Arūnas Aleinikovas | hcbaltica.eu nuotr.

Arūnas Aleinikovas | hcbaltica.eu nuotr.

Elektrėniškis Arūnas Aleinikovas tapo pirmuoju Lietuvos ledo ritulio vartininkų treneriu, kuris pasirašė kontraktą su profesionaliu klubu ir treniruos Gardino „Neman“ (Baltarusija) ledo ritulio komandos vartininkus.

Sutartį metams su galimybe ją pratęsti tokia pačiam laikotarpiui pasirašęs A.Aleinikovas treniruos ne tik profesionalus, bet ir Gardino miesto ledo ritulio mokyklos vaikus.

„Gardino klubo prezidentas dar prieš porą mėnesių pasiūlė tapti komandos vartininkų treneriu, tačiau nebuvo paskirtas vyriausiasis klubo treneris. Juo neseniai tapo Aigaras Ciprusas (Latvijos treneris, kuris praėjusiais metais dirbo Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės strategu), kuris pakvietė mane dar kartą į Baltarusiją. Pageidavau, jog klubas mane išleistų į visas Lietuvos rinktinių varžybas, jei tik į jas būsiu kviečiamas. Be to, per mėnesį kelis kartus galėsiu grįžti į Lietuvą ir toliau dirbsiu ir su Lietuvos vaikais“,- hockey.lt portalui sakė A.Aleinikovas.

Neseniai treneris Vilniuje surengė stovyklą visos Lietuvos vaikams ir suaugusiems vartininkams, kurioje dirbo patyrę vartininkų treneriai ir iš Latvijos bei Baltarusijos.

„Stovykla parodė, jog vartininkų Lietuvoje bus, tačiau reikės luktelėti. Nuo 2000-2001 metų gimimo vaikų turėtų prasidėti rimta konkurencija, o tuo pačiu ir aukštas lygis. Iki šio amžiaus vaikų turime vos po vieną vartininką kiekvienoje amžiaus grupėje ir tai nėra pakankama. Tačiau ateitis ir perspektyvos yra, reikia tik luktelėti kol perspektyvūs vaikai užaugs“,- sakė A.Aleinikovas.

„Dabar neblogas darbas vykdomas Klaipėdoje. Neprastai ir  Kaune, Vilniuje ir Elektrėnuose teko pridėti rankas ir pačiam. Tad stovykloje Vilniuje sukviečiau visus šalies vartininkų trenerius, kad strategai pasidalintų metodikomis, patirtimi. Patirties sėmėsi net 36 vartininkai, 29 jų iš Lietuvos. Turime 5 vartininkų trenerius ir tai jau nemažai mūsų šaliai. Tad ateitis yra, reikia kantraus darbo“,- apie perspektyvas kalbėjo A.Aleinikovas.

A.Aleinikovas būdamas vartininku gynė trijų Baltarusijos klubų vartus, buvo „Neman“ klubo vartininkas, kuriame dabar dirbs treneriu. Taip pat žaidė Rusijoje, Latvijoje, Didžiosios Britanijos ledo ritulio lygoje.

Praėjusiais metais strategas itin sėkmingai dirbo visų amžiaus grupių Lietuvos rinktinių vartininkų treneriu ir su jomis skirtinguose lygiuose iškovojo visų trijų spalvų medalius.