07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
-
Ispanija
-
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
-
Japonija
-
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
-
Brazilija
-
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
-
Kanada
-
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
-
Puerto Rikas
-
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
-
JAV
-
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
-
Graikija
-
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
-
Australija
-
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
-
Prancūzija
-
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
-
Vokietija
-
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
Serbija
-
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
-
Pietų Sudanas
-
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
-
Brazilija
-
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
-
Graikija
-
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
-
Ispanija
-
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
-
Vokietija
-
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
JAV
-
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
-
Pietų Sudanas
-

Į Vilnių po 10 metų pertraukos grįžtantis Martynas Paliukėnas: „Mano tikslas – susipažinti su „Ryto“ šeima ir palikti už ją širdį aikštelėje“

2024.06.21 16:11
Martynas Paliukėnas | Betsafe-LKL nuotr.

Martynas Paliukėnas | Betsafe-LKL nuotr.

Pirmasis Vilniaus „Ryto“ naujokas – Martynas Paliukėnas – į gimtąjį miestą sugrįžta po kiek daugiau nei 10 metų pertraukos. Krepšininkas sako, kad dėl grįžimo į gimtąjį miestą ir žaidimo „Ryte“ abejonių neturėjo.

„Gyvensiu namuose ir visada bus šalia šeima. Gavus pasiūlymą atstovauti savo miesto komandai, LKL čempionams, dvejonių nebuvo. Reikia lipti iš komforto zonos ir priimti naujus iššūkius.“

Pastarąjį sezoną Mažeikių „M Basket-Delamode“ klube praleidęs krepšininkas į Lietuvos krepšinio pasaulį sugrįžo visai neseniai – 2022 m. Prieš tai 30-ies gynėjas savo karjerą tęsė Lenkijoje, Rumunijoje. Nors sezonai užsienyje tikrai nebuvo lengvi, vilnietis džiaugiasi ten išmoktomis pamokomis.

„Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau užsienyje ir kituose Lietuvos klubuose, yra ta kova, širdis ir sunkus darbas. Tai tikrai atneša rezultatą. Esu pasiryžęs tai pademonstruoti savo gimtajame mieste.“

Trumpame interviu rytasvilnius.lt krepšininkas papasakojo savo pirmuosius prisiminimus apie „Rytą“, trumpai apžvelgė Mažeikiuose praleistą sezoną, pasidalino savo asmeniniais tikslais artėjančiam sezonui bei įvardino krepšininkus, kurių gynybos stilių laiko pavyzdžiu.

– Esate tikras vilnietis. Koks yra jūsų ryšys su Vilniumi ir „Rytu“?

– Esu tikras grynakraujis vilnietis. Čia gimęs, užaugęs, išmokęs žaisti krepšinį ir dabar gyvenantis Vilniuje. Su „Rytu mano istorija prasidėjo dar kai buvau visiškas pyplys ir „Rytas“ žaidė sporto rūmuose. Tais laikais mama pardavinėjo ledus per „Ryto“ varžybas, pasiimdavo mane kartu į kiekvienas rungtynes, buvau didelis „Ryto“ fanas.

– Į Lietuvos krepšinio pasaulį sugrįžote vos prieš keletą sezonų. Kaip jaučiatės prisijungdamas prie savo gimtojo miesto komandos? Ar turėjote kokių nors abejonių dėl žaidimo „Ryte“?

– Prie „Ryto“ prisijungęs jaučiuosi labai gerai, kadangi į Vilnių sugrįžau po 10 metų pertraukos. Gyvensiu namuose ir visada bus šalia šeima. Gavus pasiūlymą atstovauti savo miesto komandai, LKL čempionams, dvejonių nebuvo. Tai naujas lapas, naujas iššūkis mano gyvenime. Reikia lipti iš komforto zonos ir priimti iššūkius.

– Praėjusį sezoną atstovavote Mažeikių ekipai. Kaip vertinate savo praėjusį sezoną?

– Praėjusį savo sezoną Mažeikiuose vertinu gerai, žinoma, nebuvo lengva – pasikeitė daug žaidėjų, ekipa sezono eigoje pasikeitė kardinaliai, visi ieškojome savo tikrojo veido kaip komanda. Turėjau daug atsakomybės aikštelėje, bet visada yra kur dar tobulėti ir save dar labiau atskleisti. Esu pasiruošęs tai daryti.

– Kaip vertinate „Ryto“ sezoną? Ar buvote  nustebęs tokia sėkminga sezono pabaiga šalies krepšinio lygoje?

– „Ryto“ sezoną vertinčiau kaip garvežį. Jis įsibėgėjo ir nesustojo iki paskutinio švilpuko. Visi buvo užsivedę, matėsi ta ugnelė akyse. Buvo tikrai gražu žiūrėti, todėl tokia sezono pabaiga nesu labai nustebęs.

– Vilniaus „Ryto“ sporto direktorius Artūras Jomantas yra jūsų buvęs komandos draugas – kartu žaidėte Alytaus „Dzūkijoje“, praėjusį sezoną kartu, nors ir trumpai, kamuoliu dalinotės Mažeikių ekipoje. Kaip gerai pažįstate vienas kitą?

– Su Artūru susipažinome ir kartu žaidėme Alytaus „Dzūkijoje“, o pernai Mažeikiuose jis buvo mano komandos sporto direktorius bei komandos draugas. Smagu, kad komandoje yra žmogus, su kuriuo jau yra tekę profesionaliai dirbti. Jis reiklus, darbštus žmogus. Puikus pavyzdys jaunimui.

– Nemažai laiko praleidote žaisdamas užsienyje. Kaip manote, kokias užsienio patirtis ir patirtis kitose Lietuvos klubuose galėsite pritaikyti žaisdamas Vilniuje?

– Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau užsienyje ir kituose Lietuvos klubuose, yra ta kova, širdis ir sunkus darbas. Tai tikrai atneša rezultatą. Esu pasiryžęs tai pademonstruoti savo gimtajame mieste.

– Kokie pagrindiniai faktoriai lemia jūsų sėkmę gynyboje? Ar yra kokie nors krepšininkai, kurių gynybos stilių laikote pavyzdžiu?

– Turbūt tas noras įrodyti, kad esu geresnis. O pavyzdžius tikrai kelis turiu: tas pats Artūras Jomantas, Omaras Cookas. Stebėjau juos žaidžiant. Asmeninėje gynyboje jie abu, manau, buvo Europos elite.

– Kokie yra jūsų asmeniniai tikslai ir lūkesčiai artėjančiam sezonui?

– Ateinu į čempionų komandą, todėl dabar mano pagrindinis tikslas yra susipažinti su visa „Ryto“ šeima ir palikti už ją širdį aikštelėje. „Ryto“ fanai yra karščiausi, garsiausi, geriausi, ir visokiausi, ką galima pasakyti apie fanus. Tokie sirgaliai priverčia širdį plakti greičiau ir užkuria energiją aikštelėje. Manau, „Rytas“ tikrai turi šeštą žaidėją, kuris prisideda prie pergalių. „Rytas“ praėjusį sezoną už tai padovanojo jiems auksą. Labai smagu už sirgalius, norisi būti to dalimi, žaisti už kiekvieną palaikančią širdį.

– Jei galėtumėte duoti vieną patarimą sau praeityje, kaip skambėtų tas patarimas?

– Turiu sau vieną patarimą, kurį taikau gyvenime ir dabar: mėgaukis šiuo žaidimu ir padaryk viską, kas tavo rankose, kad vėliau nesigailėtumei.

 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų