Laura Asadauskaitė | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Laura Asadauskaitė | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Sekmadienį Sarasotoje (JAV) baigėsi finalinis pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapas. Mišrių estafečių rungtyje pasaulio čempionai Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis galingu finišu iškovojo bronzos medalius.

Fechtavimo rungtyje lietuviai laimėjo kas antrą kovą ir šventė 22 pergales. Su 205 taškais mūsiškiai fechtavimo rungtyje pasidalino 5-6 vietas su čekais. Geriausiai pasirodė rusai Aleksandras Lesunas ir Jekaterina Churaškina (30 pergalių, 245 tšk.).

Plaukimo rungtyje lietuviai užfiksavo 1 min. 58.91 sek. laiką. Už tai mūsiškiai gavo 344 taškus ir užėmė 7-ą vietą.

Po dviejų rungčių L.Asadauskaitė ir J.Kinderis (549 tšk.) ir toliau dalijasi 5-6 vietas. Pirmavo baltarusiai Stanislavas Žuravliovas ir Tatjana Jelizarova (585). Už jų rikiavosi A.Lesunas ir J.Churaškina (583) bei kinai Jianli Guo ir Qian Chen (574).

Deja, jojime lietuvius ištiko nesėkmė. L.Asadauskaitė ir J.Kinderis gavo net 28 baudos balus ir šioje rungtyje užėmė paskutinę – 12-ą vietą. Prieš paskutinę rungtį lietuviai smuktelėjo į 10-ą poziciją (811 tšk.). Pirmavo rusai (876), toliau rikiavosi kinai (874) bei pietų korėjiečiai Woojinas Hwangas ir Soo Jin Yang (863).

Kombinuotoje rungtyje L.Asadauskaitė vos per du ratus iš 10-os vietos pakilo į 5-ą. Ją pakeitęs J.Kinderis taip pat sėkmingai šaudė bei lenkė varžovus bėgimo trasoje. Po paskutinės šūvių serijos už J.Kinderio nugaros atsidūrė meksikietis bei čekas ir lietuviai galiausiai pasidabino bronzos medaliais. Auksą iškovojo Rusijos komanda, kuriai rimtą iššūkį metė Kinijos sportininkai. J.Guo po paskutinės šūvių serijos dar pirmavo, bet bėgimo trasoje jis nesugebėjo prilygti A.Lesunui.

Priminsime, kad L.Asadauskaitė Sarasotoje jau iškovojo sidabro medalį moterų finale, o J.Kinderis tenkinosi 9-a vieta.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.