Aljamainas Sterlingas ir Piotras Janas | „Stop“ kadras

Aljamainas Sterlingas ir Piotras Janas | „Stop“ kadras

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase (JAV) vykusiame „UFC 259“ mišrių kovos menų turnyre vykusioje kovoje dėl lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) čempiono titulo užfiksuotas neleistinas veiksmas ir karūnuotas naujas čempionas.

Itin aktyvi kova tarp ruso Piotro Jano ir amerikiečio Aljamaino Sterlingo truko beveik pilnus keturis raundus, tačiau tada P.Janas atliko nelegalų smūgį keliu, po kurio A.Sterlingas nebegalėjo atsigauti ir teisėjas nutraukė kovą. Kai galiausiai A.Sterlingas galėjo bent jau atsistoti, teisėjas paskelbė, kad P.Janas yra diskvalifikuojamas, o naujasis UFC čempionas tampa A.Sterlingas. Tai pirmas kartas UFC istorijoje, kai titulinėje kovoje diskvalifikuojamas čempionas ir diržas atitenka jo varžovui.

Pasak UFC komentatoriaus Jono Aniko, iki neleistino veiksmo du teisėjai matė P.Jano pergalę 29-28, o vienas – tokiu pačiu rezultatu matė A.Sterlingo pergalę.

Nors ant A.Sterlingo juosmens netrukus suspindo UFC čempiono diržas, tačiau kovotojas netrukus jį nusisegė, numetė narvo viduryje ir suklupęs nesulaikė ašarų.

A.Sterlingas kovą pradėjo spyriais, tuo tarpu P.Janas pirmą kombinaciją atliko tik praėjus minutei nuo kovos pradžios. Praėjus pusantro minutės P.Janas pagavo A.Sterlingo koją ir parvertė varžovą, tačiau į kovą parteryje nesivėlė ir leido jam atsistoti. Po šio epizodo A.Sterlingas atliko puikų smūgį keliu, o netrukus ir sugebėjo parversti P.Janą. Rusui pavyko greitai atsistoti, o po kelių akimirkų, praleistų prie tinklo, P.Janas dešinės rankos smūgiu sugebėjo priversti A.Sterlingą suklupti. Likus pusei minutės P.Janas atliko metimą ir nors A.Sterlingas nusileido kone ant galvos, Rusijos kovotojui nepavyko atlikti jokio skausmingo veiksmo.

Antrame raunde A.Sterlingas daug kartų bandė parversti P.Janą, tačiau pastarasis itin sėkmingai gynėsi ir nors pats neturėjo progos atlikti savo galingųjų smūgių iš atstumo, tačiau ir A.Sterlingui nepavyko sukurti nieko per daug pavojingo.

Įpusėjus trečiam raundui P.Janas atliko tikslų smūgį dešine ranka, o netrukus A.Sterlingas prispaudė varžovą prie tinklo ir nuskambėjo raundo pabaigą skelbiantis gongas.

Prieš ketvirtąjį raundą A.Sterlingo treneriai paragino savo auklėtinį neaptingti ir nors jis buvo gana aktyvus, tačiau parversti varžovo jam nepavyko, o P.Jana gana sėkmingai atlikinėjo akcentuotus smūgius, kurių atliko bent 3 kartus daugiau. Iki ketvirtojo raundo pabaigos likus kovoti 34 sekundes, P.Janas paklausė savo kampo, ar jis gali smūgiuoti keliu ir sulaukęs teigiamo atsakymo bei neteisingo savo kampo patarimo, jis atliko neleistiną smūgį, kuomet A.Sterlingas keliu buvo priklaupęs ant žemės.  Po šio smūgio kova buvo sustabdyta, o A.Sterlingas ilgą laiką praleido gulėdamas ant žemės negalėdamas atsigauti. Po mediko apžiūros teisėjas nutraukė kovą, o A.Sterlingas nesulaikė ašarų.

A.Sterlingas tapo septintuoju UFC lengviausio svorio kategorijos čempionu. Ir nors kovotojas dar sunkiai galėjo eiti be kitų pagalbos, tačiau sutiko pakalbėti su Joe Roganu, kuriam pasakė, kad ne taip tikėjosi laimėti ir mano, kad kova buvo lygi bei jis laimėjo du raundus.

„Manau, kad kova buvo labai artima ir laimėjau 2 raundus. Tai nėra tas būdas, kuriuo norėjau laimėti, todėl nusiėmiau diržą. Norėjau tęsti kovą net ir tokioje būsenoje, tačiau man tikrai buvo blogai ir ego ėmė viršų. Norėjau tęsti. Kova buvo aktyvi ir manau, kad sirgaliai galėjo ja mėgautis. Tai galėjo būti viena iš geriausių metų kovų arba viena iš geriausių kovų dėl „bantamweight“ svorio kategorijos titulo, nes buvo kupina veiksmo iki to sustabdymo. Atsiprašau sirgalių. Tikėkimės, kad mes sugrįšime ir padarysime tai dar kartą ir duosime sirgaliams tai, ko jie nusipelno“, – sakė A.Sterlingas.

Tuo tarpu J.Roganas atskleidė, kad P.Janas smūgiuoti nusprendė todėl, kad taip jam patarė jo kampe buvę treneriai. Pats P.Janas greitai paliko narvą ir nekomentavo kovos baigties.

Prieš šią kovą P.Janas (15-2) turėjo 10 pergalių iš eilės seriją, o UFC organizacijoje buvo iškovojęs 7 iš jų. Paskutinėje įveikė organizacijos legendą Jose Aldo ir iškovojo lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) čempiono titulą.

A.Sterlingas (20-3) turėjo penkių iš eilės pergalių seriją, o paskutinėje dvikovoje jau pirmame raunde privertė pasiduoti Cory Sandhageną.

Visi „UFC 259“ turnyro rezultatai:

Janas Blachowiczas įveikė Israelį Adesanya vieningu teisėjų sprendimu (49-46, 49-45, 49-45)

Amanda Nunes įveikė Megan Anderson skausmingu veiksmu („armbar“) – Raundas 1, 2:03

Aljamainas Sterlingas įveikė Piotrą Janą po nelegalaus smūgio keliu ir P.Jano diskvalifikacijos – Raundas 4, 4:29

Islamas Machačevas įveikė Drew Doberį skausmingu veiksmu („arm-triangle choke“) – Raundas 3, 1:37

Aleksandaras Rakičius įveikė Thiago Santosą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 30-27)

Dominickas Cruzas įveikė Casey Kenney skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 30-27)

Kyleris Phillipsas įveikė Songą Yadongą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Askaras Askarovas įveikė Josephą Benavidezą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-26)

Kai Kara-France'as įveikė Rogerio Bontoriną techniniu nokautu – Raundas 1, 4:55

Timas Elliottas įveikė Jordaną Espinosą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-25)

Kennedy Nzechukwu įveikė Carlosą Ulbergą techniniu nokautu – Raundas 2, 3:19

Seanas Brady įveikė Jake'ą Matthewsą skausmingu veiksmu („arm-triangle choke“) – Raundas 3, 3:28

Amanda Lemos įveikė Livinha Souza techniniu nokautu – Raundas 1, 3:39

Urošas Medičius įveikė Aaloną Cruzą techniniu nokautu – Raundas 1, 1:40

Trevinas Jonesas įveikė Mario Bautistą techniniu nokautu – Raundas 2, 0:47

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (21)
Registruoti
Anoniminiai (21)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų