Paulius Motiejūnas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Paulius Motiejūnas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Kaune vykstančio Pasaulio jaunių krepšinio pirmenybių vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas džiaugėsi sėkmingai besiklostančiu turnyru. Specialisto teigimu, pirmenybėse apsilanko nemažai užsienio šalių skautų ir agentų, kurie stebi talentingiausius planetos septyniolikamečius.

Kalbėdamas apie jaunųjų Lietuvos krepšininkų žaidimą, P.Motiejūnas pažymėjo, kad noro žaidėjams tikrai netrūksta.

„Aš visada tikiu, tačiau reikia, kad ir vaikinai tikėtų. Daro viską, ką gali, tačiau kažko trūksta. Nebuvau su komanda pasirengimo ir atrankos laikotarpiuose, todėl sunku pasakyti, tačiau akivaizdu, kad kažko trūksta. Ar yra išsiskiriančių žaidėjų? Žinoma, Šeškus yra ženklus lyderis, tačiau kiti vaikinai taip pat maloniai stebina. Manau, kad iš jų taip pat gali išaugti neblogi krepšininkai“.

– Kokie įspūdžiai apie šias rungtynes (Lietuva–Kroatija – red.)? Ar vis tik pavyks lietuviams iškovoti šią ypač svarbią pergalę?

– Visada tikiu, tačiau reikia, kad ir vaikinai tikėtų. Kol kas kroatai labiau pasitiki savo jėgomis nei mūsiškiai.

– Apskritai, kokį įspūdį palieka ši rinktinė? Kokios problemos, jūsų nuomone, trukdo komandai žaisti geriau, kodėl taip nesiseka?

– Sėkme aš niekada netikiu. Čia ne nuo sėkmės priklauso. Daro viską, ką gali, tačiau kažko trūksta. Nebuvau su komanda pasirengimo ir atrankos laikotarpiuose, todėl sunku pasakyti. Tačiau akivaizdu, kad kažko trūksta.

– Ar įžvelgiate rinktinės tarpe žaidėjų, kurie ateityje galėtų krepšinyje pasiekti aukštumų?

– Yra ir aukštų ir mažų žaidėjų. Žinoma, Šeškus yra ženklus lyderis, tačiau kiti vaikinai taip pat maloniai stebina. Manau, kad iš jų taip pat gali išaugti neblogi krepšininkai.

– Kalbant apie patį čempionatą, ar viskas vyksta pagal planą?

– Žinoma, ne viskas. Taip niekada nebūna, kad viskas vyktų šimtu procentų pagal planą, tačiau, apibendrinus, viskas gerai.

– Čempionate žaidžia amerikiečiai. Ne paslaptis, kad olimpinėse žaidynėse ir kituose tarptautiniuose turnyruose iš jų organizatoriai kartais sulaukia išskirtinių pageidavimų. Ar taip yra ir šiame turnyre?

– Yra bendros taisyklės, kurias nustato FIBA (Tarptautinė krepšinio asociacija – red.). Mes tas taisykles vykdome ir neklausome kitų komandų išskirtinių norų. Ar tai būtų amerikiečiai, ar kanadiečiai, ar australai. Jeigu nusileisi vienam, tada reikės nusileisti visiems. Visiems yra bendros taisyklės, jie tą supranta ir jų nelaužo.

– Tai pageidavimų susilaukiate?

– Yra tų norų, tačiau viskas yra suderinama. Jie nėra kažkokie išskirtiniai. Kartais komandos pageidauja susikeisti treniruočių aikštelėmis, kad gautų galimybę sportuoti pagrindinėje salėje, tačiau taisyklės visiems vienodos ir visi jų laikosi.

– Ar jaučiate susidomėjimą turnyru iš užsienio žiniasklaidos? Ar atvyksta į Kauną agentų, trenerių?

– Yra nemažai agentų ir skautų. Šiuo momentu jų yra apie dešimt, tačiau žinau, kad finalams atvyks dar daugiau. Yra nemažai užsiregistravusių.

Jie čia gali išvysti daug talentingų žaidėjų. Yra ir australų, kurie gali praverti NBA duris. Taip pat amerikiečiai ir kroatai, kurie turi daug stiprių žaidėjų. Šiandien kalbėjome, nustebino kai kuriuos skautus ir Egipto rinktinės keli žaidėjai, kurie tikrai atrodo turintys potencialo.

– Ar tikėjotės panašaus žiūrovų skaičiaus salėje?

– Panašiai ir galvojome. 3 tūkstančiai – optimalus skaičius. Tiek sekmadienį, tiek šiandien skaičius panašus. Finalams tikimės didesnio susidomėjimo. Jeigu lietuviai pateks, susidomėjimo bus, tačiau manau, kad ateis žmonių pasižiūrėti ir amerikiečių, jeigu jie pateks.

– Neišvengiamas klausimas. Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė. Ar stebėjote pasirengimą Venesuelai? Ar matėte draugiškas rungtynes ir koks įspūdis?

– Stebėjau visas, kurios vyko Lietuvoje. Hiustone vykusias – ne pilnai. Įspūdis – yra ką taisyti, tačiau dabar reikia galvoti apie rungtynes ir jas laimėti. Ar palaikysiu šiąnakt rinktinę? Manau, kad būsiu priverstas žiūrėti įrašą. Yra daug darbų, kuriuos reikia dirbti ir būti šviežiam.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų