Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Manau, mano, kaip kovotojo, auksinis laikas jau ranka pasiekiamas, – užtikrintai sportas.lt sakė kovotojas Raimondas Krilavičius (5-2-1, 1 NC)*. – Dabar stengiuosi save tobulinti visapusiškai ir laukiu savo galimybės parodyti, ko esu vertas“.

24-ų Marijampolėje augęs, tačiau visai neseniai į sostinę persikėlęs kovotojas su liūdesiu kalba apie pandemijos pristabdytą karjerą. Paskutinį kartą Lietuvoje R.Krilavičius į ringą, kuriame susitiko su vilniečiu Vitoldu Jagėlo, žengė 2019-ųjų rugsėjį.

„Tų pačių metų spalį dar pavyko sukovoti Pekine, kur susigrūmiau su tikrai stipriu varžovu – tai buvo įdomi ir naudinga patirtis. Vėliau viskas sustojo. Karantinas, galima sakyti, trunka jau metus, o aš tikrai nejaunėju, nors ambicijų ir tikslų turiu labai didelių. Gal šiek tiek pergyvenu. Pasiilgau jausmo, kai prieš kovą užplūsta adrenalinas ir vidinis sprogimas. Tačiau visa tą laiką nesėdėjau ir netinginiavau – daug kur buvau nuvykęs ir susirinkau nemaža žinių bagažą“.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kalbėdamas apie savo tikslus R.Krilavičius užsiminė, kad vienas jų – „MMA Bushido“ čempiono diržas svorio kategorijoje iki 77 kilogramų. Atrodo, savo šansą kovotojas galėtų gauti balandžio mėnesį.

Sportas.lt jau skelbė, kad Ukmergės Dziudo klubo auklėtinis ir dabartinis svorio kategorijos iki 71 kilogramo čempionas Žygimantas Ramaška metė iššūkį dėl čempiono titulo (-77 kg kategorijoje) kautis V.Jagėlo. Tačiau tikėtina, kad dėl traumos V.Jagėlo negalės šiai kovai tinkamai pasirengti.

„Esu pasirengęs užimti V.Jagėlo vietą kovoje dėl čempiono diržo, – pabrėžė R.Krilavičius. – Manau, kad esu geresnis už V.Jagėlo ir visada laukiu progos kautis dėl čempiono diržo. Man nėra svarbu, su kuo… Ž.Ramaška – geras kovotojas, todėl labai norėčiau šios kovos ir šio šanso nepraleisčiau. Manau, kova būtų įspūdinga. Džiaugčiausi, jei tai būtų įmanoma. Tai būtų pasaka. V.Jagėlo prieš Ž.Ramašką? Pripažinkime, tai būtų lengva kova Žygimantui, o su manimi tai būtų tikras karas“.

Vitoldas Jagėlo – Raimondas Krilavičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Vitoldas Jagėlo – Raimondas Krilavičius | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

R.Krilavičius puikiai pažįsta V.Jagėlo – dukart teko su juo susitikti ringe. Pirmą kartą kova buvo paskelbta neįvykusią, antrą kartą – lygiosios.

„Mano kelias prasidėjo nuo Dziudo imtynių, o šiame sporte visada pabrėžiama pagarba varžovui, – kalbėjo R.Krilavičius. – Natūralu, kad savo oponentą gerbiu ir visada stengiuosi atsiliepti pagarbiai, nepaisant to, kokia jo asmenybė, tačiau po pirmo mūsų susitikimo jis kalbėjo, kad aš padariau neleistiną veiksmą... Tačiau kodėl teisėjas sustabdė kovą tik tuomet, kai jo akis buvo atsivėrusi. Dukart iškėliau jį ir trenkiau į žemę. Būtų logiška, jei tai draudžiamas veiksmas, kad jau po pirmo karto kova būtų sustabdyta, tačiau to nebuvo. Po antros kovos jis vėl pradėjo kalbėti ir išsisukinėti, kad buvau 10 kilogramų sunkesnis, kad jis nėra kovojęs prieš tokį sunkiasvorį. Vitoldas kalbėjo ne kaip kovotojas, o kaip berniukas, ieškantis, kaip pasiteisinti. Juokas ėmė besiklausant. Juk kartu svėrėmės, kam kalbėti? Juk tam ir yra spaudos konferencija prieš turnyrą, kad nebūtų nesklandumų ir neatitikimų. Ir, žinoma, tašką padėjo jo poelgis Naujųjų metų naktį. Aš nieko neteisiu, bet jo veiksmai buvo rimti. Aišku, ne man spręsti, kas kaltas, o kas ne, tačiau faktas, kad žmonės sužaloti. Kiek tenka skaityti jo pasisakymų, Vitoldas nuolat ieško pasiteisinimų, todėl manau, būtų vyriška išmokti pripažinti savo klaidas, nes faktai kalba už save“.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Buvo tikimybė, kad vasario 28 dieną R.Krilavičius galėjo pasirodyti „KOK Classic 5“ ringe. „Savo profesionalo karjeroje turiu 2 pralaimėjimus, kuriuos patyriau MMA kelio pradžioje. Tasai dvejetas tikrai erzina, todėl dabar savo sportiniame kelyje noriu viską daryti tiksliau ir užtikrinčiau, – kalbėjo R.Krilavičius. – Dabar turiu nedidelę traumą, todėl daugiau netikėtumų nenoriu, nuo šiol į ringą lipsiu tada, kai galėsiu parodyti tikrą profesionalo formą bei įspūdingą kovą. Karjeros pradžioje dariau labai daug klaidų, neįvertinau daug aplinkybių, tiesiog turėjau mažą žinių apie MMA bagažą. Šiai dienai viskas vyksta kur kas atsakingiau. Savo karjeroje nieko nekeisčiau, kiekviena mano sėkmė ar nesėkmė veda tik pirmyn, todėl džiaugiuosi visapusiška patirtimi“.

Iki kelionės MMA keliu R.Krilavičius užsiiminėjo dziudo, dalyvaudavo čempionatuose, įvairiuose turnyruose. „Mano suvokimas apie profesionalų sportą buvo ganėtinai menkas, tačiau visada mėgdavau laiką leisti salėje – sportuodavau Marijampolės sporto centre „Sūduva“. Ši vieta man buvo it antri namai – čia pradėjau lankytis, kai man buvo šešeri. Tik 2017-aisias mano dėmesį patraukė MMA klubas „Gladiator Gym“. Jeigu atvirai, anksčiau niekada nebuvau svajojęs apie MMA, niekada nesidomėjau, kas tai yra. Marijampolėje turėjome legendinį Egidijų Valavičių – tiek ir težinojau apie MMA. O dėl mano starto MMA sporte kaltas Mindaugas Vilkas – žmogus, kuris nuo vaikystės buvo šalia, tiek dziudo varžybose, tiek dabar. Jis ir prikalbino mane išbandyti šią sporto šaką, o rezultatą turime, kokį turime“.

Raimondas Krilavičius | Organizatorių nuotr.

Raimondas Krilavičius | Organizatorių nuotr.

Patirties kaupimas, pasak R.Krilavičiaus, yra vienas svarbiausių faktorių MMA sporte.

„Man patinka keliauti per Lietuvos sporto klubus. Patinka dairyti užsienyje. Manau, sportas su įvairiais žmonėmis padeda tobulėti, suprasti skirtingus dalykus, – sakė kovotojas. – Jeigu tektų išskirti trenerį, kuris padarė didžiausią įspūdį, tai būtų Sergejus Grečicho – vienas techniškiausių pedagogų, su kuriuo man teko treniruotis. Žmogus imtynėse jaučia kiekvieną žmogaus tarpelį ir juo pasinaudoja, veiksmų arsenalas toks, kad iš bet kokios pozicijos randa technišką išėjimą. Žaviuosi juo ir jo klubu. O kalbant apie Lietuvos kovotojus, kurie negali nežavėti, tai Sergejus Maslobojevas yra aukščiausio lygio profesionalas“.

Įsimintinos patirties R.Krilavičius buvo išvykęs kaupti ir į Prancūzijos svetimšalių legioną.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Raimondas Krilavičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Visą gyvenimą apie tai svajojau, maniau, kad būtent ten yra mano vieta, – nusišypsojo R.Krilavičius. – Tačiau nuvykau, pabuvau kelis mėnesius ir supratau, kad tai – ne man. Ilgesys Lietuvai, draugams bei sportui paėmė viršų. Dabar tenoriu tobulėti ir judėti į priekį. Tai man padeda daryti aplinkiniai žmonės. Matau, kaip į mane žiūri mažieji brolis ir sesė, draugai bei kiti žmonės. Jeigu turi charakterį, žmones, kurie tavimi tiki, viską daryti būna labai malonu“.

*Kovotojas pateikė šį savo karjeros įrašą: VS Jamoliddin Ergashev – W, Michal Balcerzak – L, Arturs Ozolins – L, Vitold Jagėlo – NC, Edgaras Banikonis – W, Sebastian Jedryczka – W, Tomas Bajorinas – W, V.Jagėlo – D, Tang he Si – W.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų