Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Daivos Smigelskaitės Mačiulienės nuotr.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Daivos Smigelskaitės Mačiulienės nuotr.

Trečiadienį tarptautinė irklavimo federacija (FISA) paskelbė Europos čempionate Serbijoje dalyvausiančių valstybių ir atletų sąrašą. Iškart tapo aišku, kad Europos čempionatas bus rekordinis dalyvių skaičiumi.

Europos suaugusiųjų čempionate, kuris gegužės 27-ą – birželio 2-ą dienomis vyks Serbijos sostinėje Belgrade, iš viso dalyvaus 659 atletai iš 36 valstybių. Tai absoliutus Europos čempionatų rekordas, iki šio daugiausiai dalyvių buvo sutraukęs 2010 metų Europos čempionatas Montemore (Portugalija) – ten plaukė 552 dalyviai. Rekordinis Belgrade ir įgulų skaičius – 252.

Atsižvelgiant į pastaruoju metu Balkanuose siaučiantį potvynį – šie skaičiai itin džiugina. Kaip dar kartą patvirtino Serbijos irklavimo federacija, Europos čempionatui pasirengimas vyksta pagal planą, o grėsmė, kad čempionatas neįvyks yra nulinė.

„Brangūs draugai, baisiausios gamtos stichijos Serbijos istorijoje mastas yra nepamatuojamas. Žuvusių žmonių, prarastų namų, materialių ir neįvertinamų gėrybių skaičiai yra dideli, tad organizacinis komitetas susidūrė su dideliais iššūkiais, siekdamas tinkamai pasirengti čempionatui. Tai procesas, trunkantis pastaruosius dvejus metus.

Noriu padėkoti visų Europos šalių federacijoms už jų dalyvavimą čempionate. Serbijos irklavimo federacija ir organizacinis komitetas pažada optimaliausias įmanomas sąlygas, atitinkančias visus FISA standartus, taip pat tikimės, kad, nepaisant nematytų iššūkiu, visi dalyviai iš Belgrado išsiveš tik pačius geriausius įspūdžius“, - sakė organizacinio komiteto pirmininkas Nebojsa Jevremovičius.

Gausiausias sportininkų delegacijas į Belgradą siunčia Vokietija, Italija ir Nyderlandai - po 52 irkluotojus. Didžiajai Britanijai atstovaus 51 sportininkas, Rusijai - 49, Prancūzijai - 41, Čekijai - 38, Lenkijai - 36 irkluotojai.

Galingi Lietuvos irkluotojų varžovai

Lietuvos garbę Europos čempionate gins dešimt irkluotojų, o Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė dviviečių valčių klasėje mėgins apginti Europos čempionių vardus.

Lietuvėms iššūkį mes praėjusiame Europos čempionate antrąją, o Londono olimpinėse žaidynėse trečiąją vietą užėmusios lenkės, Magdalena Fularczyk ir Natalija Madaj. Į kovą taip pat stos stipri Baltarusijos įgula – Jekaterina Karsten ir Tacjana Kukhta. J.Karsten šioje rungtyje pernai Europos ir pasaulio čempionatuose buvo trečia, tačiau irklavo su kita partnere – Julija Bichyk. Iš viso šioje rungtyje Belgrade plauks trylika įgulų.

Europos vicečempionų titulus gins ir laipteliu aukščiau palypėti sieks ir vyrų porinė dvivietė – Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. Jų rungtis sutraukė net 21 įgulą.

Europos čempionų vardus čia gins italai Francesco Fossi ir Romano Battisti, kuriuos mūsiškiai pernai aplenkė pasaulio čempionate. Lietuviai laimėjo sidabrą, o italai – bronzą. Serbijoje bus ir pasaulio čempionai norvegai Nilsas Jakobas Hoffas bei Kjetilas Borchas, kurie pernai Europos pirmenybėse taip pat pasipuošė bronzos medaliais.

Itin stiprūs varžovai laukia triskart Seonojo žemyno čempiono vienvietininko Mindaugo Griškonio, kuriam tai bus aštuntasis Europos čempionatas.

Pagrindinis rungties favoritas neabejotinai bus praėjusių metų Europos ir pasaulio čempionas bei 2012 metų olimpinis vicečempionas čekas Ondrejus Synekas. Irkluos vokietis Marcelis Hackeris (2013 Europos čemp. sidabras ir pasaulio čemp. bronza), britas Alanas Campbellas (2012 m. Olimpinė bronza) ir Roelis Braasas (2013 Europos čemp. bronza).

Iš pastarųjų trijų įgulų Lietuvos irklavimo federacija (LIF) ir šio sporto aistruoliai tikisi daugiausiai – Europos čempionato medalių.

Primename, kad Europos čempionate dalyvaus ir naujai sudaryta lietuviška keturvietė, kurią irkluos Andrius ir Vytautas Lapatiukai, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius. Lietuviams keliamas tikslas papulti į A finalą, o iš viso čia plauks vienuolika įgulų.

Šioje rungtyje pamatysime daug naujų veidų. Pasaulio čempionė ir olimpinė vicečempionė Kroatija rungtyje nedalyvaus, o Europos čempionų, pasaulio vicečempionių ir olimpiados bronzos medalių laimėtojų vokiečių įguloje liko tik du pernai šiuos titulus nuskynę irkluotojai – tai Karlas Shulze'as ir Timas Groohmannas. Prie jų šiemet prisijungs Kai Fuhrmannas ir Philippeas Wende'as. Visiškai kitus sportininkus į šią rungtį siunčia ir pernai Europos čempionate sidabrą laimėjusi Lenkija, ir bronzą nuskynusi Italija.

Lietuvos vienvietininkė Lina Šaltytė varžysis su 23 varžovėmis, tarp kurių bus ir čekė Miroslava Knapkova – Europos ir olimpinė čempionė bei pasaulio čempionato bronzinė prizininkė.

Be jos Belgrade į startą stos Europos vicečempionė Magdalena Lobnig, tačiau nebus praėjusio čempionato bronzinės prizininkės olandės Inge Jannsen bei olimpinės vicečempionės danės Fie Udby Erichsen.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …