Ukrainos tenisininkė Kryme bandė aplankyti tėvus: „Rusai mane sustabdė ir uždavė provokuojantį klausimą“

Nadija Kolb | Instagram.com nuotr
Ukrainos tenisininkė Nadija Kolb gimė ir augo Kryme, bet 2014 m. po tariamo „referendumo“ ir Krymo aneksijos paliko gimtąsias vietas.
N. Kolb tėvai tuo metu liko gyventi Kryme ir atsisakė priimti Rusijos pilietybę. Pati tenisininkė reguliariai aplankydavo tėvus per šventes, bet kelionės į Krymą darėsi vis sudėtingesnės.
„Bandant įvažiuoti į Krymą, mane sustabdydavo Rusijos pareigūnai. Jie patikrindavo visus mano daiktus ir uždavinėdavo provokuojančius klausimus. Klausdavo – kieno Krymas? Aš jiems atsakydavau, kad važiuoju namo. Jie tada pareikšdavo, kad Krymas nebėra mano namai, o aš atsakydavau, kad gimiau Kryme, ten augau, tad kaip tai gali nebūti mano namai?
Mano vaikinas kartą traukiniu norėjo iš Simferopolio keliauti į Lvivą aplankyti manęs. Rusai jį išlaipino iš traukinio ir neleido vykti. Tokie dalykai labai vargina psichologiškai. Aš ne kartą pagalvojau, ar iš viso dar verta vykti pas artimuosius, bet kito varianto tiesiog nebuvo – norėjosi pamatyti tėvus.
Per covid-19 pandemiją kiek ilgiau teko apsistoti Kryme. Su tėvais stengėmės atsiriboti nuo išorės ir bent jau savo namuose susikurti ukrainietišką aplinką: kalbėjome, skaitėme tik ukrainietiškai, žiūrėjome tik ukrainietiškas laidas. Tikėjomės, kad vieną dieną situacija pasikeis.
Nuolat konfliktuodavome su kaimynais, kurie priėmė Rusijos pilietybę. Mano šeima ne iš tų, kurios tylėtų. Sulaukėme ir grasinimų, jog mus paskųs FSB ar pan. Tiesą pasakius, prie mūsų namo ne sykį stovėjo automobilis juodais valstybiniais numeriais“, – NV sakė N. Kolb.
Ukrainietė pabrėžė, kad Kryme gyvenimas vis blogėja: „Rusai Krymą verčia karine baze, o ne vieta, kurioje norėtųsi gyventi. Mano močiutės pragyvendavo iš turizmo, bet po aneksijos tai padaryti tapo neįmanoma. Dabar turbūt geriau ten gyvena tik kariškiai, o paprastų žmonių gyvenimai – sugriauti. Rusija moka tik griauti, o ne statyti.
Sanatorijos, infrastruktūra, architektūra – viskas ten buvo sugriauta. Rusai kūrė kažkokias iliuzijas apie progresą, bet realybė yra kitokia. Krymas dabar yra tarsi nuo visų atskirtas pusiasalis, o ne vieta, kurioje norėtųsi gyventi“.
Po to, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, N. Kolb persikėlė gyventi į Latviją. Rygoje ji dirba teniso trenere.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.