Kalnietis Fotodiena.lt

Kalnietis Fotodiena.lt

Netrukus Ispanijoje prasidėsiantis Pasaulio taurės turnyras Lietuvos rinktinei bus tik ketvirtasis istorijoje. Iki šiol 1998 metų, 2006 m. ir 2010 m. pasaulio taurėse dalyvavę lietuviai iš viso sužaidė 27 rungtynes, per kurias iškovojo 18 pergalių ir patyrė devynis pralaimėjimus (laimėjo 66 proc. žaistų susitikimų).

Prieš prasidedant Lietuvos krepšiniui svarbiausiam metų renginiui, „RealGM.com“ krepšinio analitikas Erildas Budraitis dalinasi įdomiausiais statistiniais faktais ir pastebėjimais, susijusiais su Lietuvos rinktinės atstovų pasirodymais iki šiol vykusiuose pasaulio taurės turnyruose.

Iki šiol Pasaulio taurėję Lietuvos rinktinės garbę gynė 29 žaidėjai. Tarp jų nėra Arvydo Sabonio, kuris niekada neatstovavo Lietuvai pasaulio taurėje.

Linas Kleiza pirmauja pagal Lietuvai iš viso pelnytus taškus (268). 2014 m. pasaulio taurėje Mantas Kalnietis, šiuo metu esantis trečias (142) turėtų aplenkti antroje vietoje esantį Artūrą Karnišovą (154).

L.Kleizai priklauso rezultatyvumo rekordas – 33 taškai. L.Kleiza, A.Karnišovas ir Arvydas Macijauskas yra vieninteliai lietuviai, pasaulio taurėje per vienerias rungtynes peržengę 20 pelnytų taškų ribą.

Javtokas
Javtokas

Robertas Javtokas pirmauja pagal blokuotus metimus. Tiesa, rezultatas, kurį R.Javtokas pasiekė per 17 sužaistų rungtynių, pakankamai kuklus – 13 blokuotų metimų. Taip pat iš viso vos penki žaidėjai yra peržengę dviejų blokų ribą – be R.Javtoko tai padarė Paulus Jankūnas, Darius Lavrinovičius, Tadas Klimavičius ir Jonas Mačiulis. L.Kleiza per 18 sužaistų rungtynių blokavo vos du metimus.

Martynas Andriuškevičius yra vienintelis Lietuvos rinktinės žaidėjas pasaulio taurėje perėmęs mažiau nei du kamuolius.

M.Kalnietis pasaulio taurėje yra atlikęs daugiau rezultatyvių perdavimų (56) nei pagal šią kategoriją antroje ir trečioje vietoje esantys A.Macijauskas (23) ir L. Kleiza (21) kartu sudėjus.

Renaldas Seibutis yra mažiausiai pasaulio taurėje iš viso kamuolių atkovojęs (6) Lietuvos rinktinės žaidėjas istorijoje.

Dainius Adomaitis yra taikliausias Lietuvos rinktinės baudų metikas pasaulio taurėje (88 proc.). Prasčiausias – R.Javtokas, pataikęs vos 26 proc. baudų. Tarp dviejų prasčiausių patenka gynėjas Giedrius Gustas su 47 proc. pataikymu.

Tik du Lietuvos rinktinės žaidėjai nėra prametę (tarp tų kurie metė) tritaškio – R. Javtokas (1/1) ir Gintaras Einikis (2/2). Tomas Pačėsas yra vienintelis, kuris bandė atakuoti iš toli bet pasaulio taurėse niekad nepataikė (0/6).

L.Kleiza ir M.Kalnietis yra daugiausiai rungtynių (po 18) pasaulio taurėse sužaidę Lietuvos rinktinės nariai. Daugiausiai rungtynių (skaičiuojant nuo 1994 m. pasaulio čempionato) yra sužaidęs Rubenas Wolkowyski, 34.

Karnišovas
Karnišovas

Skaičiuojant pasaulio čempionatų statistiką nuo 1994 m., kai Lietuva teoriškai galėjo žaisti Pasaulio taurėje, du lietuviai patenka į vidutiniškai daugiausiai taškų pelniusių žaidėjų Top 50.

A.Karnišovas su 17,1 taško yra 23-ias, L.Kleiza su 14,9 yra 46-as. Į vidutiniškai daugiausiai kamuolių atkovojančių žaidėjų Top 50 patenka tik L.Kleiza. Puolėjas su 6,5 atk. kam. yra 48-as.

Darius Songaila patenka tarp dešimties dažniausiai pasaulio taurėse (skaičiuojant nuo 1994 m.) prasižengiančių žaidėjų. Aukštaūgis yra 7-as su 3,8 pražangos per rungtynes.

D.Songaila taip pat yra vienintelis lietuvis, pasaulio taurėje per vienerias rungtynes sugebėjęs perimti daugiau nei keturis kamuolius.

Macijauskas
Macijauskas

A.Macijauskas yra vienas iš penkių žaidėjų pasaulio čempionatuose vidutiniškai per rungtynes klysdavęs po keturis ar daugiau kartų. Į penketą taip pat patenka po žaidėją iš Kataro, Jordanijos, Libano ir Toni Kukočas iš Kroatijos.

L.Kleiza yra vienintelis Lietuvos rinktinės žaidėjas pasaulio čempionate atlikęs du dvigubus dublius. Po daugiau nei vieną dvigubą dublį nuo 1994 m. pasaulio taurėse yra atlikę 37 žaidėjai.Po vieną dvigubą dublį yra atlikę Simas Jasaitis, A.Karnišovas, G.Einikis ir R.Javtokas.

T.Pačėsas ir M.Andriuškevičius yra vieninteliai du žaidėjai, kurie per savo karjerą pasaulio taurėse iš viso nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. T.Pačėsas surinko 8, M.Andriuškevičius – 7 taškus.

P.Jankūnas, S.Jasaitis ir M.Kalnietis gali tapti pirmaisiais Lietuvos rinktinės žaidėjais, dalyvausiančiais trijuose pasaulio taurėse iš eilės. Danieliui Santiago iš Puerto Riko ir Marcelinho Machado iš Brazilijos tai bus penktasis pasaulio čempionatas karjeroje.

T.Klimavičius ir M.Andriuškevičius yra vieninteliai Lietuvos rinktinės žaidėjai, kurie pasaulio taurėse išėję į aikštelę nėra pralaimėję rungtynių. T.Klimavičius laimėjo visas septynerias rungtynes, kuriose žaidė, M.Andriuškevičius – dvi.

„RealGM.com“ analitiką Erildą Budraitį galite sekti „Facebook“.