Norintiems slysti „drifto“ trasose Petrauskas papasakojo apie lenktynininko kelią: „Išėjimą į barą skaičiuodavau padangomis“

Paulius Petrauskas | Andriaus Lauciaus nuotr.
Automobilių sporto mėgėjams ir lenktynininkams atėjęs pavasaris žymi naujo sezono pradžią. Norinčių varžytis populiarumo viršūnėje Lietuvoje karaliaujančiame „drifte“ netrūksta, tačiau, kaip pradedančiajam patekti į profesionalų gretas, ir ko reikia norint sėkmingai pasirodyti varžybose? Antrajam savo „Pro“ lygos sezonui besiruošiantis „Urta by carVertical“ komandos sportininkas Paulius Petrauskas atvirauja, jog paaukoti teks nemažai, bet šio sporto teikiamos emocijos viską atperka.
Nuo pirmojo „drifto“ automobilio iki komandos
Automobilių sportas – brangi pramoga, reikalaujanti didelių išlaidų automobilio įsigijimui, detalėms ir įvairioms modifikacijoms, kurios būtinos siekiant rezultato. P. Petrauskas prisimena, jog mintis sėstis prie „drifto“ automobilio vairo kilo dar studijų metais. Norėdamas įgyvendinti savo svajonę, būsimasis lenktynininkas užsibrėžė nebeišlaidauti: ėmė taupyti, vengti vakarėlių ir bereikalingų išlaidų.
„Kai pradėjau treniruotis ir dalyvauti varžybose man buvo 21-eri. Tuomet penktadieniais su draugais išeidavome į barą, kol kiekvieną tokį išėjimą pradėjau skaičiuoti padangomis, kurias galėčiau nusipirkti. Taip baigėsi mano lankymasis baruose. Galimybė treniruotis man buvo gerokai svarbesnė“, – prisimena lenktynininkas.
Lietuvoje netrūksta įvairių „drifto“ mėgėjams skirtų renginių, „Street“ lygos varžybų, kuriose jie gali tobulinti savo įgūdžius. Visgi, anot profesionalo, norint kilti į aukštesnį lygį, gali tekti apsišarvuoti kantrybe.
„Pradžioje tikrai nereikia turėti profesionaliai surinkto bolido, užtenka visiškai standartinio, galiniais ratais varomo automobilio, su kuriuo būtų galima pradėti mokytis jo valdymo slystant. Pradedant svarbi ne galia ar brangios automobilio modifikacijos, o vairuotojo įgūdžių ugdymas “, – aiškina P. Petrauskas.
Be abejonės, ne mažiau svarbus ir artimųjų palaikymas. P. Petrauskas prisimena, jog sužinoję apie sūnaus svajonę siekti karjeros „drifte“, tėvai nebuvo sužavėti. Tuomet nerimas nebepaliko vietos padrąsinimams ir palaikymui, tačiau ilgainiui, matydami rimtą sūnaus požiūrį, užsidegimą ir potencialą, tėvai, galiausiai, nustojo nerimauti ir ėmė jį palaikyti.
Lenktynininkas pripažįsta, jog pradžioje „driftas“ jam buvo tiesiog smagus laiko praleidimo būdas, tačiau noras tobulėti paskatino jį siekti vis daugiau.
„Tikrai nebuvo taip, kad man sektųsi nuo pat pirmų varžybų, tačiau viskas pasikeitė, kai prisijungiau prie „Urta by carVertical“ komandos. Pradžioje sėdint automobilio viduje būdavo tikrai sunku suprasti, kaip atlikau važiavimus ir kokias klaidas padariau. Su komanda viskas kitaip – jos nariai viską filmuoja, pasakoja, aiškina, todėl dirbant kartu galima pasiekti kur kas greitesnį progresą“, – sako P. Petrauskas.
Pirmąjį „Pro“ lygos sezoną vainikavo metų naujoko titulas
Pradėjęs nuo žemiausio laiptelio – „Street“ lygos, P. Petrauskas kopė į „Semi-Pro“ lygą, o vėliau ir į „Pro“. Šioje lygoje pademonstruoti rezultatai neliko neįvertinti – sportininkas tapo metų naujoku.
Nors dauguma pradedančiųjų „drifto“ mėgėjų apie tokį įvertinimą gali tik pasvajoti, lenktynininkas atvirauja, kad važiavimas „Pro“ lygoje nebuvo lengvas pasivaikščiojimas parke.
„Pirmasis sezonas „Pro“ lygoje pareikalavo daugybės išbandymų ir kantrybės – koją kišdavo variklio gedimai, teko patirti ir avarijų. Visą laisvą laiką skyriau treniruotėms simuliatoriuje ir darbui garaže prie automobilio. Lengva nebuvo, bet visas įdėtas darbas ir pastangos atsipirko. O, svarbiausia, jaučiuosi stipriai patobulėjęs ir peržengęs savo įsivaizduojamas ribas ir baimes“, – pasakoja P. Petrauskas.
Lenktynininkas pripažįsta, jog konkurencija Lietuvos „drifto“ scenoje didelė. „Pro“ lygos vairuotojai yra pasiryžę važiuoti ant galimybių ribos ir visi nori laimėti, tad norintiems čia varžytis, tikrai lengva nebus.
„Kalbant iš techninės pusės, tikrai yra komandų, kurios savo automobilius paruošusios geriau, tačiau „drifte“ ne technika laimi varžybas, o vairuotojas“, – aiškina P. Petrauskas.
Naujo sezono akivaizdoje – nauji tikslai
Šiuo metu lenktynininkas ruošiasi naujam Lietuvos „drifto“ čempionato sezonui, kurio startas bus paskelbtas Latvijoje, Bikiernieki trasoje. Šis etapas yra ir savotiškas kelialapis į Europos „drifto“ čempionatą, kurio laimėtojas gali iškovoti teisę dalyvauti šiose varžybose.
„Tai naujas mano tikslas, bet iki jo dar reikės stipriai padirbėti. Pirmojo etapo nugalėtojas gaus kvietimą ir į Europos „drifto“ čempionatą, į kurį kartais nepavyksta patekti net laimėjusiems šalies „drifto“ karaliaus titulą. Tai unikali proga gauti kvietimą dalyvauti wildcard teisėmis viename Europos čempionato etape, tačiau tam reikia laimėti 1-ąją vietą“, – dalijasi savo svajonėmis P. Petrauskas.
Lenktynininkas atvirauja, jog „drifto“ renginiai pritraukia kone daugiausia žiūrovų, lyginant su kitais Lietuvos automobilių sporto renginiais: „Žiūrovai visą trasą mato nuo starto iki finišo, automobiliai labai galingi ir stipriai modifikuoti. Iš išmetimo sistemų šaudo ugnis, o iš padangų veržiasi dūmai – visa tai suteikia žiūrovams įspūdingą reginį. Žinoma, „drifte“ netrūksta ir avarijų“.
Pirmasis Lietuvos „drifto“ čempionato etapas, kuriame varžysis P. Petrauskas, vyks jau gegužės 17–18 dienomis, Latvijoje. Šiemet lenktynininkas planuoja dalyvauti visuose penkiuose „Pro“ lygos etapuose, kurių metu lietuvis varžysis Lietuvos, Latvijos ir Estijos trasose. Dalis etapų taip pat bus apjungti su Baltijos šalių „drifto“ čempionatu.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.