Meksikos krepšininkai | AP/Scanpix nuotr.

Meksikos krepšininkai | AP/Scanpix nuotr.

Lietuvos rinktinė FIBA pasaulio čempionatą pradės rungtynėmis su Meksika – neįprastu varžovu tarptautinėje arenoje. Nenuostabu, mat Meksikos rinktinės čia iki šiol tiesiog nebūdavo.

Štai 10 faktų apie Meksikos rinktinę:

1. Pasutinį kartą Meksikos rinktinė pasaulio čempionate žaidė 1974 metais. Lygiai prieš 40 metų. 1976 metais žaidė Monrealio olimpinėse žaidynėse, ir nuo to laiko – jokio didžiojo krepšinio pasaulinėse arenose. Sugrįžimas į sceną Meksikos krepšiniui  – didelė šventė, ir tai emocinę Meksikos rinktinės būseną pakelia į aukštesnį  nei kitų rinktinių lygį. Šiai šaliai tai ĮVYKIS, ir jie juo mėgausis.

2. Iki septinto praėjusio amžiaus dešimtmečios Meksika buvo gana solidi jėga pasaulio krepšinyje. 1936 metais iškovota olimpinė bronza, 1948 metais užimta ketvirta, 1968 metais – penkta vieta. Tiesa, pasaulio čempionatuose aukščiau 8 vietos (1967 m.) meksikiečiai nebuvo pakilę. Dabar bus penktas bandymas.

3. Jie ne šiaip iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą.  Meksika prieš metus Venesueloje laimėjo Amerikos šalių čempionatą, pusfinalyje įveikusi Argentiną, finale – Puerto Riką, ir į Ispaniją atvyko kaip stipriausia šio regiono komanda.

4. Amerikos čempionate Meksikos rinktinės žaidimas sukosi apie Gustavo Ayono,  208 cm ūgio vidurio puolėją, kuris Venesueloje rinkdavo po 17,5 taško ir atkovodavo po 9,2 kam. Šie rodikliai ir Meksikos triumfas finale pelnė jam turnyro MVP titulą. 29 metų krepšininkas yra matęs ir europietiško – Ispanijos ACB lygos, ir NBA krepšinio. NBA lygoje jis praleido jau keturis sezonus, rinkdamas po 4,7 taško. Vasaros pradžioje G.Ayonas gydėsi peties traumą ir prie rinktinės prisijungė vėliau.

5. Antras pagal svarbą žaidėjas komandoje – 190 cm ūgio 26-erių metų įžaidėjas Jorge Gutierrezas. Prieš kelis metus neįtikęs Belgrado Partizan klubui, kuris meksikietį namo paleido iškart po peržiūros, nepašauktas NBA naujokų biržoje, J.Gutierrezas galiausiai atkreipė į save dėmesį NBA Vasaros lygose. Šansą  jam suteikė Bruklino Nets, kuriose gretose (reguliariajame sezone) sužaidė 15 rungtynių, per 16,3 min. rinkdamas po 4,1 tašką. Amerikos pirmenybėse Venesueloje J.Gutierrezas pelnydavo po 10,0 taškų ir atlikdavo po 4,2 rez. perdavimo.

6. Net devyni Meksikos rinktinės žaidėjai rungtyniauja savo šalies nacionalinėse pirmenybėse. Trečias legionierius, apart dviejų NBA žaidėjų –  180  cm ūgio Paulas Stollas, praėjusį sezoną žaidęs Turkijos Trabzonspor klube (nuo kito sezono žais Venesueloje).

7. P.Stollas 2013 metais  Izraelio lygos Žvaigždžių dienos renginyje, atstovaudamas Haifos Maccabi ekipai, laimėjo Snaiperio konkursą.

8. Meksika praėjusių metų Amerikos čempionate buvo tik ketvirta komanda pagal rezultatyvumą (79,2), tačiau vistiek iškovojo  auksą. Bet buvo antra pagal blokuotus kamuolius, ir gynybą, kaip stipriąją savo komandos pusę, išskiria Meksikos rinktinės treneris Sergio Valdeomillos. „Pasitikime savo gynybos koncepcija ir sugebėjimu koontraatakuoti. Svarbiausia mūsų užduotis – susirinkti kamuolius po savo krepšiu, nesuteikiant varžovams jokių antrų šansų“, - kalbėjo ispanų kilmės strategas.

9. Daugiau nei dešimtmetį NBA lygoje žaidę Eduardo Najera ir Earlas Watsonas buvo pareiškę norą atstovauti Meksikos rinktinei, tačiau niekad rinktinės marškinėlių taip ir neužsivilko. Tiesa, E.Najera, kuris jau yra baigęs daugiau nei 12 metų trukusią NBA karjerą ir dirba treneriu Teksase, yra atstovavęs Meksikai dvejose universiadose. 35-erių E.Watsonas praėjusį sezoną už Blazers sužaidė 24 mačus, rinkdamas po 0,5 taško.

10. Sėkmė Amerikos čempionate Meksikos rinktinei FIBA reitinge leido pakilti per 8 pozicijas – dabar ji 24-oje vietoje.

Lietuva 1.06, Meksika 11.00

100 LT premija Lažyboms

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų