Maloniai nustebinusi Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė Vilniuje iškovojo sidabro medalius ir kelialapį į A divizioną

2014.06.28 22:45
Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė | Sauliaus Čirbos nuotr.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė | Sauliaus Čirbos nuotr.

Įspūdingą pasirodymą šeštadienį Vilniuje vykusiame Europos moterų regbio-7 čempionato B diviziono turnyre surengė Lietuvos rinktinė. Lietuvės netikėtai iškovojo tris pergales ir pelnė sidabro medalius. Lietuvaitės tik finale turėjo pripažinti Vengrijos rinktinės pranašumą.

Lietuvos rinktinė, kuriai buvo keliamas uždavinys patekti tarp šešių geriausių komandų, grupės etape 15:7 (10:7) nugalėjo Austriją ir 19:12 (12:12) įveikė slovakes. Užėmusios pirmą vietą lietuvės jau pagerino savo tikslus, nes tai garantavo vietą tarp keturių geriausių komandų.

Intriguojančiame pusfinalyje Lietuva 15:5 (10:0) nugalėjo kaimynes iš Latvijos. Nors latves aistringai palaikė būrelis sirgalių, lietuvaitės dominavo aikštėje nuo pat susitikimo pradžios. Kibi gynyba ir aktyvus žaidimas puolime leido šeimininkėms įgyti įtikinamą persvarą ir iškovoti pergalę. Šios rungtynės pareikalavo daug jėgų ir sveikatos. Rinktinės kapitonė Gintarė Puzaraitė patyrė kojos traumą, tačiau ji susileidusi nuskausminamuosius žengė su komanda į aikštę kovoti dėl aukso.

Finale Lietuvos rinktinė jau nebeturėjo rezervų ir pralaimėjo Vengrijai 5:40 (0:21). Nepaisant to, visos regbininkės džiaugėsi pasiektu rezultatu, o gausiai susirinkę žiūrovai skandavo „Ačiū“. Lietuva, kaip ir Vengrija, kitais metais žais aukštesniame A divizione. Priminsime, kad praėjusiais metais lietuvės B divizione buvo priešpaskutinės, 11-os.

„Esame euforijoje. Antrajame vieta mus tenkina - nesitikėjome tokio rezultato. Jį lėmė intensyvus pasiruošimas. Nuo pat rudens treneris, merginos sunkiai dirbo, aukojo darbus, šeimas. Pusfinalyje gavau smūgį į koją, todėl finale žaidžiau susileidusi vaistus. Bet jie nepadėjo ir negalėjau ilgesnį laiką bėgti. Tačiau finalo praleisti negalėjau – komandai manęs reikėjo“, - pasakojo G.Puzaraitė.

Bronzos medaliai atiteko Izraelio regbininkėms, kurios mažajame finale 31:14 (14:7) nugalėjo be apdovanojimų likusią Latvijos ekipą.

Lietuvos rinktinei vadovavęs Donatas Streckis žinojo, kad sunkus darbas atsipirks, bet tokio aukšto rezultato neplanavo.

„Esame laimingi. Dėka visos Lietuvos regbio bendruomenės, šaunios publikos peržengėme daug daugiau nei buvo planuojama. Džiugu, kad patekome į A divizioną, kuris yra daug stipresnis ir suteiks dar daugiau stimulo dirbti, stengtis. Akivaizdu, kad mes turime daug jaunų, talentingų žaidėjų, kurios galėtų tobulėti A divizione, o ateityje siekti dar didesnių tikslų. Dabar svarbiausia likti darniam kolektyvui, būti kaip šeima ir išlikti A divizione“, - mintimis dalinosi rinktinės treneris D.Streckis.

„LRF lūkesčiai viršyti trigubai. Siekėme vietos šešetuke, o žaidėme finale, turime sidabro medalius ir dar kelialapį į A divizioną. Šį laimėjimą lėmė komandos nusiteikimas, darbštumas, trenerio ir žaidėjų milžiniškas pasiaukojimas. Jie aukojo savaitgalius, negailėjo savęs ir už tai sulaukė atpildo. Daug lėmė ir didelis noras laimėti savų žiūrovų akivaizdoje“, - kalbėjo LRF prezidentas Rytis Davidovičius, pažadėjęs regbininkėms siurprizų ir dovanų už pasiektą pergalę.

Lietuvos regbio-7 rinktinėms šie metai buvo ypatingi. Lietuvoje vyko vyrų ir moterų Europos čempionatai, kuriuose vyrai iškovojo aukso medalius ir kelialapį į elitą, o moterys žengė į A divizioną.

„Iniciatyvi Lietuvo regbio federacija, didėjantis sportuojančių vaikų skaičius, vyrų ir moterų rinktinių rezultatai rodo, kad einame į priekį. Manau, į šiuos pasiekimus atsižvelgs ir „Rugby Europe“, ir rėmėjai. Šiuo metu esame mėgėjai, tenka aukoti savaitgalius, už savo pinigus vykti į stovyklas. Tačiau jei toliau taip dirbsime, kartu su LRF eisime dideliais žingsniais į priekį“, - teigė D.Streckis.

„Metai tikrai derlingi. Abi Lietuvos regbio-7 rinktinės iškopė į aukštesnius divizionus. Gaila, tik dėl vyrų regbio-15 iškritimo į žemesnę grupę, bet matome, kur turime dirbti“, - pridūrė LRF prezidentas.

Lietuvos nacionalinės moterų regbio-7 rinktinės sudėtis: Gintarė Puzaraitė, Jurgita Žukauskienė, Olesia Aleksejeva, Sonata Degutytė, Ineta Puzaraitė, Dainora Žemaitytė, Jolanta Mižutienė, Areta Einikytė, Gintarė Jankutė, Gintarė Nicinovaitė, Greta Dikal, Algirda Statkutė. Komandos vyr. treneris: Donatas Streckis. Komandos vadovas: Vaidotas Girdvainis. Komandos gydytoja: Roberta Sadauskaitė-Zarembienė.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų