Paulius Motiejūnas (viduryje) | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Paulius Motiejūnas (viduryje) | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Pasaulio jaunių krepšinio pirmenybės Kaune, prasidedančios jau penktadienį, taps ne tik sportiniu, bet ir ekonominiu kauniečių gyvenimo varikliu. To tikisi turnyro rengėjai. Drauge jame neturėtų trūkti šventinės nuotaikos, rašo „lrytas.lt“.

„Viešbučiai pilni, mieste daug šurmulio. Kol kas – viskas gerai“, – per čempionato pristatymo konferenciją kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas.

12 stipriausių jaunių rinktinių iš viso pasaulio Kauno „Žalgirio“ arenoje beveik kasdien rungtyniaus iki pat liepos 8-osios. Tądien vyks pagrindiniai finalai.

Kol į Kauną rinkosi paskutiniai dalyviai ir ketvirtadienį išbandė „Žalgirio“ arenos lankus, turnryro organizatoriai ir jų pagalbininkai plušėjo užkulisuose. Šimtai galvosūkių sprendžiami čia pat arenoje, arba jos prieigose.

„Turite puikią areną, kurioje žais geriausios Tikimės, kad čempionatas praeis sklandžiai“, – kalbėjo FIBA atstovas, kuruojantis renginį, – Ashley Greenas.

Tiesa, jis pripažino, kad didžiulio žiūrovų ažiotažo turnyre tikėtis sunku.

„Tai, kad čempionatas – 17-mečių, nepadeda, bet organizatoriai daro viską, kad turnyras taptų didele švente“, – pabrėžė britas.

P. Motiejūnas pripažino, kad maždaug 1 mln. litų sieksiančias bendras išlaidas turnyrui susigrąžinti bus nelengva, tačiau įmanoma.

„Tikimės, kad turnyras nebus nuostolingas“, – lakoniškai aiškino jis.

Pirmieji pirmenybių naudą pajuto Kauno viešbučiai. Visų 12-os komandų dalyviai apsistojo „Park Inn“ viešbutyje miesto centre. Svečiai ir rengėjai išsibarstė po kitus viešbučius. Daugiau turistų laukiama čempionatui įsibėgėjus.

Viliamasi, kad pirmenybėse garbingai pasirodys ir Lietuvos vaikinai.

„Yra rinktinių, kurios turi ryškių žvaigždžių. Lietuvos ekipoje to nėra. Ir mes stengiamės vaikinams nedaryti papildomo spaudimo. Manome, kad kovingumu, komandiniu žaidimu taip pat galima pasiekti aukštų rezultatų“, – kalbėjo P.Motiejūnas.

LKF rinktinei iškėlė užduotį turnyre užimti ne žemesnę nei 5-ąją vietą, tačiau turnyro šeimininkų mintyse, be abejonės, kirba drąsesnis tikslas – medaliai.

Per pirmąsias rungtynes lietuviai penktadienio vakarą išmėgins jėgas su favorite laikoma Kanados komanda.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų