Sergejus Maslobojevas | „Facebook“ nuotr.

Sergejus Maslobojevas | „Facebook“ nuotr.

 Labai pavargęs ir nemiegojęs, Sergejus Maslobojevas sugrįžo į Lietuvą po pergalingo debiuto stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory.

Lietuvis „Glory 69“ turnyre Diuseldorfe (Vokietija) pussunkio svorio kategorijoje iki 95 kg susikovė su Azerbaidžano žvaigžde ir iki tol nei vieno pralaimėjimo per 57 dvikovas savo sąskaitoje neturėjusiu Bahramu Rajabdzadehu. Jau pirmojo raundo pabaigoje S.Maslobojevas klasiškai smūgiu keliu pasiuntė varžovą į nokdauną ir nuo tada neleido suabejoti savo pranašumu. Visi 5 teisėjai po 3 raundų kovos pergalę skyrė lietuviui (30:26, 29:27, 29:27, 29:27, 29:27).

Nors pergalė įspūdinga, tačiau S.Maslobojevas nelinkęs ja ilgai džiaugtis. Kikboksininko jau greičiau nei už savaitės laukia ilga kelionė į Bosniją ir Hercegoviną, kurioje vyks WAKO pasaulio čempionatas, o S.Maslobojevas, kartu su kitais „Sparta Gym“ klubo nariais gins Lietuvos vardą šiose varžybose.

Prieš keliaujant užtarnauto miego, S.Maslobojevas sutiko pasikalbėti su „Sportas.lt“ bei papasakoti apie įvykusią kovą, „Glory“ organizaciją, gražios pergalės svarbą, padarytą klaidą į mintis įsileidžiant „heiterių“ komentarus ir ateitį.

„Po kelionės jaučiuosi tikrai sunkiai... Siūlė skristi kitą dieną, t.y. išsimiegoti, papusryčiauti ir grįžti tik sekmadienio naktį, tačiau taip būtume sugaišę visą dieną. Paprašiau, kad pamėgintų paieškoti kaip greičiau grįžti į Lietuvą. Rado, bet tai buvo labai ankstyvas skrydis. Gavosi taip, kad tik pusę pirmos grįžome iš arenos, ieškojome kur pavalgyti, bet viskas buvo uždaryta. Vėliau krovėmės daiktus, o pusę keturių mums jau reikėjo išvažiuoti į oro uostą. Per tą laiką dar reikėjo atrašyti į daugybę laiškų ir pasakyti ačiū visiems. Prasėdėjau prie telefono ir važiavome į oro uostą. Labai ilga kelionė be miego“, – pasakojo S.Maslobojevas.

S.Maslobojevas artėjančiame WAKO čempionate kovos svorio kategorijoje iki 91 kg. Lietuvis penktadienį „Glory 69“ turnyro svėrimų metu svėrė 92,7 kg (jo varžovas – 93,4 kg), todėl iki artėjančių dar vienų varžybų dar turės numesti šiek tiek kilogramų.

„Spalio 19-ą dieną dar važiuosime į WAKO pasaulio čempionatą. Dabar užsilipau ant svarstyklių – plius šeši killogramai, bet taip būna po kelionų, nes susikaupia skysčiai. Net dabar ištinusios kojos, bet jeigu dabar pasportuočiau, kokie keturi kilogramai tikrai nukristų“, – pasakojo S.Maslobojevas.

Paskutinį kartą S.Maslobojevas kovojo šių metų gegužės mėnesį, kai Vilniuje vykusiame „MMA Bushido 77“ turnyre narve techniniu nokautu nugalėjo moldovą Nicolai Garbuzą. Paskutinį kartą ringe S.Maslobojevas kovojo šių metų kovą, kai KOK turnyre Vilniuje antrame raunde nokautu nugalėjo „Glory“ patirties turintį Anglijos aukštaūgį Fraserį Weightmaną.

Apie retas kovas ir sparingo partnerių trūkumą S.Maslobojevas „Sportas.lt“ pasakojo išskirtiniame interviu likus kiek daugiau nei savaitei iki pasirodymo „Glory“, o dabar pripažino, kad tas kovų trūkumas bei padaryta viena klaida neleido tinkamai atsipalaiduoti prieš kovą su B.Rajabdzadehu.

„Faktas, kad jautėsi. Visą laiką, stovint už tribūnos, bandžiau daryti savitaigą, kad tai yra kažkas, dėl ko aš ilgai kovojau. Bandžiau su savimi kalbėti, nes tos mintys, tas jaudulys... Galbūt padariau klaidą, kad leidau kažkam juoko forma pasakoti kokius komentarus žmonės rašo, kad aš nekoks kovotojas, susitinku su nevykėliais ir panašiai. Nors atvažiuoju aš į „Glory“ – pusę kovotojų žinau, bet jų nepažįstu, o jie sveikina mane su sūnaus gimimu, vadinasi, kad seka mane.

Vienoje rūbinėje buvome su Maratu Grigorianu, kuris šiame turnyre pagrindinėje kovoje gynė lengvo svorio čempiono titulo (laimėjo prieš Tyjani Beztati , – aut. past.). Jis prieš išeinant man į kovą pasakė: „Good luck, brat“. Atsistojo, paspaudėme rankas, o aš buvau šiek tiek pasimetęs. Man labai patinka jo stilius – gerai presuoja, dirba visu kūnu, labai stiprūs smūgiai rankomis. Kai gauni pripažinimą iš viso pasaulio geriausių kovotojų, bet kažkam leidi juoko forma kalbėti apie tuos komentarus... Vos ne bando įteikti, kad patikėtum tuo.. Bet tai yra patirties reikalas – pastoviai reikia kovoti, stovėti sparinguose su sunkiasvoriais, o kai viso šito reikalo yra trūkumas, tai pajauti tai eidamas į kovą.

#ANDSTILL! @maratgrigorian cruises past Tyjani Beztati on his way to his first title defense! #GLORY69

Posted by GLORY Kickboxing on Saturday, October 12, 2019

– Kaip keitėsi jūsų taktika raundas po raundo?

– Nuo pat pradžių taktika buvo tokia, kad reikia jį presuoti, neleisti jam laisvai judėti. Bandyti užsukinėti kojomis į šonus ir kai pajaučiu, kad jį užmigdau bent milisekundei – šauti. Visą laiką laikyti pavojingoje distancijoje, kurioje ir jis gali užpulti, bet aš tuo metu arba pasitinku, arba išeinu ir neleidžiu jam dirbti, arba pats puolu. Matėme jo kovas: jeigu visą laiką eičiau atgal, tai jis bėgtų iš paskos ir galėtų pataikyti visokias nesąmones, todėl mes nusprendėme, kad jeigu nėra kur bėgti, reikia priimti smūgius ir tada atgal duoti. Planas pavyko.

– Tokio jūsų smūgio keliu nesame matę dažnai, o ir pats esate sakęs, kad esate labiau smūgiuotojas rankomis. Kiek pačiam tai buvo netikėta, ar kažkuriuo momentu tai planavote?

– Buvo tokia akimirka... O gal? Pagąsdinau jį kūno judesiu, žiūriu, kad jis lenkiasi į šoną, pakartojau – vėl jis tai daro. Kai pas mus atvažiuoja į sparingus iš kitų miestų, visą laiką sakau, kad kai pamatau klaidą – vieną ar antrą kartą ją užtvirtinu, bet trečią kartą aš ja pasinaudosiu. Tas pats buvo ir čia, pamačiau, pašokau – bus kaip bus – ir „bah“, pats nepatikėjau. Gaila, kad baigėsi raundas ir nesigavo užbaigti kovos.

– Pagal smūgių statistiką jis laiminėjo pirmą raundą ir jeigu ne tas nokdaunas, greičiausiai būtų teisėjai pergalę tame raunde atidavę varžovui. Ar jis padarė jums per pirmas 3 minutes kokios žalos?

– Aš net nesupratau, kur jis labiau pataikė. Aš jaučiau, kad nuo pirmos minutės vedu tą kovą. Buvau labai nustebęs. Nežinau.. Teisėjai taip pat yra žmonės, daro klaidas, bet bent jau aš – jaučiau, kad vedu kovą. Gal aš klystu.

Smūgių statistika | Organizatorių nuotr.

Smūgių statistika | Organizatorių nuotr.

– Galbūt aptarėte jau su treneriu, ko galima pasimokyti iš šios kovos?

– Treneris labai džiaugėsi rezultatu. Mes atėjome čia laimėti, bet visada bandau sau sakyti, kad nėra per daug ko čia jaudintis, nes čia yra tik dar vienas laiptelis iki pagrindinio tikslo, kuris yra tapti numeriu vienas pasaulyje savo svorio kategorijoje ir paimti karūną. Tai yra tik vienas laiptelis.

O klaidų visada būna, aš jaučiu pats, kad kiekvieną kovą tobulėju, nes nedarau didelių pertraukų tarp treniruočių. Neturiu daug poilsio, nesiilsiu mėnesį ar du. Dabar pirmadienį nesportuosiu, nes antradienį darau kraujo tyrimą, bet po jo aš iškarto eisiu į salę ir tobulinsiu tai, ko man trūksta. Dabar jaučiasi raumenų disbalansas, nes jaučiu, kad atsilieka dešinė galinė koja, kuri yra mano variklis ir neina atsispirti taip, kaip aš norėčiau. Joje nėra jėgos, o tai ištaisius, atsiras daug dinamiškesnis kojų judėjimas.

– Jūsų nokdaunas keliu susilaukė daug dėmesio socialiniuose tinkluose. Kiek, žiūrint į ateitį „Glory“ organizacijoje, buvo svarbu ne tik laimėti, bet tai padaryti ir gražiai?

– Čia yra labai svarbu, nes yra kovotojų, kurie buvo pasirodę „Glory“, laimėjo, bet po pergalės jie nebebuvo kviečiami. Jiems reikia ne tik pergalių, bet kad tai kovotojas padarytų įspūdingai. Jiems reikia tokio žmogaus, kurie patrauks į save žiūrovus, privers pirkti transliacijas ir sirgti už jį. Bent jau ONE FC buvo nustebę, kad ir kur nuvažiuočiau, visur atsirasdavo mano sirgalių, jie šaukia pavardę ir pravardę. Jie tik nustojo vystyti mano svorio kategoriją ir taip nutrūko mūsų bendradarbiavimas.

SICK flying knee from @sergej_maslobojev! #GLORY69

Posted by GLORY Kickboxing on Saturday, October 12, 2019

– Ką galite pasakyti apie pačią „Glory“ organizaciją iš vidaus? Kaip ji jus pasitiko ir ar yra koks esminis skirtumas tarp kitų, kuriose dalyvavote?

– Praktiškai viskas taip, kaip ir visur. Kaip ir ONE FC, labai daug dokumentacijos. Kad ir ką bedarytum, visur padedi savo parašą. Taip pat yra dopingo kontrolė. Per susirinkimą, kuriame buvo pristatinėjamos visos taisyklės, pasakė, kad po turnyro kelis kovotojus pakvies WADA ir darys dopingo tyrimą. Visi pasirašė dėl to, kad supranta, jog negali vartoti draudžiamų preparatų.

Bendrai tai atskridus, kovotojus pasitinka vairuotojas su aukštos klasės automobiliu ir nuveža į viešbutį, kuris taip pat yra malonus. Tau duoda 100 eurų maistpinigių dienai. Nors Azijoje už šią sumą galėdavau prisivalgyti kur kas daugiau nei Europoje (juokiasi, – aut. past.). Bet iš esmės restorane pavalgai labai kokybišką maistą. Vieną dieną eini filmuotis, fotografuotis, komentatoriai ima interviu, kad jie žinotų visą reikiamą informaciją apie tave ir turėtų ką pasakyti per kovą, o tada esi laisvas. Kitą dieną – svėrimai, konferencija, transliacija per visą pasaulį. Jie moka daryti šou, reklamuoti kovas. Jie taip pat jas transliuoja per tokius pasaulinius kanalus kaip „UFC Fight Pass“ ir tai daug ką pasako. O ar pats turnyras labai skiriasi nuo kitų? Nepasakyčiau, kad šou dalis kažkuo skiriasi nuo tų pačių KOK turnyrų Lietuvoje. Pas mus taip pat labai geras šou su muzika, ekranais, šviesomis ir t.t. „Glory“ taip pat to buvo.

– Galbūt teko kalbėti su organizatoriais dėl kitos kovos?

– Dar ne. Pasakė, kad būčiau pasiruošęs ir turiu laukti. Jie dar nežino, kad važiuosiu į WAKO pasaulio čempionatą ir nežinau, kaip tai atsilieptų, jeigu sužinotų. Gali būti, kad aš net negaliu ten važiuoti, bet noriu atstovauti Lietuvai ir bandysime tai daryti. Tikiuosi, kad nebus kažkokių pykčių.

– Po tokios pergalės galbūt neturėtų labai pykti..

– Aš labai tikiuosi. Galbūt bus kažkokia piniginė bauda, bet važiuoju ten, kad gaučiau patirties ir labai noriu atstovauti savo šaliai pasaulio čempionate.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kisa
2019-10-15 13:25:12
Tobulas smugis! Pagarba ir sekmes Sergej!!!
Atsakyti
Analitikas
2019-10-14 16:06:10
Kiek pastebiu negatyvius ir neobjektyvius komentarus daugumoje rašo kvaili bei pavydus personazai,kažką negatyvaus sakydami netgi mąstydami jus kenkiat patys sau labiau,aišku nemalonų ir sportininkui,žmogaus pasąmonė fiksuoja viską ir bumerango principų kažkada griz viskas atgal,todėl visada palaikykime savo sportininkus ir motyvuokime siekti geresnių rezultatų,juk malonu viešint kitoje šalyje kai mums sako, o žinau jūsų šaly ten stiprus krepšininkai ar kovotojai, o gal ir konkrečiau pamini kažką,taigi palaikykime saviškius.
Atsakyti
Khabib
2019-10-14 07:31:03
Jeigu ne ufc tai čia tik ne tas lygis įdomu būtų pamatyt jo kova su gsp israel ar Jones
Atsakyti
To kebab
2019-10-14 07:58:45
Tu skiri mma nuo kilbokso, juokdary? :D
Lt
2019-10-14 06:52:33
Glory stipriausia pasaulio kikbokso organizacija?kazka cia zurnalistas uzgrybavo
Atsakyti
Žalias
2019-10-14 08:21:46
O kuri organizacija yra stipriausia pasaulyje, pasak tavęs? :D būtų įdomu ošgirsti, ką pasiūlysi :D
Kočėlas
2019-10-18 00:09:40
Viena iš stipriausiu... medi.
As
2019-10-14 01:39:34
Saunu matyti tavo kova kai tu laimi ,as neseku taves kaip favorita ,bet noreciau tave mtyti kaip tu pats jautiesi favoritu , ir vedi savo kova , o ne pataikai savo smugius be jokiu klaidu varzovui...sekmes.tau ir tavo komandai
Atsakyti
Ko
2019-10-13 22:41:24
Gera keliuka sumaitino..
Taip galima imt pergale vienu smugiu..
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-14 Liverpool 14 : 30 Watford
Šeš 12-14 Sheffield United 17 : 00 Aston Villa
Šeš 12-14 Leicester City 17 : 00 Norwich City
Šeš 12-14 Chelsea 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-14 Burnley 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-14 Southampton 19 : 30 West Ham United
Sek 12-15 Wolverhampton … 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 12-15 Manchester United 16 : 00 Everton
Sek 12-15 Arsenal 18 : 30 Manchester City