Europos U23 čempionato starte Lietuvos lengvaatlečiai kito etapo durų nepravėrė

Ema Rupšytė | Alfredo Pliadžio nuotr.
Ketvirtadienį Bergene (Norvegija) prasidėjo Europos U23 lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvauja 18 Lietuvos atstovų. Pirmos varžybų dienos rytinėje sesijoje startavo 6 lietuviai, kurie savo individualius pasirodymus čempionate baigė po atrankos etapo. Aukščiausią vietą iš mūsiškių kol kas iškovojo sprinterė Ema Rupšytė.
19-metė E. Rupšytė 100 m distanciją įveikė per 11,70 sek. ir savo bėgime finišavo ketvirta. Po visų atrankos bėgimų lietuvės rezultatas buvo 18-as, o į pusfinalį pateko 16 dalyvių. Paskutinės patekusios sprinterės rezultatas – 11,63 sek.
„Pagal dalyvių sezono ir karjeros rezultatus nesitikėjau, kad ketvirta atbėgsiu. Turbūt geros oro sąlygos padėjo. Žinoma, norėjosi geriau, bet rezultatas neliūdina. Tikslas buvo patekti į pusfinalį“, – po rungties kalbėjo E. Rupšytė.
Sportininkė birželio 27-ą dieną Madride (Ispanija), Europos komandinio čempionato aukščiausiame divizione, užfiksavo 100 m rungties asmeninį rekordą (11,65 sek.). Pasak lengvaatletės, tas pasirodymas suteikė papildomo pasitikėjimo, o į Europos U23 čempionatą dar bus proga sugrįžti po dvejų metų: „Startas Madride pasitikėjimo suteikė, o čia atvažiavau bėgti su savo arba panašaus amžiaus merginomis. Smagu turėti gerą konkurenciją. Bandysiu po dvejų metų vėl patekti į šį čempionatą, o gal ir į finalą pavyks prasibrauti.“
400 m rungties atrankoje startavęs Lukas Sutkus distanciją įveikė per 47,28 sek. ir savo bėgime liko 8-as. Tarp visų dalyvių lietuvis pademonstravo 24-ą laiką, o teisę startuoti pusfinalyje iškovojo 16 sprinterių. Paskutinio patekusio dalyvio rezultatas – 46,71 sek.
21-erių L. Sutkus asmeninį rekordą fiksavo 2023-aisiais (46,36 sek.), o šiame sezone greičiausiai bėgo praėjusį savaitgalį (47,05 sek.).
„Ne mano bėgimas. Esu labai nepatenkintas rezultatu, tikėjausi iš savęs daugiau. Antra pusė atrodė labai sunki, nebeturėjau jokios energijos kojose. Po sąlyginai geresnio starto paskutinėse varžybose jaučiausi daug geriau ir tikėjausi, kad galiu dar geresnį rezultatą išspausti. Visgi, lieku nusivylęs savimi. Visko bus, bet nereikia nukabinti nosies, nes toks yra sportas. Stengsiuosi toliau siekti savo tikslų“, – teigė L. Sutkus.
Pirmą kartą Europos čempionate startavęs Nikodemas Laurynas pasirodė šuolio su kartimi kvalifikacijoje. Čia sportininkas įveikė 5.00 m aukštį, užėmė 21-ą vietą ir į finalą nepateko. Finale varžysis 12 dalyvių, o kelialapį į šį etapą atvėrė 5.30 m rezultatas.
„Apšilimas sekėsi labai gerai, jaučiausi puikiai. Pradinis aukštis (5.00 m) įveiktas pirmu bandymu, o tuomet nesupratau, kodėl taip buvo, bet šokant 5.15 m kojos tiesiog suminkštėjo ir nebuvo aktyvumo. Pirmą kartą taip buvo. Galutinis rezultatas nėra geras, bet nesu nusivylęs“, – sakė N. Laurynas.
21-erių šuolininkas su kartimi Europos čempionato normatyvą įvykdė paskutinę kvalifikacijos dieną, kai pasiekė naują asmeninį rekordą (5.25 m).
Pasak N. Lauryno, tose varžybose sportininkas pajautė, kad gali šokti dar aukščiau, o šį čempionatą bandė traktuoti kaip paprastas varžybas: „Kai Latvijoje peršokau 5.25 m, tai žinojau, kad galiu šokti ir 5.40 m. Maniau, kad čempionate bus įmanoma patekti į finalą, bet reikėjo, kad viskas sėkmingai sukristų. Džiaugiuosi, kad esu čia. Tikrai puiki konkurencija ir sąlygos.“
400 m atrankoje startavusi Ema Sarafinaitė savo bėgime užėmė 6-ą vietą ir distanciją įveikė per 54,73 sek. Tarp visų dalyvių 21-erių lietuvės laikas buvo 21-as, o į pusfinalį prasibrovė 16 sprinterių. Paskutinės patekusios dalyvės rezultatas – 53,84 sek.
„Prieš bėgimą jausmas neblogas buvo, jaučiausi pasiruošusi. Galėjau šiek tiek drąsiau bėgti pradžią ir rezultatas būtų geresnis. Įspūdžiai labai geri. Manau, kad kažkiek išsigandau varžovių rezultatų ir nepavyko surasti savo ritmo. Planas buvo pagerinti asmeninį rekordą, nes turėjau gerą konkurenciją ir sąlygas. Netikėtai geras ir oras buvo, kuris varžyboms tiko“, – pasakojo E. Sarafinaitė.
Praeityje pasaulio U20 ir Europos U20 čempionatuose startavusi sprinterė šiemet gerino tiek 200 m rungties asmeninį rekordą (24,28 sek.), tiek 400 m karjeros rezultatą (54,24 sek.). Už dvejų savaičių Lietuvos čempionate dar startuosianti sportininkė kalbėjo apie progresą ir pagrindinės rungties pasikeitimą: „Darbo buvo įdėta, tai rezultatas ne iš niekur. Pakilo greitis, o tas pasimatė tiek 200 m, tiek 400 m rungtyse. Per tuos visus metus niekaip neprisijaukinau 400 m barjerinio bėgimo. Labai buvo sunku atrasti ritmą tarp barjerų ir pataikyti. Mokiausi ir kita koja šokti, bet niekaip man jie nelipo, nors ir atnešė daug galimybių. 400 m rungtyje jaučiuosi labiau užtikrinta.“
Pirma iš lietuvių ketvirtadienį startavusi Andrė Ožechauskaitė įveikė 100 m nuotolį (12,13 sek.), savo atrankos bėgime užfiksavo 7-ą rezultatą, o tarp visų dalyvių užėmė 26-ą poziciją.
„Sekėsi prastai, esu nusivylusi savimi. Per treniruotes viskas sekėsi gerai, atrodo, kad buvau pasiruošusi. Nežinau, ar čia varžybų trūkumas galėjo prisidėti... Atrodo jaudulio nebuvo, norėjau mėgautis varžybomis ir džiaugtis, kad čia esu. Nežinau, kas atsitiko. Nors ir jaučiausi pasiruošusi, rezultatas to neparodo“, – po finišo apgailestavo 21-erių sprinterė.
Patirties pasaulio U20 ir Europos U20 čempionatuose sukaupusi lengvaatletė tikėjosi Bergene pagerinti asmeninį (11,68 sek.) rekordą arba geriausią sezono rezultatą (11,74 sek., o su leistinu vėju – 11,90 sek.): „Tikslas buvo parodyti sezono arba karjeros rezultatą, bet ne visada pavyksta. Po praėjusią vasarą pasiekto asmeninio rekordo pusę metų turėjau atsigauti nuo lūžio, nes gale vasaros susilaužiau koją. Turėjau rimtą reabilitaciją ir tik pavasarį pradėjau normaliai ruoštis varžyboms. Kadangi esu patyrusi, tai jaudulio nebėra, o būnant tokiuose čempionatuose drugeliai pilve visada skraido.“
Pasirodymo Senojo žemyno čempionate A. Ožechauskaitė dar nebaigė, kadangi sekmadienį laukia startas su kitomis lietuvėmis 4x100 m estafetėje. Motyvacijos sprinterei netrūksta ir prieš artėjantį Lietuvos čempionatą: „Laukiu tos estafetės, nes tai viena iš smagiausių rungčių su daugiausia emocijų. Atvažiavome pasimėgauti, tai džiaugiuosi, kad turėsime tokią galimybę ir pabandysime ją išnaudoti. Lietuvos čempionate motyvacijos pademonstruoti geresnį rezultatą ir užlipti ant apdovanojimų pakylos netrūksta.“
Europos U23 čempionatą tiesiogiai transliuoja portalas „Eurovision Sport“. Varžybos Bergeno mieste vyks iki pirmadienio.