Valentina Ševčenko, Deivesonas Figueiredo, Alexas Perezas ir Jeniffer Maia | Instagram.com nuotr

Valentina Ševčenko, Deivesonas Figueiredo, Alexas Perezas ir Jeniffer Maia | Instagram.com nuotr

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase esančiose APEX patalpose įvyks „UFC 255“ turnyras, kuriame išvysime dvi titulines kovas.

Antroje pagrindinėje vakaro kovoje moterų svorio kategorijos iki 56,7 kg čempionės diržą gins 32-ejų metų kirgizė Valentina Ševčenko (19-3), susikausianti su bendraamže brazile Jennifer Maia (18-6-1), kuri UFC laimėjo 3 kovas iš 5, o svorio kategorijos reitinge žengia 3-ia.

Pagrindinėje vakaro kovoje 32-ejų metų brazilas Deivesonas Figueiredo (19-1) gins visų lengviausios vyrų svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą prieš 28-erių metų amerikietį Alexą Perezą (24-5), kuris šios svorio kategorijos reitinge žengia 4-as.

Pirmoji preliminarios programos kova prasidės 1.30 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarioji dalis startuos 3.00 val., o pagrindinė – 5.00 val.

Pagrindinės vakaro kovos:

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova dėl čempiono titulo: Deivesonas Figueiredo (19-1) – Alexas Perezas (24-5)

Tam, kad iškovotų čempionų titulą, D.Figueiredo prireikė du kartus įveikti Josephą Benavidezą, nes vieną kartą buvo viršytas svorio limitas. Dabar tai bus pirmas kartas, kai D.Figueiredo gins čempiono titulą. Jis tai turėjo daryti prieš buvusį UFC lengviausio svorio kategorijos čempioną Cody Garbrandtą, tačiau praėjusį mėnesį buvo pranešta, kad jis susiplėšė bicepsą. Nieko keisto, juk dabar 2020-ieji.

D.Figueiredo UFC debiutavo 2017-ais metais, kai kitose organizacijose buvo iškovojęs 11 pergalių iš eilės. Nuo to laiko jis UFC laimėjo 8 kartus ir patyrė 1 nesėkmę.

D.Figueiredo stiprybė yra jėga ir visiškai nesvarbu, jis ant žemės, ar ant kojų, D.Figueiredo sugeba padaryti žalos savo varžovams.

Nors jis nėra techniškas kovotojas, tačiau gali pasiūlyti vienas geriausių kombinacijų UFC, taip pat yra aukšto lygio braziliškojo džiudžitsu juodo diržo savininkas. Vien tai, kad jis 6 iš 8 kovų UFC baigė anksčiau laiko, daug ką pasako apie jį, ypač tokiame divizione, kur daugelis kovų vyksta distancijoje.

Vienintelis žmogus, kuris pridarė D.Figueiredo problemų, buvo Jussieras Formiga ir kol kas jis yra vienintelis jį įveikęs kovotojas. Imtynininkas Jaredas Brooksas 2017 m. pralaimėjo tik skirtingu teisėjų sprendimu, tačiau D.Figueiredo tikrai laimėjo tą kovą, nepaisant J.Brookso parvertimų. Kaip J.Formigai pavyko įveikti dabartinį UFC čempioną?

J.Formiga sugebėjo išlikti kantrus, kad galėtų parversti D.Figueiredo. Žinoma, tai, kad jis yra pasaulinio lygio graplingo kovotojas jam gerokai padėjo išlaikyti jį ant žemės.

A.Perezas tikrai turi įgūdžių, kurie galėtų padėti jam pasiekti sėkmę prieš D.Figueiredo. Jis dažniausiai yra priklausomas nuo savo greičio, o ne nuo jėgos. A.Perezas yra puikus kovotojas, kuris moka pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis. Mes matėme, kaip jis privertė pasiduoti Carlsą Johną de Tomasą ar Jordaną Espinosą. Žinoma, didžiausia jo pergalė užfiksuota „UFC 250“ turnyre, kuriame jis pirmame raunde po puikių smūgių koja nugalėjo J.Formigą. Kaip ir Johnas Dodsonas ir Josephas Benavidezas prieš tai, A.Perezas sugebėjo įveikti J.Formigą, kuriam D.Figueiredo pralaimėjo daugiausiai dėl didžiulio greičio trūkumo.

Iš esmės šis pasirodymas yra greičio ir jėgos kova. D.Figueiredo mėgsta smogti staigius smūgius, tačiau tuo metu jis būna atviras ir lengvai paragauja varžovų smūgių. Tai 2018 m. jam kainavo pergalę prieš J.Benavidezą bei gali pridaryti problemų ir prieš D.Figueiredo.

Jeigu A.Perezas bus toks agresyvus, kaip ir kitose savo kovose, greičiausiai jis bus nokautuotas. Problema ta, kad jis nėra kantrus, o su tokiu galingus smūgius turinčiu kovotoju kaip D.Figueiredo, per daug pavojinga keistis smūgiais. Visgi galima spėti, kad A.Perezas eis sunkiausiu keliu ir tai išmėgins savo kailiu.

Verdiktas: D.Figueiredo pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: D.Figueiredo ar A.Perezas?
  • D.Figueiredo (55 balsai)
  • A.Perezas (18 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova dėl čempionės titulo: Valentina Ševčenko (19-3) – Jennifer Maia (18-6-1)

V.Ševčenko yra viena iš labiausiai dominuojančių UFC čempionų. Ji per savo karjerą iškovojo 19 pergalių ir patyrė 3 pralaimėjimus, tuo tarpu UFC organizacijoje jos rekordas yra 8-2. Vieninteliai jos pralaimėjimai yra patirti prieš UFC lengviausio ir puslengvio svorio kategorijos čempionę Amandai Nunes.

Nuo tada, kai 2018 m. pradžioje ji nusileido į svorio kategoriją iki 56,7 kg, tapo nesustabdoma. V.Ševčenko debiutuodama šioje svorio kategorijoje sunaikino Priscilą Cachoeirą, o tuomet iškovojo atlaisvėjusį čempionės titulą, kai įveikė Joanną Jedrejczyk.

Nuo to laiko ji tris kartus apgynė čempionės titulą ir kiekviena iš tų kovų neatrodė labai sunku. Ji klasiškai įveikė Jessica Eye bei Katlyn Chookagian ir nors jos pergalė prieš Lizą Carmouche buvo gana nuobodu, tai vis tiek buvo vienpusė kova.

Viena iš priežasčių, trukdančių V.Ševčenkai būti geriausia „pound-for-pound“ kovotoja yra ta, kad ji kenčia nuo tos pačios problemos, kaip kažkada kentė Demetriousas Johnsonas – rimtų varžovų trūkumo.

Kadangi UFC moterų svorio kategorija iki 56,7 kg nėra labai populiari, ji dažniausia susitinka su kovotojoms, palikusioms svorio kategoriją iki 61,2 kg ir turinčiom vos kelias pergales.

D.Maia bent jau turi ilgą istoriją šioje svorio kategorijoje. Ji ilgą laiką buvo šio diviziono čempionė „Invicta“ organizacijoje ir praktiškai visą savo karjerą kovojo būtent šiame svoryje.

D.Maia yra patyrusi, ji yra iškovojusi 18 pergalių ir išgyvenusi 6 pralaimėjimus bei sykį kovą baigusi be nugalėtojo, o UFC organizacijoje turi 3 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Bet ar ji gali įveikti V.Ševčenko?

Stovėsenoje ji yra gabi muay thai kovotoja, dirbusi garsioje „Chute Boxe“ akademijoje, kurios kovotojų stilius įprastai būna su daugybę agresijos, smūgių keliais ir rankomis.

Visgi jėgos trūkumas yra didžiausia D.Maia problema, ypatingai UFC. Savo sąskaitoje ji turi tik 4 pergales nokautais, o kai kova daugiausiai vyko stovėsenoje, ji taškais pralaimėjoKatlyn Chookagian.

Jeigu kova vyktų kikbokso stiliumi, D.Maia turės didelių problemų prieš V.Ševčenko, kuri ne tik smogia stipriau, bet ir yra gerokai techniškesnė kovotoja.

Tai reiškia, kad norint laimėti, D.Maia greičiausiai teks kovoti ant žemės. Ji yra juodas braziliškojo džiudžitsu diržas, o paskutinėje savo kovoje rankos laužimu privertė pasiduoti Joanne Calderwood.

Visgi ar tokių sugebėjimų gali užtekti prieš V.Ševčenko? Greičiausiai, kad ne. V.Ševčenko yra nuvertinta imtynininkė, ji mėtė Carmouche ir Jedrejczyk ir yra tikrai pavojinga ant žemės.

V.Ševčenko ant žemės dominavo prieš Cachoeira, taip pat privertė pasiduoti Julianna Pena, kuri yra puiki graplingo kovotoja. Žinoma, A.Nunes sugebėjo ją laikyti ant žemės ir iškovoti pergalę, tačiau net ir ji turėjo problemų paskutiniame raunde.

Paprastai žiūrint, sunku matyti D.Maia sėkmę šioje kovoje. Ji yra puiki kovotoja, tačiau kaip ir bet kuri kita „flyweight“ diviziono mergina, ji nusileidžia V.Ševčenko, todėl labai mažai tikėtina, kad šį savaitgalį išvysime sensaciją.

Verdiktas: V.Ševčenkos pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: V.Ševčenko ar D.Maia?
  • V.Ševčenko (58 balsai)
  • D.Maia (6 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Mike‘as Perry (14-6) – Timas Meansas (30-12-1, 1 be nugalėtojo)

Žinant tai, kad atsirado naujų kaltinimų M.Perry dėl smurto artimoje aplinkoje, šiek tiek stebina, kad jis atsidūrė šiame kovų vakare.

Iš pradžių buvo manoma, kad M.Perry susikaus su buvusiu UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempionu Robbie Lawleriu, tačiau vietoje to jis susikaus su veteranu T.Meansu.

Kas laimės: brutali M.Perry jėga ar T.Meanso pavojingi smūgiai klinče?

M.Perry kelias UFC yra gana įdomus. Kai 2016 m. jis debiutavo šioje organizacijoje, dvi pergalės nokautais, visiškas pasitikėjimas savimi ir didžiulė jėga privertė atkreipti į jį dėmesį. Visgi per pastaruosius kelis metus jis patyrė pralaimėjimus Santiago Ponzinibbio, Maxui Griffinui ir Alanui Joubanui.

M.Perry gali nokautuoti bet kurį varžovą, tačiau jeigu priešininkas moka išvengti stiprių smūgių, naudoja judėjimą ir yra techniškas bei sugeba atlikti savuosius smūgius ar parversti jį ant žemės, M.Perry atsiduria problemoje.

Paskutinėje UFC kovoje M.Perry prieš Mickey Gallą buvo panašus į standartinį save ir per daug nepasikeitė, nors parodė keletą naujų sugebėjimų ant žemės.

T.Meanso pranašumas yra jo ūgis ir ištiestų rankų ilgis. Nors jis kartą kovojo net lengvo svorio kategorijoje, tačiau yra aukštas (187,96 cm) ir lankstus kovotojas ir tai yra pranašumas prieš M.Perry, kurio ūgis siekia 177,8 cm.

T.Meanso stilius reiškia, kad jis žais pavojingą ir rizikingą žaidimą. Jis nelauks, kaip išnaudoti savo ištiestų rankų pranašumą ir vietoje to norės sugriebti varžovą bei dirbti klinče, kur jis gali naudoti savo aštrius kelius ir alkūnes.

Visgi tai gali būti klaida, nes M.Perry yra įgudęs smūgiuoti iš arti ir tai jau matėme, kai jis nokautavo Jake‘ą Ellenbergerį ir Danny Robertsą.

Taip pat T.Meansui jau 36-eri ir jis nebėra toks, koks kadaise buvo. Žinoma, T.Meansas gali laimėti kovą, jeigu jis tinkamai išlaikys atstumą nuo M.Perry ir panaudos savo pranašumus. Visgi greičiausiai M.Perry pasinaudoti savo didžiausiomis stiprybėmis ir galima spėti, kad ši kova baigsis jo pergale.

Verdiktas: M.Perry pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: M.Perry ar T.Meansas?
  • M.Perry (22 balsai)
  • T.Meansas (19 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Katlyn Chookagian (14-4) – Cynthia Calvillo (9-1-1)

Nepaisant to, kad K.Chookagian praėjusioje kovoje techniniu nokautu pralaimėjo Jessicai Andrade, tačiau vis tiek yra šansų, kad laimėjusi ji būtų arti titulinės kovos ir tai, deja, yra UFC moterų „flyweight“ diviziono realybė.

C.Calvillo yra panšioje situacijoje. Ji turėjo tik vieną kovą svorio kategorijoje iki 56,7 kg ir iškovojo puikią pergalę prieš buvusią pretendentę į titulą Jessica Eye, o pergalė prieš K.Chookagian galėtų leisti jai gauti titulinę kovą.

Dažnai C.Calvillo laikoma moteriškąja Nicko Diazo versija ir taip yra todėl, kad ji yra puiki kovotoja ant žemės, kuri taip pat yra laiminga, jeigu gali keistis smūgiais stovėsenoje, tačiau taip pat turi problemų, kai reikia kovą perkelti į parterį.

C.Calvillo dominavo prieš Marina Rodriguez ant žemės, tačiau galiausiai kova baigėsi lygiosiomis, nes M.Rodriguez sugebėjo sustabdyti jos parvertimus. O Carla Esparza, vienintelė, išrašiusi C.Calvillo pralaimėjimą, taip pat yra puiki imtynininkė.

K.Chookagian nėra ideali kovotoja, o labiausiai jai trūksta sugebėjimo pribaigti varžovę. Visos jos septynios pergalės UFC buvo iškovotos teisėjų sprendimais, tačiau ji turi aukštą kvalifikaciją visose srityse. Ji stipri tiek smūgiavime, tiek ant žemės, o tai pamatėme ir šią vasarą, kai ji įveikė Antoniną Ševčenko.

C.Calvillo yra panašesnė graplingo kovotoja, tačiau ar ji gali pasukti kovą į parterį? Sunku pasakyti. K.Chookagian yra žymiai didesnė už ją, puikiai ginasi nuo parvertimų ir tikrai atliks stiprių smūgių.

Ši kova bus keista dėl itin skirtingų stilių ir turbūt nelabai graži, o joje aštuntą kartą teisėjų sprendimu turėtų triumfuoti K.Chookagian.

Verdiktas: K.Chookagian pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: K.Chookagian ar C.Calvillo?
  • K.Chookagian (17 balsų)
  • C.Calvillo (12 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Mauricio Rua (27-1-1) – Paulas Craigas (13-4-1)

Ši kova gali būti liūdna daugeliui UFC sirgalių. Ilgamečiams MMA gerbėjams „Shogun“ yra tikra legenda. Galbūt išskyrus Joną Jonesą, jis yra vienas geriausių pussunkio svorio kategorijos kovotojų MMA istorijoje.

Visgi yra daugybę argumentų leidžiančių teigti, kad jis į pensiją turėjo išeiti mažiausiai prieš penkerius metus.

Nors ieškant paskutinio jo pralaimėjimo reikėtų sugrįžti į 2018 m. liepą, kai jis nokautu pralaimėjo Anthony Smithui, tačiau žiūrint realistiškai, būnant 38-erių metų buvęs UFC čempionas yra toli nuo savo geriausių laikų.

Paskutinėje kovoje M.Rua skirtingu teisėjų sprendimu įveikė Rogerio Nogueira. 2019 m. lapkritį jis jau kovojo su P.Craigu ir tada kova pasibaigė lygiosiomis.

Nors P.Craigas jau pirmame raunde vos nenokautavo M.Rua, tačiau vėliau P.Craigas išsikvėpė, M.Rua sugebėjo panaudoti parvertimus ir laikė varžovą ant žemės tiek ilgai, kiek jam reikia, o tai garantavo bent jau lygiąsias.

P.Craigas yra geras smūgiuotojas, tačiau dažniausiai tai daro per daug atvirai, o dėl to jis patyrė pralaimėjimus nokautais Khalilui Rountree ir Alonzo Menfieldui.

Galbūt jis yra geresnis kovotojas ant žemės, tačiau ten taip pat nėra išskirtinai geras ir į jį nesunku atlikti žalą darančius smūgius. Net Modestą Bukauską nokautavęs Jimmy Crute'as sugebėjo, kuris pasižymi kovojimu stovėsenoje, sugebėjo jį įveikti skausmingu veiksmu.

Jeigu M.Rua būtų toks, koks buvo PRIDE ar UFC pradžios laikais, jis neturėtų jokių problemų prieš P.Craigą, tačiau dabartinė jo versija neleidžia to tikėtis.

Pirmoji kova baigėsi lygiosiomis, o dabar M.Rua yra dar vyresnis ir jo smūgio jėga dar labiau sumažėjusi. Sunku tikėtis, kad jis galėtų įveikti P.Craigą, todėl šioje kovoje užsienio ekspertai daugiau šansų iškovoti pergalę duoda būtent P.Craigui.

Verdiktas: P.Craigo pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: M.Rua ar P.Craigas?
  • M.Rua (13 balsų)
  • P.Craigas (21 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Antroji preliminarioji dalis:

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Brandonas Moreno (17-5-1) – Brandonas Royvalis (12-4)

Verdiktas: B.Moreno pergalė teisėjų sprendimu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Joaquinas Buckley (11-3) – Jordanas Wrightas (11-0, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: J.Buckley pergalė techniniu nokautu

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Antonina Ševčenko (8-2) – Ariane Lipski (13-5)

Verdiktas: A.Lipski pergalė teisėjų sprendimu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Danielis Rodriguezas (13-1) – Nicolas Dalby (18-4-1, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: D.Rodriguezo pergalė teisėjų sprendimu

Pirmoji preliminarioji dalis:

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Alanas Joubanas (16-7) – Jaredas Goodenas (17-4)

Verdiktas: J.Goodeno pergalė techniniu nokautu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Kyle‘as Daukaus (9-1) – Dustinas Stoltzfus (13-1)

Verdiktas: K.Daukaus pergalė teisėjų sprendimu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Louisas Cosce (7-0) – Saša Palatnikovas (5-2)

Verdiktas: L.Cosce pergalė techniniu nokautu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų