Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas | Sportas.lt/Dominyko Genevičiaus nuotr.

Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas | Sportas.lt/Dominyko Genevičiaus nuotr.

Trakų irklavimo bazėje ateinantį savaitgalį (birželio 27-29) dienomis vyks tradicinė tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata. Tai jau 52-oji stipriausius sportininkus ir olimpiečius sutraukianti regata, kuri įtraukta ir į tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) kalendorių.

Šiemet į regatą planuoja atvykti dvylikos užsienio valstybių irkluotojai – iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Šveicarijos, Vokietijos, Suomijos, Airijos ir Didžiosios Britanijos.  Pernai daugiau nei 600 dalyvių sutraukusios varžybos tapo gausiausiu irklavimo  renginiu Europoje.

Tarp Lietuvos atletų „Gintarinių irklų“ regatoje šiemet išvysime ir visą elitą – Europos čempionus Saulių Ritter ir Rolandą Maščinską, Europos vicečempiones Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę, bei bronzinį Europos čempionato prizininką Mindaugą Griškonį.

Be stipriausių Lietuvos ir Europos sportininkų varžybų „Gintarinių irklų“ regatoje įprastai vyksta įspūdingos meistrų (vyresnių nei 27 metai) aštuonviečių valčių varžybos. Jos Lietuvoje vyks jau 16-ąjį kartą. Ši rungtis į Lietuvą sutraukia esamus ir buvusius aukščiausios klasės irkluotojus iš visos Europos.

Šių metų naujovė - „Baltic Tours“ turai po Trakų irklavimo bazę

Visiems į „Gintarinių irklų“ regatą atvykusiems žiūrovams įmonė „Baltic Tours“ organizuoja įdomius turus po Trakų irklavimo bazę.

Varžybų organizatoriai ir „Baltic Tours“ siekia įtraukti visus žiūrovus į irklavimo bendruomenę, padėti stebėti irklavimo varžybas, atrasti savo favoritus ir juos palaikyti. Turų metu bus pasakojama apie irklavimo sporto subtilybes, kurios padės suprasti, kodėl sportininkų rezultatai yra būtent tokie, kokie yra.

„Baltic Tours“ turų metu žiūrovai galės apsilankyti irklavimo bazėje ir muziejuje, iš arti susipažinti su šio sporto inventoriumi bei patys išbandyti save ant C2 irklavimo treniruoklių.

Į šiuos turus visus norinčius kviečiame registruotis iš anksto elektroniniu paštu gintariniai2014@gmail.com arba parašius žinutę „Facebook“ tinkle į grupę „Regata Gintariniai Irklai“. Taip pat bus galima registruotis vietoje regatos metu birželio 28 dieną iki 12 val. informacijos palapinėje.

Į grupes renkama iki 12 žmonių, o „Baltic Tours“ turai vyks 28 d. (šeštadienį) nuo 10 iki 14:30 val ir 29 d. (sekmadienį) nuo 10 iki 12:30 val.

„Gintarinių irklų“ regatoje bus ir daugiau pramogų. Bus galima susipažinti su Lietuvos irklavimo klubais. D. Vištartaitės palaikyti atvyksta asmeninio rėmėjo „RedBull“ komanda, taip pat šventės metu gros DJ, o žiūrovai galės pasidaryti profesionalias laikinas tatuiruotes irklavimo tema.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …