„Liverpool“
67 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Real“
Mantas Kalnietis | SIPA/Scanpix nuotr.

Mantas Kalnietis | SIPA/Scanpix nuotr.

Kai Jasikevičius paseno ir pasitraukė iš rinktinės, 3 milijonų tauta tik ir šnekėjo: rinktinėje teliko vienas stiprus įžaidėjas, ir, neduokdiev, jam kas nors nutiks...

2013 metais nenutiko nieko ir Mantas Kalnietis buvo tikras Lietuvos rinktinės lyderis, nuvedęs komandą iki Europos čempionato sidabro.

Šiemet nutiko blogiausia. Susidūrimas su kroatu Ante Tomičiumi paskutinėse draugiškose rungtynėse atėmė iš Jono Kazlausko pagrindinį atakų organizatorių – stipriai sumuštas raktikaulis neleis Kalniečiui dalyvauti pasaulio čempionate Ispanijoje.

Blankiai kontrolinėse rungtynėse žaidęs Adas Juškevičius Kazlausko sprendimu dar prieš rungtynes su kroatais buvo išsiųstas namo, tačiau Kalniečiui susižeidus paprašytas sugrįžti.

Šarūnas Vasiliauskas mače su kroatais pelnė 15 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimas, lyg ir nuramindamas, kad su pagrindinio įžaidėjo role Ispanijoje pajėgus susitvarkyti.

Jam tai, neabejotinai, kol kas didžiausias karjeros iššūkis. Tuo pačiu – galimybė padaryti didžiausią kokybinį šuolį savo karjeroje, ir jei tai nutiks, kitą vasarą 3 milijonai galės pasakyti: pagaliau Lietuvos rinktinė turi du stiprius įžaidėjus.

Jei su užgriuvusia atsakomybe Vasiliauskas nesusidoros, rugsėjis krepšinio Lietuvai gali labai apkarsti, o jaunasis debiutantas neišvengti palyginimų su Mažučiu ir kitais rinktinėje neįsitvirtinusiais įžaidėjais.

Ko gero dalį laiko įžaidėjo funkcijų Kazlauskas patikės Renaldui Seibučiui – kaip ir pernai, kai lūkesčių nepateisino Vytenis Čižauskas.

Vis dėlto vienas dalykas akivaizdus – be Kalniečio užkopti iki medalių Lietuvai bus kur kas sunkiau, ir įžaidėjo netektis kiek pakoregavo favoritų sąrašą.

Iki mačo su kroatais Unibet lietuvių šansus laimėti auksą vertino 20.00, o tikimybę atsidurti ant apdovanojimų pakylos – 3.75. Geriau buvo vertinamos tik JAV ir Ispanijos galimybės.

Dabar lietuviai favoritų sąraše krenta į ketvirtą vietą, poziciją užleisdami brazilams. Šiuo metu 5.00 kad Kazlausko komanda iškovos medalį, ir 35.00 kad tai bus auksas.

Brazilijos šansai tapti čempionais vertinami 28.00.

Tiesa, lietuviai vis dar išlieka favoritais laimėtis D grupės varžybas (2.00), kur kausis su Slovėnijos, Australijos, Angolos, Meksikos ir Pietų Korėjos komandomis.

100 LT premija Lažyboms

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų