Šarūnas Jasikevičius | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sulaukė pastiprinimo. Prie Palangoje pasiruošimą olimpiniam atrankos turnyrui besiruošiančios rinktinės prisijungė Šarūnas Jasikevičius. „15min.lt“ praneša, kad įžaidėjas trečiadienio rytą jau pradėjo sportuoti su visa komanda.

Prisijungus Š.Jasikevičiui, Palangoje ir Klaipėdoje dabar sportuoja 14 krepšininkų. Šis skaičius dar padidės, kai Ispanijos ir Italijos čempionatuose kovas baigs Martynas Pocius, Jonas Mačiulis ir Rimantas Kaukėnas. Visi šie trys krepšininkai jau anksčiau pareiškė norą žaisti Lietuvos rinktinėje šią vasarą.

Dar vieno perspektyvaus kandidato – aukštaūgio Donato Motiejūno – šią vasarą rinktinėje neišvysime. Debiutui NBA lygoje besiruošiantis krepšininkas pagal NBA lygos taisykles negali pasirašyti kontrakto su Hiustono „Rockets“  anksčiau nei liepos 1 d.

Nors Lietuvos krepšinio federacija (LKF) apdraudė dar nepasirašytą D.Motiejūno kontraktą su „Rockets“ ekipa, 21-erių 213 cm ūgio krepšininkas, praėjusį sezoną su Gdynės „Asseco Prokom“ tapęs Lenkijos krepšinio čempionu ir žibėjęs Eurolygoje, bijo, jog žaisdamas rinktinėje gaus traumą ir taip praras svajonę žaisti NBA.

Dvidešimtu šaukimu NBA naujokų biržoje pernai pakviestas D.Motiejūnas pirmą sezoną stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje turėtų uždirbti apie 1,1 mln. JAV dolerių.

„Žmogiškai suprantame Donatą ir jo troškimą kuo geriau pasiruošti svarbiam karjeros etapui, – po paskutinių pokalbių su pačiu krepšininku sakė vienas LKF vadovų Paulius Motiejūnas. – Donatas patikino, kad tikrai neatsisako atstovauti Lietuvos rinktinei ir bus pasiruošęs jai padėti kitą vasarą“.

Rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra taip pat sakė suprantąs D.Motiejūno, kuris paskutines dvi vasaras likdavo už galutinio dvyliktuko ribos, sprendimą. „Jau anksčiau esu sakęs, kad Donatas yra vienas iš tų žaidėjų, kuris netolimoje ateityje tikrai turėtų būti vienas rinktinės ramsčių, – kalbėjo rinktinės strategas. – Nuoširdžiai linkiu jam sėkmės“.

Jau atvykusius žaidėjus K.Kemzūra jau šį savaitgalį galės išbandyti kontrolinėse rungtynėse birželio 16 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuva žais pirmąsias draugiškas rungtynes su Makedonija (rungtynių pradžia 17 val.), o kitą dieną, sekmadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje išbandys jėgas su Graikijos nacionaline komanda.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų