Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Krepšinio aistruoliai, atėję pažiūrėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių rungtynių, galės pamatyti ir istorines aprangas, paženklintas pergalių. Drauge su rinktine po Lietuvos arenas keliauja relikvinių krepšinio marškinėlių paroda.

„Kai vyrai žaidžia, jie galvoja tik apie pergalę, tačiau po įsimintinų kovų jiems lieka simboliniai prisiminimai, medaliai ir marškinėliai, kurie primenai, kokia kovinga tauta mes esame. Jau tapo tradicija, kad žaidėjai ant savo marškinėlių po čempionatų susirenka kitų komandos draugų parašus ir jie tampa relikvija“, – sako Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Lietuvos krepšinio federacija, kartu su vienu didžiausių sportinės aprangos ir avalynės gamintoju, kompanija „Nike“, bendradarbiauja nuo 1997 m. Šiemet kartu jie organizuoja parodą, kurioje bus galima apžiūrėti krepšininkų aprangas, išsaugotas nuo 1998 m. iki pernai metų vykusio Europos vyrų krepšinio čempionato. Parodose bus galima pamatyti garsiausių Lietuvos krepšininkų: Roberto Javtoko, Mindaugo Žukausko, Šarūno Jasikevičiaus, Manto Kalniečio bei kitų, visiems gerai žinomų, krepšininkų aprangų, kurios kiekvienam iš aistruolių asocijuojasi su ištverme, ryžtu, drąsa bei nenuilstančia kova.

Parodoje krepšinio gerbėjai galės apžiūrėti marškinėlius, su kuriais    Š.Jasikevičius 2003 m. Europos vyrų krepšinio čempionate iškovojo auksą, R.Javtokas 2010 m. Pasaulio pirmenybėse – bronzą, o M.Kalnietis 2013 m. Europos vyrų krepšinio čempionate garbingai pelnė sidabrą.

Istoriniai marškinėliai sukels prisiminimų ne tik lietuviams, bet ir kai kuriems Lietuvos rinktinės varžovams. Australijos ir Naujosios Zelandijos delegacijos nariams Lietuvos marškinėliai turėtų priminti 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiadą, graikams – Atėnų Olimpines žaidynes 2004 metais.

Paroda su vyrų rinktine kartu keliaus į šešias draugiškas rungtynes, vyksiančias Kaune ir Klaipėdoje. Rugpjūčio 8 – 11 d. paroda bus ekspouojama Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, o  rugpjūčio 16 – 18 d. aistruoliai galės paroda pasigrožėti Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Klaipėdoje Lietuvos rinktinė žais su Australijos, Suomijos ir Ukrainos rinktinėmis.

Kaune vyks tarptautinis „Huawei Cup“ turnyras, kuriame dalyvaus Lietuvos, Graikijos, Naujosios Zelandijos ir Slovėnijos krepšininkai

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų