Fotodiena/Tomo Lukšio nuotr.

Fotodiena/Tomo Lukšio nuotr.

Nepaisant Manto Kalniečio netekties, Lietuvos rinktinė turėtų pasiekti Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalį. likus vos dienai iki pirmenybių pradžios tokios nuomonės laikosi lažybų bendrovės TonyBet bukmekeriai. Tokių spėjimų priežastis paprasta – kelyje iki jo lietuviai neturėtų sulaukti labai rimtų varžovų. Žinoma, jei neklups prieš vidutiniokus.

Dvi šių metų naujovės

Šis čempionatas išsiskirs tuo, kad bus gerokai trumpesnis nei iki šiol buvę. Atsisakius rungtynių dėl 5-8 vietų, jame bus sužaistos vos 76 rungtynės, tad ir pats čempionatas sutrumpės iki dviejų savaičių. Negana to, laukia dar vienas įdomus pasikeitimas – šiais metais 24 komandos žais tarsi suskirstytos į du atskirus divizionus, kuriuose A ir B grupių komandos kovos tarpusavyje, o C ir D grupių komandos aiškinsis santykius kitoje „pusėje“. Dvi stipriausios šių „divizionų“ komandos ir susikaus turnyro finale.

Krepšinio užkulisiuose netgi kalbama, kad tokio formato pageidavo turnyro šeimininkai, siekdami išvengti susitikimo su JAV iki pat finalo. Tačiau dėl šio pasikeitimo ne ką mažiau turėtų džiaugtis ir Lietuvos rinktinė, patekusi į sąlyginai silpnesnį „divizioną“, tad net ir po Manto Kalniečio traumos, lietuvių galimybes pakliūti tarp keturių stipriausių komandų Pasaulyje TonyBet bukmekeriai vis vien vertina ypač palankiai.

Didžiausia kova A ir B grupėse

Niekas nedrįstų abejoti, kad „pirmojo diviziono“ didžiausia favoritė yra Ispanijos rinktinė, kuriai lažybininkai prognozuoja ne tik A grupės nugalėtojos vardą, bet ir vietą čempionato finale. Ir nors šeimininkams pirmajame etape teks kautis su tokiomis pajėgiomis rinktinėmėmis, kaip Brazilija, Prancūzija ir Serbija, tačiau labai abejotina ar nors viena iš jų gali prilygti visus geriausius žaidėjus surinkusiems ispanams.

B grupėje situacija kiek painesnė – čia net trys komandos gali drąsiai kovoti dėl pirmosios vietos, nors nežymų favoritų statusą TonyBet bukmekeriai priskiria labai gerai subalansuotai Graikijos rinktinei. Vis dėlto, tiek Argentinos, tiek ir Kroatijos rinktinės gali kovoti dėl pirmosios vietos grupėje. Tuo tarpu Puerto Rikas, jei patvirtins prognozes ir pasirodys stipresnis už Senegalą ir Filipinus ir pateks į kitą pirmenybių etapą, savo pasirodymą pabaigs jau aštuntfinalyje, kur jo, greičiausiai, lauks ispanų barjeras.

Būtent Senegalo ir Filipinų, o taip pat ir Egipto, bei Irano rinktinės turėtų labiausiai krimstis dėl pakitusio čempionato formato, bei nepalankiai susiklosčiusių burtų. Patekusios į C arba D grupes jos dar galėtų pasvajoti apie vietą aštuntfinalyje, tačiau iš mėsmalės, į kurią pakliuvo, išsikapstyti, ko gero, nesugebės ir krausis lagaminus jau po grupių etapo.

JAV rinktinei neturėtų būti sunku pasiekti finalą

Jei Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinės galimybėmis finale prieš Ispaniją dar būtų galima suabejoti, tai iki lemiamo Pasaulio čempionato mačo amerikiečiai turėtų pralėkti lyg greitkeliu neatleisdami akseleratoriaus pedalo. Ir net tai, jog šiemet JAV rinktinės sudėtis atrodo silpniausia nuo 2006-iais Japonijoje vykusių Pasaulio pirmenybių, tačiau vargu ar kas šiai rinktinei sukels didesnį pasipriešinimą.

Visgi finale, jei ten sutiks čempionato šeimininkus, amerikiečiams gali kilti labai didelių problemų. Vos vienas iš šiemetinės Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinės narių – Jameas Hardenas pateko į praėjusio sezono NBA geriausių sezono krepšininkų penketą, dar vienas – Stephenas Curry buvo išrinktas į antrąją komandą. Tie patys du žaidėjai kartu su Kyrie Irvingu nuo pirmųjų minučių išbėgo ant parketo Naujajame Orleane vykusiose Visų Žvaigžių rungtynėse. Dar du – DeMaras DeRozanas ir Anthony Davisas aikštėje pasirodė tik po keitimo.

Ir nors niekas negalėtų pasakyti, kad šiemet į Ispaniją susiruošusi JAV rinktinė nėra čempionato favoritė, komandos vyriausiajam treneriui Mike‘ui Krzyzewskiui lengva nebus. Pastaruosius tris didžiuosius turnyrus – 2008-jų ir 2012-jų vasaros Olimpiadas ir 2010-jų Pasaulio čempionatą laimėję Amerikiečiai savo gretose šią vasarą nebeturi tokių žvaigždžių kaip LeBronas Jamesas, Carmelo Anthony, Kevinas Durantas ar Kobe Bryantas. Tačiau yra ir kita medalio pusė – po daugiau nei dvejus metus be krepšinio praleidusio Dereko Rose‘o vedami jaunieji NBA talentai bus pasiruošę įrodyti, kad jie – ne prastesni už tituluotus savo pirmtakus.

Juo labiau, kad naujoji Pasaulio čempionato sistema leis amerikiečiams iki pat pirmenybių finalo išvengti varžovų, kurie galėtų bent kiek rimčiau jiems pasipriešinti. Jėgų skirtumas tarp dviejų „divizionų“ – išties milžiniškas, žvelgiant į TonyBet sudarytą Pasaulio pirmenybių favoritų sąrašą galima pamatyti, kad vienintelis rimtas amerikiečių varžovas iš C ir D grupių yra ne kas kitas kaip Lietuvos rinktinė. Likusios šešios pajėgiausiųjų aštuoneto komandos savo santykius aiškinsis A ir B grupėse, vėliau atkrintamosiose varžybose ir tik vienai iš jų bus lemta mesti iššūkį JAV rinktinei.

Lietuviai kovos dėl bronzos

Net ir praradusi savo variklį Mantą Kalnietį, Lietuvos rinktinė ir toliau išlieka rimčiausia pretendente mesti iššūkį JAV komandai čempionato pusfinalyje.

Tuo tarpu, be Lietuvos D grupėje rimčiausi mūsiškių konkurentai bus Slovėnijos ir Australijos rinktinės. Tiesa reikėtų paminėti, kad 2 arba 4 vieta grupėje, garantuotų susitikimą su amerikiečiais jau ketvirtfinalyje ar net aštuntfinalyje.

Dėl šios priežasties, būtent paskutinės lietuvių grupės rungtynės su slovėnais, gali būti lemiamos. Jose abi komandos žūtbūt sieks pergalės, tačiau tikėtina jog ir nė viena iš ekipų nenorės laimėti siekdama išvengti ankstyvo susitikimo su JAV rinktine.

O ko verti lietuvių šansai pasipriešinti Rose‘ui ir komandai, ko gero geriausiai atskleis jau pirmosios grupių varžybos. Keturiolikos draugiškų rungtynių per trisdešimt dienų maratoną atlaikę lietuviai jau patyrė skaudžiausią smūgį – neteko rinktinės kapitono ir svarbiausio atakų organizatoriaus Manto Kalniečio. Iškritus Kalniečiui į jo vietą turės stoti aukšto lygio varžybų patirties ypač stokojantys Šarūnas Vasiliauskas bei netikėtai galimybę pasirodyti šiame čempionate gavęs Adas Juškevičius. Šių žaidėjų galimybėmis susitvarkyti su iškelta užduotimi neabejojo ir Martynas Pocius:

„Manau, kad jie yra pasiruošę: ruošėsi visą vasarą, kiekvieną dieną atidavė savęs 110 procentų. Juk buvo mačų, kai žaidėme ir be Manto. Be abejo, jo labai trūks, bet dabar atgal žvalgytis nebegalime. Mano manymu, Šarūnas ir Adas yra pajėgūs atlaikyti tą naštą.“ - kalbėjo daugiametis Lietuvos rinktinės žaidėjas.

Vis dėlto, daugelio krepšinio ekspertų nuomone, nei vienas nei kitas nėra pajėgus net iš dalies atstoti Manto aikštėje, todėl, labai gali būti, kad Jonas Kazlauskas įžaidėjo rolę patikės Renaldui Seibučiui.

Seibučio patirtis ir sugebėjimai aikštėje niekam abejonių nekelia – jei jam visgi pavyks suvaldyti komandą ir užtikrintai organizuoti puolimą, Kalniečio netektis gali ir nebūti tokia skaudi kokia atrodė iš pirmo žvilgsnio.

O labiausiai lietuviams šioje sunkioje situacijoje turėtų padėti būtent naujoji čempionato sistema – Ispanijai, Brazilijai, Graikijai, Argentinai, Prancūzijai ir Serbijai tarpusavyje kaunantis dėl kelialapio į pusfinalį ir finalą, mūsiškiams kelias į pusfinalį, bent jau teoriškai, atrodo lengvesnis. Jei Kazlausko komandai pavyktų iki jo nukeliauti ir išmėginti jėgas su Jungtinių Valstijų komanda, 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų