Sostinėje surengtos „Ugnies linijos“ varžybos

Sostinėje surengtos „Ugnies linijos“ varžybos | Aistės Ridikaitės nuotr.
Vilniuje vykusios estafečių varžybos subūrė per 120 moksleivių, o iniciatyvą remia olimpiečiai, politikai ir švietimo lyderiai.
2025 m. gegužės 16 d. Vilniaus Gabijos progimnazijoje įvyko tarpmokyklinės varžybos „Ugnies linijoje“, kuriose dalyvavo apie 120 mokinių iš Vilniaus mokyklų. Tai – nacionalinio edukacinio projekto dalis, kurios tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, bendruomeniškumą bei ugdyti pilietinį sąmoningumą mokyklų bendruomenėse.
Projektą „Ugnies linija“ inicijavo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija. Jo tikslas – diegti mokyklose šiuolaikišką, įtraukiančią sporto edukaciją, kuri stiprina fizinį pasirengimą, ugdo vertybes bei formuoja atsakomybę už save ir bendruomenę. Penkioms Vilniaus mokykloms buvo suteikta visa reikalinga įranga, o kūno kultūros mokytojai ir treneriai dalyvavo specialiuose mokymuose, kuriuos vedė profesionalūs penkiakovės treneriai. Šiemet projektas vyko penkiose Vilniaus mokyklose bei pasiekė Šiaulių miestą, o 2026 metais planuojama jo plėtra į dar tris didžiuosius Lietuvos miestus.
Varžybų metu mokiniai komandomis įveikė estafetę su kliūtimis bei lazeriniu šaudymu – tai šiuolaikinės penkiakovės rungties versija, specialiai pritaikyta mokyklų aplinkai. Tokia sporto veikla ne tik lavina fizinius įgūdžius, bet ir stiprina bendradarbiavimą, pasitikėjimą savimi bei savivertę.
Projekto iniciatorius, olimpietis, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Justinas Kinderis pažymi, kad „Ugnies linija“ siekia įtraukti kiekvieną vaiką – nepriklausomai nuo jo sportinio pasirengimo ar gyvenamosios vietos.
„Penkiakovė man visada buvo daugiau nei sportas – tai charakterio, pasitikėjimo savimi ir atsakomybės ugdymo priemonė. Šiomis vertybėmis norime pasidalyti su kuo daugiau vaikų – nes aktyvus, sąmoningas ir pilietiškas jaunimas yra mūsų valstybės ateitis“, – teigia J. Kinderis.
Projekto reikšmę akcentuoja ir Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Giedrimas Jeglinskas: „Šiandien kaip niekad mūsų valstybei svarbu ugdyti atsakingą, atsparią, fiziškai stiprią ir pilietišką visuomenę – pasirengusią ginti savo šalį ir turinčią tvirtą vertybinį stuburą. Visada sakau – šios vertybės ir įgūdžiai turi būti formuojami dar mokyklos suole, o jų ugdymas neturi apsiriboti vien teorija, bet būti grįstas realiais veiksmais ir patirtimis“, – teigia jis.
Renginys sulaukė dėmesio iš švietimo, sporto ir valstybinių institucijų atstovų. Tarp jų – Ministro Pirmininko patarėjas regionų politikos, NVO, bendruomeninių organizacijų ir sporto klausimais, olimpietė ir LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narė Laura Asadauskaitė–Zadneprovskienė, Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjai sporto klausimais Julius Sarapinas ir Kęstutis Bartuškevičius, Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus atstovai bei Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos viceprezidentė Irutė Juršėnaitė. Moksleiviai taip pat turėjo galimybę susitikti su projekto ambasadore, olimpiete Gintare Venčkauskaite bei olimpiete Ieva Serapinaite.
Varžybų rezultatai:
Kova tarp mokyklų visose amžiaus grupėse buvo labai įtempta. Vaikai kovojo, bėgo, šoko, šaudė ir sirgo vieni už kitus iki paskutinių sekundžių. Bendroje mokyklų įskaitoje, įvertinus visų amžiaus grupių rezultatus, prizininkais tapo:
I vieta – Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija (išskirtinis greitis ir taiklumas)
II vieta – VGTU inžinerijos licėjus
III vieta – Gabijos progimnazija
Taip pat buvo apdovanota aktyviausiai projekte dalyvavusi mokykla – Gabijos progimnazija.
„Ugnies linija“ – tai ne tik sporto projektas. Tai iniciatyva, kuri per fizinį aktyvumą ugdo asmenybę, bendruomenę ir pilietinį sąmoningumą. Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija siekia, kad šis projektas taptų nuolatine Lietuvos mokyklų kasdienybės dalimi.