Islamas Machačevas | „Stop“ kadras

Islamas Machačevas | „Stop“ kadras

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase (JAV) vykusiame „UFC 259“ mišrių kovos menų turnyre dominuojantį pasirodymą surengė UFC lengvo svorio kategorijos čempiono Chabibo Nurmagomedovo patarimų klausęs Islamas Machačevas.

Nuo 2019 m. rugsėjo dėl COVID-19 pandemijos nekovoję I.Machačevas visiškai dominavo parteryje ir trečiame raunde atlikęs trikampį rankos laužimą privertė pasiduoti Drew Doberį.

Po kovos I.Machačevas išreiškė norą kovoti su kuo nors iš pirmojo lengvo svorio kategorijos penketuko. Jis taip pat pažymėjo, kad pasirinko lengvą kelią ir žinodamas, kad „D.Doberis yra geras smūgiuotojas, jį tiesiog vertė ant žemės vargino ir privertė pasiduoti“.

„2020-ieji buvo beprotiški metai, visos mano kovo buvo atšauktos, todėl esu laimingas, kad dabar galiu būti čia ir pribaigti varžovą. Esu labai laimingas“, – sakė I.Machačevas. „Pribaigti varžovą anksčiau laiko visada yra labai svarbu, galbūt Dana (White'as, – aut. past.) duos premiją. Bandžiau jį pribaigti pirmame raunde, bet jis yra labai stiprus. Jo jėga – beprotiška, todėl aš mėginau jį varginti ir priversti jį dirbti.

Jaučiu spaudimą, bet nebesu mėgėjas. Turėjau didžiulę mėgėjo karjerą, o dabar – 19 pergalių, todėl viską suprantu. Tiesiog turiu sunkiai treniruotis, nes žmonės manimi tiki.

2021-ais metais noriu kovoti dar du kartus, o 2022-ųjų metų pradžioje kovoti dėl titulo. Mano svajonių kova būtų prieš Tony Fergusoną. Noriu jį išsiųsti į pensiją, nes jis per daug kalba. Chabibas Nurmagomedovas jau baigė karjerą, dėl ko T.Fergusonas dabar jį spaudžia? Esu čia, turiu 7 pergalių seriją, padarykime tą kovą“.

Pirmame raunde I.Machačevas praleido dominuojančioje pozicijoje ant žemės, o likus maždaug 17 sekundžių sugebėjo sukurti rimtą pavojų pagriebdamas kairę D.Doberio ranką, tačiau pastarąjam pavyko ją išlaisvinti likus vos keletui sekundžių iki raundo pabaigos.

Antrame raunde I.Machačevas toliau dominavo parteryje ir nors nepavyko iki galo atlikti jokio skausmingo veiksmo, tačiau trečiojo raundo pradžioje I.Machačevas sėkmingai atliko trikampį rankos laužimą ir D.Doberis pasidavė praėjus 1 min. 37 sek. nuo raundo pradžios.

29-erių metų I.Machačevas yra iškovojęs 19 pergalių, iš kurių 9 – skausmingais veiksmais bei patyręs vos 1 pralaimėjimą. UFC organizacijoje per 9 kovas I.Machačevas pralaimėjo techniniu nokautu tik Adriano Martinsui, tačiau įveikė Leo Kuntzą, Chrisą Wade‘ą, Niką Lentzą, Gleisoną Tibau, Kajaną Johnsoną, Armaną Tsarukyaną, Davi Ramosą ir dabar D.Doberį.

I.Machačevas turi antrą ilgiausią pergalių seriją UFC lengvo svorio kategorijoje ir nusileidžia tik 8 pergalių seriją turinčiam Charlesui Oliveirai.

D.Doberiui (24-9, 1 be nugalėtojo) tai buvo pirmoji nesėkmė po trijų iš eilės pergalių nokautais, iš kurių dvi – pirmuose raunduose, o viena – antrame.

Visi „UFC 259“ turnyro rezultatai:

Janas Blachowiczas įveikė Israelį Adesanya vieningu teisėjų sprendimu (49-46, 49-45, 49-45)

Amanda Nunes įveikė Megan Anderson skausmingu veiksmu („armbar“) – Raundas 1, 2:03

Aljamainas Sterlingas įveikė Piotrą Janą po nelegalaus smūgio keliu ir P.Jano diskvalifikacijos – Raundas 4, 4:29

Islamas Machačevas įveikė Drew Doberį skausmingu veiksmu („arm-triangle choke“) – Raundas 3, 1:37

Aleksandaras Rakičius įveikė Thiago Santosą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Dominickas Cruzas įveikė Casey Kenney skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 30-27)

Kyleris Phillipsas įveikė Songą Yadongą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Askaras Askarovas įveikė Josephą Benavidezą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-26)

Kai Kara-France'as įveikė Rogerio Bontoriną techniniu nokautu – Raundas 1, 4:55

Timas Elliottas įveikė Jordaną Espinosą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-25)

Kennedy Nzechukwu įveikė Carlosą Ulbergą techniniu nokautu – Raundas 2, 3:19

Seanas Brady įveikė Jake'ą Matthewsą skausmingu veiksmu („arm-triangle choke“) – Raundas 3, 3:28

Amanda Lemos įveikė Livinha Souza techniniu nokautu – Raundas 1, 3:39

Urošas Medičius įveikė Aaloną Cruzą techniniu nokautu – Raundas 1, 1:40

Trevinas Jonesas įveikė Mario Bautistą techniniu nokautu – Raundas 2, 0:47

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų