Po triumfo pasaulio čempionate JAV rinktinės treneris pasakė tai, kas daugelį metų buvo nutylėta: „Mes dėl to gėdijomės“

Ryanas Warsofsky | Scanpix nuotr.
Net septynis dešimtmečius Jungtinių Amerikos Valstijų ledo ritulio rinktinė laukė triumfo pasaulio čempionate, tačiau šiemet amerikiečiai pagaliau perlaužė istoriją ir pirmą kartą nuo 1960-ųjų pasidabino aukso medaliais.
Po finalo JAV rinktinės vyriausiasis treneris Ryanas Warsofsky pirmą kartą viešai prabilo apie temą, kuri ilgą laiką buvo tarsi tabu amerikietiško ledo ritulio bendruomenėje.
Statistika kalbėjo pati už save – nuo 1960 metų, kai JAV iškovojo olimpinius aukso medalius (tuomet turnyras buvo laikomas ir pasaulio čempionatu), šaliai taip ir nepavyko triumfuoti nė viename pasaulio čempionate. Iki šiol vienintelė pergalė buvo pasiekta dar 1933 metais, o tai yra rezultatas, kuris JAV ilgus metus stūmė į mažiausiai tituluotų elitinio lygio ledo ritulio šalių gretas.
„Kai pažvelgi į mūsų turtingą ledo ritulio tradiciją, į tai, ką pasiekė mūsų jaunimo rinktinės ar NHL klubai, tas trūkumas vyrų lygyje tiesiog buvo gėdingas. Mes dėl to gėdijomės. Mus labai slėgė, kad tiek metų nepajėgėme laimėti šio turnyro“, – po iškovoto titulo atvirai kalbėjo R. Warsofsky.
Paradoksalu, bet dar prieš kelis mėnesius buvo sunku įžvelgti dideles amerikiečių ambicijas šiame čempionate. Vienas iš komandos lyderių Michaelas McCarronas net ir po finalo tikino, kad į pasaulio pirmenybes jie nesiruošė važiuoti su išskirtiniu nusiteikimu, tačiau, kaip paaiškėjo, realybė buvo visiškai kitokia.
„Jau pirmajame komandos susitikime žiūrėjome vieni kitiems į akis ir pasakėme tiesą, – prisiminė R. Warsofsky. – 1933 metai – to Amerikos ledo rituliui paprasčiausiai neužtenka. Mes esame laimėję jaunimo turnyrus, žaidėme puikiai „4 Nations Face Off“ turnyre, artėja olimpinės žaidynės. Žinojome, kad dabar yra tas momentas.“
Lemiamu ženklu tapo NHL puolėjo Dylano Larkino vieša žinutė po vasario mėnesį vykusio „4 Nations Face Off“ turnyro. Tuomet žaidėjas pareiškė, kad laikas amerikiečiams laimėti pasaulio čempionatą.
„Dylanas tai pasakė, o mes jo žodžius priėmėme labai rimtai“, – patvirtino R. Warsofsky.
Treneriui šis laimėjimas žymi istorinį etapą ir asmeninėje karjeroje – tai buvo pirmasis R. Warsofsky pasirodymas prie vyrų rinktinės vairo. Šiemet jis taip pat debiutavo NHL kaip San Chosė „Sharks“ vyriausiasis treneris.
Paklaustas, kas lėmė šią sėkmę, specialistas atsakė itin kukliai: „Ledo ritulys – komandinis sportas. Sėkmės negalima priskirti vienam žmogui. Man pasisekė, kad turėjau ypatingą grupę žaidėjų, kurie buvo pasiruošę aukotis dėl bendro tikslo.“
R. Warsofsky išskyrė puolėją Shane‘ą Pinto, kuris NHL lygoje dažnai žaidžia daug ir spaudžia varžovus, tačiau čempionate turėjo prisiimti kitą, mažiau pastebimą, rolę.
„Jis nė karto nepyko, nė karto nesiskundė. Tokį požiūrį turėjo visa komanda“, – pažymėjo treneris.
Baigdamas spaudos konferenciją, R. Warsofsky pasidžiaugė, kad pavyko įgyvendinti planą, tačiau visą nuopelną skyrė žaidėjams.
„Trenerio darbas – padėti pamatus, nubrėžti žaidimo stilių ir sistemą. Visą kitą atlieka žaidėjai. Aš neblokavau metimų ir nepelniau įvarčių – tai padarė šie vaikinai, kurie puikiai įgyvendino mūsų planą“, – užbaigė R. Warsofsky.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.