07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
-
Ispanija
-
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
-
Japonija
-
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
-
Brazilija
-
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
-
Kanada
-
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
-
Puerto Rikas
-
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
-
JAV
-
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
-
Graikija
-
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
-
Australija
-
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
-
Prancūzija
-
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
-
Vokietija
-
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
Serbija
-
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
-
Pietų Sudanas
-
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
-
Brazilija
-
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
-
Graikija
-
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
-
Ispanija
-
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
-
Vokietija
-
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
JAV
-
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
-
Pietų Sudanas
-

Molėtuose įvyko antrasis Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas

2024.07.08 18:30
Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas | Organizatorių nuotr.

 Liepos 6-7 dienomis Molėtų diskgolfo parke įvyko antrasis Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas.

Lietuvos diskgolfo federacija kartu su Molėtų diskgolfo klubu ir „DiscCity Team“ antrą kartą Lietuvoje suorganizavo naujo, komandinio formato čempionatą. Tai gana neįprastas žaidimo formatas individualaus sporto šakoje. Žaidėjams, įpratusiems būti atsakingiems „tik už save“, tai gana nauja ir reta patirtis.

Komandiniame čempionate taikoma ir nestandartinė taškų skaičiavimo sistema. Vietoj to, kad skaičiuotų bendrą metimų skaičių, žaidžiant visus krepšius, sportininkai varžėsi su savo tiesioginiu oponentu iš kitos komandos, ir stengėsi sužaisti kiekvieną diskgolfo krepšį geriau už varžovą. Kiekvienas laimėtas krepšys atnešė po vieną tašką, nesvarbu, kokiu metimų skirtumu. Komandas sudarė po 4 žaidėjus (iš jų privalomai viena mergina). Mačas prieš kitą komandą susidėjo iš trijų žaidimų – po du žaidėjus žaidė vienas prieš vieną, o dar du žaidėjai kovojo porų žaidime. Kiekvienas laimėtas žaidimas komandai atnešė du taškus, taigi viename mače komanda galėjo iškovoti 6 taškus.

Čempionate dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Pirmoji čempionato diena prasidėjo grupių etapo varžybomis. Komandos buvo suskirstytos į 3 grupes po 4 komandas, taigi visos komandos sužaidė po tris mačus. Grupių etape mačai buvo sudaryti iš 9 krepšių, žaidimas vyko gana greitai, bet tuo pačiu ir įtemptai. Komandos į grupes buvo išrinktos burtų keliu iš keturių pajėgumo krepšelių (remiantis komandos narių reitingais).

A grupėje aukščiausią reitingą turėjo pernai metų čempionato sidabro medalininkai „DiscCity Juniors“. Antri pagal reitingą buvo komanda „Dishova“, po jų rikiavosi „17-os skenduoliai“ bei nauja komanda čempionate „Skip Tribe“. Komanda „Dishova“ surinko 14 taškų, ir sugebėjo vienu tašku aplenkti favoritais laikytus „DiscCity Juniors“. „17-os skenduoliai“ su 7 taškais užėmė trečią vietą, už nugaros palikdami „Skip Tribe“ (2 taškai).

B grupėje kartojosi panaši istorija – antri pagal reitingą grupėje buvę „AceHunters“ surinko 15 taškų, ir užėmė pirmąją vietą. Jiems už nugaros liko praėjusių metų bronzos medalininkai komanda „Diskų valdovai“. Trečią vietą su 6 taškais užėmė komanda „Medkirčiai“, o paskutiniais liko komanda „Variantai (4 taškai).

C grupė pagal komandų žaidėjų reitingus atrodė pati pajėgiausia. Čia favoritų statusą pateisino pernai metų čempionai komanda „DiscCity Aceholes“. Jie surinko 16 taškų, ir tapo geriausia pirmą vietą užėmusia komanda, kas garantavo sąlyginai silpnesnius varžovus atkrintamosiose varžybose. Antrą vietą grupėje gana užtikrintai užėmė namų parke žaidusi komanda „GUŽK“ (13 taškų). Komanda „Nematomi“, nors ir buvo reitinguota antra, surinkusi tik 7 taškus, turėjo tenkintis trečiąja vieta. Dar viena molėtiškių komanda „J4F“ nepelnė nei vieno taško, ir liko ketvirtoje vietoje.

Toliau 8 geriausios komandos varžėsi atkrintamųjų varžybų formatu, o likusios keturios sudarė naują grupę, ir kovojo dėl 9-12 vietų. Nuo šio etapo mačai jau buvo dvigubai ilgesni – jie vyko pilname 18 krepšių parke.

Jau šeštadienio popietę įvyko ketvirtfinalio kovos. Čempionų vardą gynę „DiscCity Aceholes“ neturėjo vardo su „17-os skenduoliais“ – laimėjo visus tris savo žaidimus, ir pasiekė pergalę bendru rezultatu 6:0. Domas Šimkūnas ir Mindaugas Pošius pasiekė lengvas pergales vienetų varžybose - 8:0 prieš Arną Grigą ir Deividą Tubelį. Poromis žaidę „skenduolių“ komandos lyderis Karolis Antonovičius su Kotryna Dapkute kiek atkakliau pasipriešino vieniems pajėgiausių Lietuvos diskgolfo žaidėjams – Gabrieliui Griciui su Guoda Vereniūte, ir pralaimėjo „tik“ 4:8.

Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas | Organizatorių nuotr.

Kitame ketvirtfinalyje vyko principinė kova tarp Panevėžio ir Kauno/Jonavos komandų - „AceHunters“ bandė įrodyti savo prieš komandą „Nematomi“. Nors porų susitikimą užtikrintai 6:0 laimėjo panevėžiečiai Laurynas Rimavičius su Mante Žižiūne (varžęsi su Lino Strelkausko ir Sigitos Puišienės pora), bet vienetų varžybose pajėgesni buvo „Nematomi“ – Raimondas Mikalkėnas 6:3 įveikė Rolandą Jurgaitį, o Rytis Strelkauskas 8:2 „susitvarkė“ su Augustinu Žižiūnu. Pergalė bendru rezultatu 4:2 ir „Nematomi“ patenka į pusfinalį.

Trečiame ketvirtfinalyje vyko tikra drama tarp pernai metų bronzos medalininkų „Diskų valdovų“ bei pernai tik 7 vietą užėmusios komandos „Dishova“. Abi komandos sudarytos iš Vilniaus žaidėjų – tai tik dar labiau kaitino aistras. Vienetų varžybos komandos pasidalino po pergalę – „valdovas“ Mindaugas Janušas 7:5 laimėjo prieš Martyną Logminą, bet pastarojo komandos draugas Andrius Striupas 7:3 nugalėjo Vasilij Kobec. Viskas sprendėsi porų žaidime. Šiame kartu žaidė abiejų komandų pajėgiausi vaikinai su pajėgiausia mergina. Po atkaklios kovos varžybos tarp Vytauto Luko Paukštės/Simona Laucevičienės ir Vytenio Čukausko/Svetlanos Kobec porų baigėsi lygiosiomis 6:6. Abi komandos iškovojo po tris taškus, taigi žaidimas persikėlė į peržaidimą. Taip jau sutapo kad pagal reglamentą jame savo komandą atstovavo būtent tos pačios dvi poros! Pirmą krepšį sužaidus lygiai, antrajame savo pranašumą galiausiai įrodė komandos “Diskų valdovai’ atstovai, ir iškovojo bilietą į pusfinalį.

Paskutiniame ketvirtfinalyje kiek netikėtai lengvai iš pajėgiausių molėtiškių sudaryta komanda GUŽK (su vienu „legionieriumi“ iš Rietavo) 6:0 „sudorojo“ pernai metų vicečempionus vilniečius „DiscCity Juniors“. Marius Gurskas 5:2 įveikė Darių Gricių, Justinas Žvirblis 8:4 nugalėjo daugkartinį Lietuvos jaunimo čempioną Adomą Brazauską, o Egidijaus Kinčiaus ir Linos Umbrasaitės pora nepaliko jokių vilčių Tadui Ūseliui su Nadežda Memelova – pergalė 7:1.

Pusfinalių etape toliau varžėsi visos komandos, tik jau kovojo dėl skirtingų vietų. Kovoje dėl penktos vietos „DiscCity Juniors“ 5:1 įveikė „17-os skenduolius (vienetai: V. Ūselis – D. Tubelis 8:3, N. Memelova – K. Dapkutė – 8:5; poros: T. Ūselis / D. Gricius – K. Antonvičius / A. Grigas 7:7), o kitame pusfinalyje „AceHunters“ 4:2 įveikė „Dishova“ (vienetai: A. Žižiūnas – A. Striupas 9:2, M. Žižiūnė – S. Laucevičienė – 9:2; poros: L. Rimavičius / R. Jurgaitis – V.L. Paukštė / M. Drazdys 4:8).

Pusfinaliuose dėl 1-4 vietų taip pat vyko atkaklios kovos. Čempionų vardą ginantys „DiscCity Aceholes“ antrą kartą priėmė molėtiškių „GUŽK“ „egzaminą“. Jau po mačo grupių etape čempionai sakė: „vargome su jais“. Nors ir pasiektos pergalės visuose trijuose žaidimuose, nei viena iš jų nebuvo lengva. Vienetų varžybose M. Pošius 6:3 įveikė J. Žvirblį, G. Vereniūtė rezultatu 7:5 nugalėjo Liną Umbrasaitę. Poroje žaidę G. Gricius ir D. Šimkūnas 5:3 „atsilaikė“ prieš E. Kinčiaus ir M. Gursko duetą.

Kitame pusfinalyje vyko dar atkaklesnė kova. Komandos „Nematomi“ atstovas R. Strelkauskas 7:3 įveikė savo oponentą V. Kobec iš „Diskų valdovų“. Bet „valdovė“ S. Kobec pasiekė pergalę prieš S. Puišienę – 8:6. Vėl viskas sprendėsi porų žaidime. Čia po atkaklios kovos savo pranašumą įrodė „Nematomi“ – poroje žaidę pajėgiausi vaikinai L. Strelkauskas ir R. Mikalkėnas pasiekė pergalę 4:2 prieš V. Čukausko ir M. Janušo porą.

Paskutinės kovos lėmė visų vietų laimėtojus. Įdomiai susiklostė varžybos dėl 9-12 vietų – komandos „Medkirčiai“ ir „Variantai“ pasiekė vienodas pergales prieš kitus du savo grupės varžovus vienodais rezultatais 6:0 ir 4:2, ir surinkusios po 10 taškų stojo į tarpusavio kovą dėl 9-tos vietos. Tokioje pačioje padėtyje atsidūrė ir pirmų dviejų mačų pralaimėtojai – komandos „Skip Tribe“ bei „J4F“ turėjo po du taškus, ir tarpusavyje kovojo dėl 11-tos vietos. Galiausiai čempionato „naujokai“ „Skip Tribe“ įrodė savo pranašumą prieš varžovus – pasiekę pergalę 4:2, užsitikrino 11-tą vietą čempionate. Kovoje dėl 9-tos vietos tokiu pačiu rezultatu 4:2 pergalę pasiekė „Variantai“.

Žaidimą dėl 7 vietos užtikrintai 6:0 laimėjo komanda „Dishova“, ir pakartojo savo pernai metų pasiekimą. 8 vietoje liko pralaimėję „17-os skenduoliai“. Kova dėl 5 vietos vyko kur kas atkakliau. Čia varžėsi pernai šią vietą užėmusi „AceHunters“ prieš buvusios vicečempionus „DiscCity Juniors“. „DiscCity jaunuolis“ A. Brazauskas pirmas baigė savo dvikovą rezultatu 8:3 įveikdamas R. Jurgaitį. „AceHunters“ „šeimyninė“ pora A. ir M. Žižiūnai neleido apie pergalę pagalvoti V. Ūseliui su N. Memelova, įveikdami pastaruosius 6:3. Atkakliausiai klostėsi kova tarp D. Griciaus („DiscCity Juniors“) ir L. Rimavičiaus. Ilgai 1-2 taškais priekyje buvo D. Gricius, tačiau du kartus Lietuvos čempionas L. Rimavičius nebuvo linkęs pasiduoti. Sėkmingiau sužaidęs rato pabaigą, ir geriau susitvarkęs su žaidėjus užklupusia liūtimi, pergalę 6:4 galiausiai šventė L. Rimavičius. Bendra rezultatas – 4:2, ir „AceHunters“ antrus metus iš eilės – penktoje vietoj!

Dėl trečios vietos kovojo pernykščiai bronzos laimėtojai „Diskų vadovai“, ir puikiai iki finalo čempionate žaidę molėtiškiai „GUŽK“. Nors ir vėl labai atkakliai priešinosi savo varžovams, kaip ir pusfinalyje, „GUŽK“ nusileido savo varžovams 0:6. Bet nei vienas žaidimas, antrą bronzą iškovojusiems „Diskų valdovams“, nebuvo lengvas. M. Janušas tik varžybų pabaigoje palaužė M. Gurską (8:7), V. ir S. Kobec pora pasiekė sunkią pergalę (6:4) prieš J. Žvirblio ir L. Umbrasaitės porą. V. Čukauskas laimėjo sąlyginai lengviausia – jis 8:4 buvo pranašesnis už E. Kinčių.

Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos diskgolfo komandinis čempionatas | Organizatorių nuotr.

Didžiajame finale „DiscCity Aceholes“ gynė čempionų titulą prieš komandą „Nematomi“. Pirmas pergalę pasiekė „čempionas“ D. Šimkūnas 6:3 nugalėdamas R. Mikalkėną. Tačiau puikiai poroje žaidę R. Strelkauskas su S. Puišiene sugebėjo įveikti M. Pošiaus ir G. Vereniūtės porą (6:4), ir išlyginti rezultatą. Viską lėmė savo komandų reitingų lyderių G. Griciaus ir L. Strelkausko dvikova. Dar daugiau – pagal reglamentą pergalė porų varžybose yra lemiama, jei mačas baigiasi lygiu rezultatu 3:3. L. Strelkauskas rato pabaigoje žaisdamas žinojo, jog jam pakanka lygiųjų. Kova vyko iki pat paskutinio krepšio. Likus dviem krepšiams iš 18-os rezultatu 5:3 buvo G. Gricius, taigi jam pakako bent vieną iš likusių krepšių sužaisti lygiosiomis. Visgi L. Strelkauskas laimėjo priešpaskutinį krepšį, ir sušvelnino rezultatą iki 4:5. Jam reikėjo laimėti ir paskutinį. Deja bet šiemet sėkmė nebuvo palanki. Paskutinį krepšį laimėjo G. Gricius, ir pasiekdamas pergalę 6:4 tuo pačiu garantavo ir aukso medalius bei čempionų taurę savo komandai!

„Smagu, kad Molėtų diskgolfo klubas yra toks aktyvus, ir antrus metus iš eilės imasi organizuoti vis dar naujoviško formato – komandinį diskgolfo čempionatą. Dėkojame Molėtų miestui už įrengtą puikų ir daug iššūkių žaidėjams suteikiantį diskgolfo aikštyną, Molėtų diskgolfo klubui už parko paruošimą varžyboms, DiscCity komandai už varžybų organizavimą ir įgyvendinimą. Ir žinoma visiems rėmėjams – Molėtų savivaldybei, UAB „Geoverta“, „DiscCity.eu“ už įsteigtas dovanas ir prizus“, - po čempionato sakė Lietuvos diskgolfo federacijos prezidentas Mykolas Krasnickas.

Federacijos prezidentui pritarė ir du kartus čempionų „DiscCity Aceholes“ kapitonas G. Gricius: „Tikiu, kad tai buvo nepamirštamos varžybos visiems jose dalyvavusiems. Džiaugiamės, kad pavyko apginti čempionų titulą, ir tuo pačiu smagu dėl augančios konkurencijos. Šiemet turėjo gerokai daugiau įtemptų mačų nei praėjusiais metais. Sparčiau augant diskgolfo populiarumui mūsų šalyje, tuo pačiu atsiranda vis daugiau naujų, greitai tobulėjančių žaidėjų. Tai verčia stipriai pasitempti ir mūsų sporto šakos senbuvius!”

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų