J.Kazlauskas nori Valančiūno jėgos po krepšiu (Fotodiena.lt)

J.Kazlauskas nori Valančiūno jėgos po krepšiu (Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antradienį iš Helsinkio grįžo į Vilnių, kur pirmadienį vakare 90:81 įveikė Suomijos krepšininkus.

Vyriausiasis mūsų nacionalinės komandos treneris Jonas Kazlauskas tvirtino, kad turėjo pokalbį su Donatu Motiejūnu, kuriam mačas su suomiais buvo ne itin sėkmingas – vos 1 pelnytas taškas. Treneris taip pat teigė, kad Jonas Valančiūnas prie rinktinės prisijungs jau ketvirtadienį vakare, o praėjusią savaitę po susidūrimo su varžovu kaktą prasiskėlęs Mantas Kalnietis jau veržiasi į aikštę.

„Rungtynės buvo naudingos, nes suomiai žaidžia ganą specifinį krepšinį: agresyviai ginasi, meta daugiau tritaškių nei dvitaškių, dažnai dvigubina gynybą. Reikėjo prisitaikyti prie to. Kaip jau minėjau, leidome pažaisti visiems žaidėjams ir kažkiek eksperimentavome. Ne viskas sekėsi ir rungtynių eiga reikalavo kitokių žaidėjų aikštelėje. Gerai, kad kontroliavome rungtynes ir laimėjome. Suomiai nėra silpni, ką įrodė Europos čempionate. Pernai namuose su jais irgi sunkiai žaidėme. Didžiąją dalimi esu patenkintas“, – Vilniaus oro uoste sakė treneris.

– Turnyre Klaipėdoje daugiau žais pagrindiniai žaidėjai?

– Ateina laikas, kai turime žiūrėti ne kas bus 10 ar 12 žaidėjas, bet kokios sportinės formos yra mūsų pagrindiniai krepšininkai. Be abejo, kad jiems reikia skirti laiko ant parketo ir kuo daugiau įvedinėti į žaidimą.

– Buvo, ko nepavyko įgyvendinti mače su Suomija?

– Rungtynes pradėjome neblogai, pirmąjį kėlinį laimėjome ir laikėmės to plano. Vėliau pradėjome laikytis savo žaidėjams skirtų minučių plano ir toks buvo rezultatas.

– Jonas Mačiulis sužaidė pirmą susitikimą. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Kol kas sunku spręsti po vieno mačo. Jis dirbo su mumis ir gavo krūvius treniruotėse. Dabar tiek jį, tiek kitus žaidėjus reikia įjungti į komandos žaidimą ir padėti įgyti gerą sportinę formą.

– Donatas Motiejūnas turbūt dar nėra pačios geriausios sportinės formos?

– Turėjau su juo pokalbį, kuriame pasakiau, ko iš jo noriu ir tikiuosi. Tikiu juo. Manau, kad vienas kitą supratome.

– Kiek ketinate į pirmenybes vežtis aukštaūgių?

– Pernai paėmiau šešis, nes jie buvo pajėgesni už tuos žaidėjus, kurie liko už borto. Galima išsiversti ir su penkiais, bet kol kas nenoriu daryti išvadų – sprendimus ketinu priimti po turnyro Kaune. Vis tiek yra komandos branduolys ir negali sakyti, kad kokį Kalnietį dar bandau. Būtų nelogiška taip kalbėti.

– Šią savaitę prie rinktinės prisijungs ir Jonas Valančiūnas.

– Jonas sportavo JAV su treneriais. Mums reikia jo jėgos po krepšiu, ypatingai, kai nėra Roberto Javtoko. Ketvirtadienį vakarinėje treniruotėje Valančiūnas jau bus. Ar jis žais Klaipėdoje? Kol kas dar negaliu pasakyti.

– Kokia situacija su Mantu Kalniečiu?

– Su juo viskas tvarkoje – Mantas veržiasi į aikštelę.

 

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų