinio dūrio pirštu į akį, o kitą – dėl jo smūgio žemiau juostos. Po dviejų raundų J.Blachowiczas atliko daugiau akcentuotų smūgių į galvą ir kūną, tuo tarpu I.Adesanya – į kojas.

Trečiojo raundo pradžioje J.Blachowiczas pratrūko smūgiais ir buvo kurį laiką prispaudęs I.Adesanya prie narvo krašto. Visgi greitai kova persikėlė į narvo vidurį ir I.Adesanya taip pat sugebėjo atsakyti tiksliais smūgiais į galvą. Šiame raunde I.Adesanya atliko keliais akcentuotais smūgiais daugiau, tačiau ryškesnės žalos nepatyrė nei vienas kovotojas.

Ketvirtame raunde praėjus šiek tiek mažiau nei dviem minutėms I.Adesanya buvo parverstas ant žemės ir atsidūrė ant nugaros, o kovotojai likusį laiką keitėsi smūgiais.

Penktame ir lemiamame raunde I.Adesanya, likus pustrečios minutės iki kovos pabaigos, vėl buvo parverstas ant žemės. I.Adesanya likusį laiką praleido ant nugaros, tuo tarpu tvirtai varžovą prispaudęs J.Blachowiczas nuolat atlikinėjo smūgius tiek į kūną, tiek į galvą iki pat kovos pabaigos.

Po kovos J.Blachowiczas pripažino, jog tikėjosi, kad I.Adesanya bus greitesnis, tačiau realybėje jis nebuvo toks greitas, tačiau smūgiavo stipriau, nei lenkas galvojo.

J.Blachowiczas taip pat įvardino ir varžovą, su kuriuo norėtų susikauti kitoje kovoje – juo tapo penkias pergales iš eilės turintis 41-erių metų veteranas iš Brazilijos Gloveras Teixeira (32-7).

31-erių metų I.Adesanya (20-1) iki šiol nebuvo patyręs nei vieno pralaimėjimo per karjerą, o UFC organizacijoje buvo iškovojęs 9 pergales iš eilės, tačiau jos buvo pasiektos vidutinio svorio kategorijoje.

38-erių metų J.Blachowiczas (28-8) karjerą UFC pradėjo 2014 m. ir po pergalės debiutinėje kovoje, patyrė keturis pralaimėjimus per penkias kovas. Visgi tada lenkas iškovojo 4 pergales iš eilės ir nors 2019 m. vasarį pralaimėjo Thiago Santosui, tačiau vėliau įveikė Luke‘ą Rocholdą, Ronaldo Souzą, Corey Andersoną ir 2020 m. rugsėjį nugalėjo Dominicką Reyesą bei iškovojo Jono Joneso atlaisvintą UFC pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą.

Visi „UFC 259“ turnyro rezultatai:

Janas Blachowiczas įveikė Israelį Adesanya vieningu teisėjų sprendimu (49-46, 49-45, 49-45)

Amanda Nunes įveikė Megan Anderson skausmingu veiksmu („armbar“) – Raundas 1, 2:03

Aljamainas Sterlingas įveikė Piotrą Janą po nelegalaus smūgio keliu ir P.Jano diskvalifikacijos – Raundas 4, 4:29

Islamas Machačevas įveikė Drew Doberį skausmingu veiksmu („arm-triangle choke“) – Raundas 3, 1:37

Aleksandaras Rakičius įveikė Thiago Santosą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Dominickas Cruzas įveikė Casey Kenney skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 30-27)

Kyleris Phillipsas įveikė Songą Yadongą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Askaras Askarovas įveikė Josephą Benavidezą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-26)

Kai Kara-France'as įveikė Rogerio Bontoriną techniniu nokautu – Raundas 1, 4:55

Timas Elliottas įveikė Jordaną Espinosą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-25)

Kennedy Nzechukwu įveikė Carlosą Ulbergą techniniu nokautu – Raundas 2, 3:19

Seanas Brady įveikė Jake'ą Matthewsą skausmingu veiksmu („arm-triangle choke“) – Raundas 3, 3:28

Amanda Lemos įveikė Livinha Souza techniniu nokautu – Raundas 1, 3:39

Urošas Medičius įveikė Aaloną Cruzą techniniu nokautu – Raundas 1, 1:40

Trevinas Jonesas įveikė Mario Bautistą techniniu nokautu – Raundas 2, 0:47

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (53)
Registruoti
Anoniminiai (53)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų