Zdovcas Fotodiena.lt

Zdovcas Fotodiena.lt

Slovėnams Pasaulio taurės D grupės ketvirtojo turo rungtynės su Angola kainavo daug nervų. Grupės lyderiai vienus autsaiderių palaužė tik po dramatiškos kovos paskutinėmis susitikimo akimirkomis. Ketvirtadienį jų lauks kur kas rimtesnis varžovas – puikiai pažįstama Lietuvos rinktinė.

Su lietuviais pasirengimo planetos pirmenybėms cikle Slovėnijos rinktinei teko susidurti dukart. Abi akistatos buvo itin atkaklios ir komandos pasidalino po pergalę.

Į Pasaulio čempionatą Lietuvos rinktinė atvyko be žmogaus, kuris draugiškose rungtynėse su slovėnais buvo viena svarbiausių Jono Kazlausko figūrų. Susitikimuose su Slovėnijos rinktine Mantas Kalnietis vidutiniškai pasižymėjo 14 taškų ir 5 rezultatyvių perdavimų vidurkiais. Kaip parodė Pasaulio taurės startas, kompensuoti šių skaičių Lietuvos rinktinėje kol kas nėra kam.

Tą pastebi ir Slovėnijos rinktinės strategas Jure Zdovcas. Anot jo, M.Kalniečio pareigas planetos pirmenybėse pasidalinę Adas Juškevičius ir Šarūnas Vasiliauskas turi rimtą spragą savo žaidime. Ta spraga sėkmingai naudojosi Australijos gynėjai. Galimybės ja pasinaudoti neatmeta ir J.Zdovcas.

„Žinoma, tai yra viena galimybių nugalėti Lietuvos rinktinę, – apie galimybę prieš Lietuvos rinktinę taikyti aikštelės spaudimą nuo pat pirmųjų mačo akimirkų mintimis dalinasi treneris, tačiau kartu priduria, jog australų pavyzdžiu slovėnams remtis gali būti sudėtinga. – Turime keletą žaidėjų kaip Goranas Dragičius, kurių nereikalingos pražangos spaudžiant varžovus po visą aikštelę mums kainuotų labai brangiai.“

G.Dragičiaus svarba slovėnams abejoti neverta. 18,8 taško per rungtynes renkantis ir po 4 rezultatyvius perdavimus komandos draugams atliekantis komandos lyderis yra pagrindinis rinktinės variklis. Kaip slovėnams sekasi žaisti be šio žmogaus galima buvo pamatyti susitikime su Angola, kurio antroje dalyje G.Dragičius, trenerio sprendimu, ilsėjosi.

Tačiau J.Zdovco nuomone, slovėnams planetos pirmenybių pradžia nebūtų tokia sklandi be solidaus atsarginių krepšininkų indėlio. Apie tai byloja ir skaičiai.

Iki šiol svarbiausiame Slovėnijos rinktinės susitikime D grupėje su australais J.Zdovco atsarginių žaidėjų suolelis kartu surinko 35 taškus – daugiau nei trečdalį visos komandos. Tuo tarpu Australijos rinktinės atsarginiai kartu prisidėjo pelnydami 21 tašką, iš kurių 13 – Bradas Newley. Slovėnai australus nugalėjo 90:80 ir taip nuo pat čempionato pradžios gerokai sustiprino pozicijas tapti geriausia D grupės komanda.

J.Zdovcas tikina, kad Slovėnijos rinktinės atsarginiai krepšininkai talento stoką kompensuoja kovingumu ir didžiule intensija.

„Nepaisant jų talento stokos jie tai kompensuoja intensyvumas, kuris yra aukštesnis. Tą ir turi daryti atsarginiai. Ir aš dėl to esu patenkintas“, – džiaugiasi specialistas.

Slovėnijos rinktinė
Slovėnijos rinktinė

Slovėnijos rinktinei mačas su Lietuvos krepšininkais gali lemti ir viso čempionato baigtį. Slovėnams pralaimėjus 9 arba daugiau taškų, jie grupės etapo varžybas baigtų antroje D grupės vietoje ir, peržengę aštuntfinalio etapą, ketvirtfinalyje tikriausiai susidurtų su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkais.

J.Zdovcas sutinka, kad užimti trečiąją vietą D grupėje yra geriau nei likti antriems. Specialisto karjeroje tai – pirmas toks atvejis.

„Organizatoriai pastatė mus į sudėtingą situaciją. Man dar nėra tekę susidurti su situacija, kai trečia vieta yra geriau už antrą. Mes apie tai galvojome, leidome šiandien pailsėti keliems žaidėjams, tačiau stengėmės laimėti. Ir tą darysime rytoj“, – tikino treneris.

Grupės etapo finiše iškovota pergalė prieš lietuvius išspręstų visus slovėnų klausimus. Tokiu atveju jie su penkiomis pergalėmis grupėje liktų pirmi ir kelyje į pusfinalį sulauktų kur kas parankesnių varžovų nei amerikiečiai.

Faktas, kad pirmąją vietą grupėje slovėnai užimtų net ir pralaimėję lietuviams ne didesniu nei 9 taškų skirtumu, anot rinktinės puolėjo Jure Balažičiaus, nusiteikimo šiam mačui neįtakoja.

„Dėl to tikrai nėra jokių problemų. Mes norime tęsti šią pergalių seriją, nes manau, kad tai padės mums išlaikyti komandoje nugalėtojų mentalitetą“, – tikino krepšininkas.

D grupės desertu tapsiantis Slovėnijos ir Lietuvos rinktinių susitikimas įvyks ketvirtadienį, 22.30 val. Lietuvos laiku.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų