„Privalau skubiai išleisti 60-70 tūkst. svarų“: Alcarazo varžovui – neįprastos problemos dėl per didelio uždarbio Vimbldone

Oliveris Tarvetas | Scanpix nuotr.
Londone (Didžioji Britanija) trečiadienį prasidėjo prestižinio „Didžiojo kirčio“ serijos Vimbldono teniso turnyro vyrų vienetų varžybų antrojo rato kovos.
Čempiono titulą ginantis ispanas Carlosas Alcarazas (ATP-2) 6:1, 6:4, 6:4 nugalėjo nuo kvalifikacijos pergales skynusį britą Oliverį Tarvetą (ATP-733), kuris buvo žemiausiai reitinguotas pagrindinio etapo dalyvis.
Už patekimą į antrąjį ratą O. Tarvetas gavo ne tik 50 ATP vienetų reitingo taškų, bet ir 99 tūkst. svarų sterlingų (114,87 tūkst. eurų). Problema ta, kad britas vis dar studijuoja San Diego universitete (JAV) ir, jei nori žaisti NCAA, turi išlaikyti tenisininko mėgėjo statusą. Tam, kad tai nutiktų, O. Tarveto pelnas per metus negali viršyti 10 tūkst. JAV dolerių.
O. Tarvetas per likusį pusmetį turės skubiai išleisti didžiąją uždirbtų pinigų sumą. Tiesa, išleisti tų pinigų bet kam jis negalės – britas turės pagrįsti, kad tos išlaidos buvo susijusios su tenisu.
„Gruodį aš turėsiu pateikti įrodymus, kad mano pelnas per metus neviršijo 10 tūkst. JAV dolerių. Kitaip sakant, iš teniso turnyruose per metus uždirbtų pinigų atėmus išlaidas, man turi likti ne daugiau nei 10 tūkst. JAV dolerių. Tiksliai nepamenu, kiek pinigų uždirbau Vimbldone – 99 ar 100 tūkst. svarų. Aišku, nuo tos sumos dar bus nuskaičiuoti mokesčiai. Tai reiškia, kad man liks kokie 60-70 tūkst. svarų, kuriuos turėsiu skubiai išleisti. Tenisas yra brangus sportas, todėl tikiuosi, kad man pavyks pagrįsti savo išlaidas. Kaip esu minėjęs, galbūt daugiau sumokėsiu savo treneriams, galbūt dar kažką sugalvosiu. Gal man reikės į turnyrus pradėti skraidyti pirmąja klase? Gal pasamdysiu kokį žmogų, kad šis pasirūpintų mano finansais, jog NCAA vadovybei niekas neužkliūtų. Kaip jau sakiau, man labai svarbu gauti galimybę pratęsti karjerą NCAA, nes turiu ateities planų, susijusių su San Diego universitetu“, – sakė O. Tarvetas.
Jei britas neras būdo kaip išleisti tokią didelę pinigų sumą su tenisu susijusiai veiklai ir norės neprarasti mėgėjo statuso, tada jam teks tiesiog atsisakyti didelės dalies uždirbtų pinigų.
Britas Vimbldone per savaitę uždirbo 6 kartus daugiau nei per visą profesionalo karjerą.
How amateur Brit ace Oliver Tarvet CAN claim £99,000 in Wimbledon prize money thanks to loophole to ‘$10k college
— Sun Sport (@SunSport) July 1, 2025
https://t.co/OTDxx6LC05
Garsi tenisininkė amerikietė Danielle Collins, vertindama O. Tarveto situaciją, pabrėžė, kad teniso pasaulyje turi būti imtasi pokyčių.
„Manau, kad reikia rasti tinkamą sprendimą šioje situacijoje. Jei žaidėjas negali per metus gauti daugiau nei 10 tūkst. JAV dolerių pelno, norėdamas išlaikyti mėgėjo statusą, tai galbūt tuos pinigus, kurie viršija šią sumą, būtų galima pervesti į kokį pensijų fondą, kad žmogus sumą su palūkanomis atsiimtų sulaukęs 65-erių ar pan. Tokiu atveju žaidėjui nereikėtų neatsakingai „taškyti“ netikėtai uždirbtos didelės pinigų sumos, o tie pinigai jam galėtų padėti ateityje“, – svarstė D. Collins.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.