„Liverpool“
50 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Real“
Ar K.Lavrinovičius vyks į Ispaniją? (Fotodiena.lt)

Ar K.Lavrinovičius vyks į Ispaniją? (Fotodiena.lt)

Jono Kazlausko gyvenime nenumaldomai artėja „viena sunkiausių dienų“. Taip Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris įvardino lemtingą sprendimo dieną, kai turės tarti „ačiū“ du mėnesius nuoširdžiai dirbusiems savo auklėtiniams. Kontrolinis turnyras Klaipėdoje pasirinkimo naštą turėjo gerokai palengvinti.

Šiuo metu Klaipėdoje viešinčioje Lietuvos rinktinės stovykloje – 17 krepšininkų. Lėktuve, kuris rugpjūčio 28 dieną nusileis Las Palme, vietos bus tik dvylikai. Penkiems 2014 metų Pasaulio taurės turnyrą Ispanijoje teks stebėti televizoriaus ekrane.

Skambių frazių paprastai vengiantis J.Kazlauskas, po penktosios Lietuvos rinktinės pergalės pasirengimo cikle penktadienį prieš Ukrainą, spaudos konferencijoje pripažino: ginti šalies vardą Pasaulio pirmenybėse verti visi šiandien rinktinės treniruotėse plušantys vyrai. Tačiau tuo pačiu trenerio mintyse – dešimt pavardžių, dėl kurių abejonių nebekyla.

Rinktinei sužaidus šešerias rungtynes pasirengimo cikle, tapo aiškios devynios J.Kazlausko dešimtuko pavardės: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas, Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas ir Darjušas Lavrinovičius. Dar dvi – beveik nebekelia abejonių.

Vasiliauskas
Vasiliauskas

A.Juškevičius – Š.Vasiliausko šešėlyje

Dėl M.Kalniečio dublerio vaidmens šią vasarą susikibo trys rinktinės debiutantai: Šarūnas Vasiliauskas, Adas Juškevičius ir Žygimantas Janavičius. Tačiau pastarajam patyrus traumą ir kol kas tik stebint pajėgiausių šalies krepšininkų žaidimą iš šalies, trasoje liko du kandidatai. Vienas jų – kur kas arčiau finišo tiesiosios.

Pirmajame pasirengimo ciklo susitikime su Latvijos rinktine Š.Vasiliauskas tapo viena ryškiausių figūrų. 25 metų 188 cm ūgio rinktinės debiutantas pergalingose rungtynėse pademonstravo, kaip gerai geba matyti aikštelę ir jausti komandos draugus puolime. Devyni Š.Vasiliausko rezultatyvūs perdavimai daugeliui tapo maloniu siurprizu.

Tačiau, kaip parodė laikas, tai nebuvo tik pozityvus atsitiktinumas. Penkeriose pirmosiose pasirengimo ciklo rungtynėse Š.Vasiliauskas vidutiniškai atliko 4,4 rezultatyvaus perdavimo, suklysdamas vos 0,6 karto. Sutikime, atakų organizatoriui tai – puikus rezultatas.

A.Juškevičius tokiais rodikliais pasigirti negali. Su kiekvienomis rungtynėmis darosi aišku: jis geriau jaučiasi atakuojančio gynėjo vaidmenyje nei organizuodamas komandos puolimą. Šeštadienio susitikimas su suomiais Adui buvo labai svarbus. Š.Vasiliauskui sėdint be sportinės aprangos, A.Juškevičius galėjo džiaugtis gausesnėmis minutėmis. Tačiau gynėjas šansu nepasinaudojo. Tiesa pasakius, jo pasirodymas atskleidė dar vieną trūkstamą dvyliktuko detalę.

Per 16 aikštelėje praleistų minučių A.Juškevičius prametė visus 3 mestus dvitaškius, tris kartus pažeidė taisykles, dukart suklydo, atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą ir rungtynes baigė su -2 naudingumo balais – prasčiausiu rezultatu komandoje.

Nors J.Kazlauskas sprendimą turėtų paskelbti po draugiško turnyro Kaune, likusios kelios rungtynės, ko gero, A.Juškevičiaus akcijų vertei įtakos turės mažai. Rinktinės trenerį įtikino Š.Vasiliausko gebėjimas organizuoti žaidimą, juolab įžaidėjas turi vieną naudingą privalumą.

„Vasiliauskas žaidė asistento Maskoliūno komandoje, kur daug panašių derinių ir sistemų, tad jam šiek tiek lengviau, – pripažino J.Kazlauskas, kartu palyginęs konkurentus taip, jog neaiškumu šioje situacijoje nebekyla. – Juškevičius atakuojantis gynėjas, žaidžiantis įžaidėju, o Vasiliauskas rungtyniauja savo pozicijoje.“

Jasaitis
Jasaitis

S.Jasaitis sukrovė D.Gailiaus lagaminą

Iki turnyro Klaipėdoje daug neaiškumu kėlė Deivido Gailiaus ir Simo Jasaičio perspektyvos. Tačiau pastarojo sėkmingas sugrįžimas į rikiuotę leido mums sužinoti vienuoliktąją pavardę galutiniame J.Kazlausko dvyliktuke.

Dėl asmeninių aplinkybių 2013 m. Europos čempionate nerungtyniavęs ir „tamsių“ periodų praėjusį sezoną neišvengęs S.Jasaitis sulaukė J.Kazlausko pasitikėjimo. Tačiau vos atvykęs į rinktinės stovyklą, puolėjas patyrė traumą, kuri gerokai krepšininkui sumaišė kortas.

Mindaugas Kuzminskas viso pasirengimo metu idealiai naudojosi jam suteiktomis galimybėmis ir davė suprasti, jog rinktinės vadovai jau gali įrašyti jo pavardę į lėktuvo, skrisiančio į Ispaniją, keleivių sąrašą. Tuo tarpu D.Gailius nevengdavo imtis iniciatyvos ir kartais tai darydavo tikrai sėkmingai – puolėjas per šešerias rungtynes įmetė 7 tolimus metimus iš 15 bandymų (47 proc. taiklumas).

Tačiau S.Jasaičio sugrįžimo į rikiuotę rungtynės su ukrainiečiais ir, galop, itin sėkmingas pasirodymas mače su suomiais atstatė status quo. Jis taps penktuoju komandos krašto žaidėju, rungtyniausiančiu dvejose pozicijose. J.Kazlauskas jau spėjo išmėginti Simą atakuojančio gynėjo amplua ir rezultatais nenusivylė.

„Pernai rinktinėje norėjau Jasaičio. Žinau, kad jis gali žaisti atakuojančiu gynėju, kadangi ne tik gerai juda puolime, bet ir gali apsiginti prieš tiesioginius oponentus, – krepšininko sugebėjimais nedvejojo treneris, galiausiai, apibendrinęs puikų savo auklėtinio pasirodymą. – Dar anksčiau minėjau, kad prieš traumą Simas buvo geros sportinės formą, ką šiandien ir įrodė.“

3 taiklūs tolimi šūviai iš 3, 13 taškų, 4 atkovoti kamuoliai ir 14 naudingumo balų. Ar dar kam nors kyla abejonių dėl S.Jasaičio sportinės formos?

Gudaitis
Gudaitis

K.Lavrinovičius ar A.Gudaitis

Prie mūsų devintuko pridūrus Š.Vasiliauską ir S.Jasaitį, rinktinės dvyliktuke liko vienas nežinomasis. Juo, kaip įprasta, tapo aukštaūgių linijos žaidėjas. Jau eilę metų tarp rinktinės „bokštų“ verda atkakliausia konkurencija.

Dėl penktojo aukštaūgio vietos dvyliktuke ginklais žvangina trys skirtingo braižo bei skirtingo amžiaus rinktinės kolegos: 21 metų 208 cm ūgio Artūras Gudaitis, 29 metų 208 cm ūgio Antanas Kavaliauskas ir 34 metų 210 cm ūgio Kšištofas Lavrinovičius. Du iš trejetuko narių per pirmąsias šešias rungtynes spėjo įrodyti, jog šią vasarą nėra verti ginti šalies garbės Pasaulio pirmenybėse. Tačiau vienas jų savo užantyje turi du svarbius kozirius.

A.Kavaliauskas ir K.Lavrinovičius turi prasčiausius rinktinėje naudingumo balų vidurkius – atitinkamai 4,4 ir 3,4. Apart K.Lavrinovičiaus 11 taškų į Suomijos rinktinės krepšį išvykoje, abu aukštaūgiai pasirengimo cikle kol kas pasižymėjo blankiais pasirodymais. Juos abu pranoko rinktinės debiutantas A.Gudaitis.

Jaunasis Kauno „Žalgirio“ sezono atradimas debiutavo 21 naudingumo balu susitikime su latviais, o sulaukęs komandos draugų pagyrų, vaizdo negadino ir kitose ketveriose rungtynėse. Nors kartais A.Gudaičiui pritrūksta šalto proto ginantis, puolime jis visados įneša energijos į komandos žaidimą, krepšį pasirengimo cikle atakuodamas 52 proc. taiklumu.

J.Kazlauskui teks rinktis jaunatvišką maksimalizmą ar patirtį ir universalumą. K.Lavrinovičius puikiai jaučiasi aikštelėje kartu su broliu Darjušu, jis turi kur kas daugiau patirties. Taip pat būtina atsižvelgti į faktą, kad Kšištofui – 34-eri. Jis dėl pareigos atstovauti savo šaliai aukojo brangų poilsį, rizikuodamas patirti traumą bei turėti blankų ateinantį klubinį sezoną. Pasakyti rinktinės veteranui „ačiū“ tokioje pasirengimo fazėje – itin sudėtingas morališkai sprendimas, kuriam J.Kazlauskas dėl suprantamų priežasčių gali ir nesiryžti.

Likus aštuoniems testams iki skrydžio į Ispaniją rinktinės senbuviai jau laukia trenerio sprendimo. „Chebrą šiek tiek muša iš vėžių, kad dar nėra paskelbtas dvyliktukas“, – po rungtynių su suomiais šeštadienį neslėpė M.Kalnietis.

Turnyras Klaipėdoje J.Kazlauskui „vieną sunkiausių dienų gyvenime“ turėtų paversti kur kas malonesne popiete. Abejonių nekylant dėl vienuolikos krepšininkų, klaustukas beliko tik ties dvejais kandidatais: A.Gudaičiu ir K.Lavrinovičiumi. Belieka sulaukti turnyro Kaune pabaigos, kada ir paaiškės, kas vyks į Ispaniją Lietuvai parvežti medalių.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų