07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
-
Ispanija
-
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
-
Japonija
-
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
-
Brazilija
-
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
-
Kanada
-
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
-
Puerto Rikas
-
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
-
JAV
-
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
-
Graikija
-
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
-
Australija
-
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
-
Prancūzija
-
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
-
Vokietija
-
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
Serbija
-
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
-
Pietų Sudanas
-
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
-
Brazilija
-
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
-
Graikija
-
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
-
Ispanija
-
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
-
Vokietija
-
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
JAV
-
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
-
Pietų Sudanas
-

24 talentai, į kuriuos turite atkreipti dėmesį EURO 2024 turnyre (2)

2024.06.14 08:00
Florianas Wirtzas | Scanpix nuotr.

Florianas Wirtzas | Scanpix nuotr.

Kiekviename Europos čempionate netrūksta jaunų žaidėjų, kurie futbolo pasauliui parodo savo talentą ir įžengia į didžiąją sceną. Kuriems iš jų tai pavyks padaryti jau šiandien startuojančiame 2024 m. Europos futbolo čempionate? Į šį klausimą pabandė atsakyti „BBC“, kurie sudarė 24 jaunųjų futbolininkų, kuriuos verta stebėti EURO 2024 čempionate, sąrašą. 


1. Martinas Baturina (Kroatija)

21 metai, saugas, Zagrebo „Dinamo“

Žaidėjui, kuriam numatoma Kroatijos futbolo ateitis, ne veltui buvo pateiktas „naujojo Modričiaus“ titulas. Su „Dinamo“ klubu triumfavęs savo šalies pirmenybėse jis sieks parodyti savo sugebėjimus tarptautiniam frontui.

2023 metais žibėjęs U-21 Europos čempionate, jis sužaidė geriausią savo sezoną ir klubiniame futbole. Į jį dėmesį jau atkreipė „Arsenal“ ir „Juventus“, o jos nebus vienintelės medžiosiančios šį talentą.


2. Warrenas Zaire`as-Emery (Prancūzija)

18 metų, saugas, Paryžiaus „Saint-Germain“

W. Zaire`as-Emery ant savo pečių jau buvo prisiėmęs nemažai atsakomybės, kai padėjo PSG laimėti dublį savo šalyje. Tai jam atnešė geriausio jaunojo žaidėjo titulą ir naują sutartį, galiojančią iki 2029 metų.

Didžiausia problema jaunajam saugui – žaidybinis laikas Prancūzijos rinktinėje. Jam teks varžytis su kur kas labiau patyrusiais žaidėjais. Dėl EURO 2024 turnyro atidėjęs mokyklos egzaminus iki rugsėjo, jaunasis talentas lauks Didier Deschampso galimybių atskleisti savo talentą didžiausioje futbolo scenoje.


3. Benjaminas Šeško (Slovėnija)

21 metai, puolėjas, „RB Leipzig“

Apie šį futbolininką veikiausiai jau esate girdėję, jei sekate gandus apie didžiųjų Europos klubų perėjimus. B. Šeško buvo siejamas su ne vienu aukščiausio lygio klubu, bet galiausiai nusprendė pratęsti sutartį su „RB Leipzig“.

Pasirinkęs protingą kelią pamažu kilti į futbolo elitą, jis sėkmingai iš Austrijos pirmenybių persikėlė į Vokietijos čempionatą. 18 įvarčių debiutiniame sezone tikrai yra puikus rodiklis jaunam puolėjui.


4. Brianas Brobbey (Nyderlandai)

22 metai, puolėjas, „Ajax“

Nors „Ajax“ turėjo nesėkmingą sezoną, B. Brobbey savo asmeniniu pasirodymu skųstis tikrai negalėjo „Ajax“ galiausiai liko penktoje pozicijoje, o 22 įvarčius pelnęs puolėjas buvo bene didžiausia priežastis, leidusi jiems pagerinti savo galutinę vietą lygoje.

Nors vyrų rinktinėje B. Brobbey iki šio pakvietimo buvo sužaidęs vos vienerias rungtynes, jis jau buvo pasižymėjęs tarptautinėje scenoje. Žaidėjui pavyko du metus iš eilės laimėti Europos U-17 čempionatą.


5. Florianas Wirtzas (Vokietija)

21 metai, saugas, Lėverkuzeno „Bayer“

F. Wirtzas yra vienas iš Vokietijos rinktinės 21-ečių, kurie jau yra pakankamai gerai pažįstami tarptautinėje auditorijoje. Praleidęs Pasaulio taurę Katare dėl kelio traumos, saugas įspūdingai sugrįžo į „Bayer“ gretas.

Šis futbolininkas ne tik tapo esminiu kūrėju fantastišką sezoną turėjusioje Vokietijos komandoje, bet ir įsitvirtino Vokietijos rinktinėje. Dažniausiai čia jį sutiksime užimantį kairiąją puolamojo trejeto poziciją.


6. Giorgis Mamardashvilis (Sakartvelas)

23 metai, vartininkas, „Valencia“

Viena didžiausių Sakartvelo jaunųjų žvaigždžių laikomas vienu talentingiausių vartininkų visame pasaulyje.

Greit įsitvirtinęs savo šalies rinktinėje, G. Mamardashvilis tapo tikru lobiu „Valencia“ komandai. Ji jį įsigijo už mažiau nei vieną milijoną eurų, o dabar lengvai šią investiciją gali padidinti bent 50 kartų, nusprendę parduoti jį kitai komandai.


7. Johanas Bakayoko (Belgija)

21 metai, kairiojo krašto puolėjas, „PSV“

Vos 16 gimtinę iškeitęs į PSV komandą, J. Bakayoko kasmet tobulėjo, o pernai buvo itin svarbi čempionų titulą iškovojusios komandos dalis. Per sezoną jis pelnė 16 įvarčių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Šis žaidėjas sulaukia daugybės palyginimų su tautiečiu Jeremy Dokku, bet juos abu aikštėje galime pamatyti ir kartu: J. Bakayoko mėgsta žaisti kitame krašte nei „Manchester City“ žaidėjas. PSV talentas sulaukė susidomėjimo iš „Bayern“, „Arsenal“ ir „Liverpool“ klubų, tad nieko nenustebintų, jog po EURO 2024 turnyro jis išvyktų į vieną iš stipriausių Europos klubų.


8. Georgijus Sudakovas (Ukraina)

21 metai, saugas, Donecko „Shakhtar“

Dinamiškas ir kūrybingas atakuojantis saugas šiuo metu veikiausiai yra geriausias karo nuniokotoje Ukrainoje žaidžiantis futbolininkas. Dar sausį jo norėjo „Napoli“, bet tuomet jų pasiūlymas buvo atmestas.

Dabar žaidėju domisi Anglijos futbolo grandai, o jis pats neslėpė, jog norėtų išvežti savo šeimą toliau nuo karo zonos. Galima neabejoti, jog norinčių jį įsigyti tikrai bus, o potenciali karjeros stotelė – Londonas, kur jo nori „Arsenal“, „Tottenham“ ir „Chelsea“.


9. Jamalas Musiala (Vokietija)

21 metai, saugas, Miuncheno „Bayern“

J.Musiala yra dar viena jauna Vokietijos futbolo žvaigždė, į kurią verta kreipti dėmesį šią vasarą. Kaip ir F. Wirtzas, jis pasižymi greičiu, technika, nestandartiniais veiksmais ir jaunatvišku maksimalizmu.

Įdomu, jog J.Musiala augo Londone ir iki U-21 lygmens atstovavo būtent anglams, bet sulaukęs 18-kos jis pasuko į Vokietijos rinktinę, kuriai padės jau trečiajame turnyre. Žaidęs dar 2020 Europos čempionate jis neabejotinai turės pakankamai pasitikėjimo savimi nudžiuginti namų rinktinės sirgalius.


10. Joao Nevesas (Portugalija)

19 metų, saugas, Lisabonos „Benfica“

J. Nevesas išsiskiria tuo, jog šį sezoną sužaidė beveik be keitimų „Benfica“ gretose. Gavęs šansą tuomet, kai Enzo Fernandezą nupirko „Chelsea“, jis leido Lisabonos gerbėjams įsitikinti, jog jis gali net ir geriau pakeisti argentinietį.

Jau dabar kalbama apie galimą 100 milijonų eurų perėjimą, apie kurį kalbas gali dar labiau sustiprinti geras EURO 2024 turnyras.


11. Strahinja Pavlovičius (Serbija)

23 metai, centro gynėjas, „RB Salzbug“

Pradėjęs savo kelią profesionaliame futbole „Monaco“ gretose, pastaruosius du metus S. Pavlovičius praleido Austrijos „RB Salzburg“ klube.

Šio gynėjo nematysite atliekančio nereikalingų veiksmų, o solidus žaidimas gynyboje jam turėtų suteikti vietą komandos startinėje sudėtyje. Serbijos rinktinėje jam numatyta kairė pusė trijų centro gynėjų linijoje.


12. Leopoldas Querfeldas (Austrija)

20 metų, centro gynėjas, Vienos „Rapid“

Gavęs pravardę „Austrijos siena“, L. Querfeldas pastaruosius du sezonus paliko puikų įspūdį „Rapid“ rungtynes stebėjusiems žiūrovams. Kovą jis debiutavo ir rinktinėje, kur jis pretenduoja į startinę poziciją ir EURO 2024 turnyre.

Į aukštą ir elegantišką žaidėją su garbanotais šviesiais plaukais neabejotinai kryps akys ir vasaros metu.


13. Arda Guleras (Turkija)

19 metų, saugas, Madrido „Real“

 Po puikaus starto „Real“ gretose, A. Gulleras 2024 m. Europos čempionate turės progą parodyti ką jis sugeba. Jei Madride jis veiksmą dažniausiai stebėjo iš šalies, tai Turkijos rinktinėje jam numatyta svarbi rolė.

Ispanijos klube dėl traumos debiutavęs tik sausį, jis sužaidė tik 12 rungtynių, dažniausiai suteikdamas poilsio komandos lyderiams. Visgi, per šį laiką jis pelnė net 6 įvarčius, kas turėtų suteikti optimizmo turkams prieš laukiantį EURO 2024 turnyrą.


14. Xavi Simonsas (Nyderlandai)

21 metai, puolėjas, Paryžiaus „Saint-Germain“

Ne vienoje pozicijoje atakoje žaisti galintis X. Simonsas žibėjo nuomos pagrindais žaisdamas „RB Leipzig“ klube. Sustabdyti šį žaidėją, kai jis puola – itin sunku. Praėjusį sezoną jis buvo dažniausiai pražangomis stabdomas žaidėjas visoje Bundeslygoje.

Šio žaidėjo geriausia pozicija – žaidimas žemiau atakos smaigalyje rungtyniaujančio puolėjo. X. Simonsas ne tik geba pats užbaigti atakas, bet ir sėkmingai kuria visiems, o pagal rezultatyvius perdavimus lygoje jis buvo antras.


15. Zeno Debastas (Belgija)

20 metų, centro gynėjas, Lisabonos „Sporting“

Z. Debastas nebėra naujokas tarptautiniuose turnyruose. Jis dalyvavo Pasaulio taurėje Katare, kur gynėjas progų pasirodyti aikštėje taip ir negavo.

Visgi, pastaruoju metu jis pradėjo vis dažniau žaisti rinktinėje, o jo pasirodymas „Anderlecht“ gretose lėmė tai, kad dėl jo vyko arši kova vasaros pradžioje. Galiausiai ją laimėjo Lisabonos „Sporting“, kovoje dėl futbolininko parašo įveikusi „Milan“, „West Ham“ ir „Napoli“.


16. Mario Mitajus (Albanija)

20 metų, kairysis gynėjas, „Lokomotiv“

Albanijos rinktinės narys savo sugebėjimus jau įrodė ne pačiose silpniausiose lygose. Jis spėjo parodyti ką gali tiek ir „AEK“, tiek „Lokomotiv“ komandose.

Savo šalies rinktinėje jam numatyta vieta starte, o jį įdėmiai žiūri ir Italijos grandai. Pranešama, jog į jį savo tinklus pasiruošusi mesti Turino „Juventus“ komanda.


17. Vladyslavas Vanatas (Ukraina)

22 metai, puolėjas, Kijevo „Dynamo“

 Galintis pasigirti tiek ir puikiu greičiu, tiek ir kamuolio kontrole, V. Vanatas rinktinėje debiutavo dar prieš metus žaidžiant prieš Vokietiją. Nors tuomet jis pasirašė trijų metų kontraktą su „Dynamo“, vargu ar jis išbus visą sutarties laikotarpį.

Nors rinktinėje jo laukia didelė konkurencija – Romanas Yaremchukas ir Artemas Bovbykas, V. Vanatas gali būti labai naudingas kildamas nuo suolo.


18. Jeremie Frimpongas (Nyderlandai)

23 metai, krašto gynėjas/krašto saugas, Lėverkuzeno „Bayer“

Vokietijoje galėjome stebėti puikų J. Frimpongo sezoną. Prie „Bayer“ dublio jis prisidėjo 14 įvarčių ir antrus metus iš eilės buvo išrinktas į „Bundesliga“ simbolinę metų komandą.

Šis žaidėjas lygiai taip pat sėkmingai gali žaisti krašto gynėju ir krašto saugu, o būtent šioje pozicijoje jis buvo naudojamas rungtynėse su Kanada, kuriose jis pelnė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą. 2022 metais jis taip pat buvo rinktinėje, bet tuomet aikštėje nepasirodė, o šį kartą jo rolė bus kur kas didesnė.


19. Matejus Jurašekas (Čekija)

20 metų, krašto puolėjas, Prahos „Slavia“

Nors didžiausiu čekų talentu laikomas Adamas Hlozekas, bet pastaruoju metu jo karjera pristojo, o šį titulą iš jo pasirengęs atimti M. Jurašekas. Jis yra metais jaunesnis už savo kolegą ir vis dar žaidžia gimtinėje.

Kodėl jis gali būti kitas supertalentas? Jis yra efektyvus abejose aikštės pusėse, bet rinktinėje jam vietą startinėje sudėtyje gali užtrenkti čekų noras žaisti neakcentuojant puolimo per aikštės kraštus.


20. Mortenas Hjulmandas (Danija)

24 metai, saugas, Lisabonos „Sporting“

Atraminis saugas praėjusį sezoną vaidino kertinį vaidmenį Portugalijos pirmenybėse. M. Hjulmandas buvo svarbi „Sporting“ triumfo čempionate detalė.

Nors žaidėjui jau 24-eri metai, jis tik rugsėjį debiutavo rinktinėje, tad tarptautinėje scenoje jis žengia vienus pirmųjų žingsnių.


21. Kenanas Yildizas (Turkija)

19 metų, puolėjas, Turino „Juventus“

Vokietijoje gimęs futbolininkas įspūdingai debiutavo Turkijos rinktinėje. Jis įvarčiu padėjo turkams nugalėti vokiečius, žaidžiant jų pačių sostinėje.

Dar prieš porą metų palikęs „Bayern“ jis atmetė „Barcelona“ pasiūlymą ir persikėlė į Turiną. Atrodo, jog toks pasirinkimas buvo sėkmingas – žaidėjas šį sezoną tapo reguliariu pirmos komandos žaidėju ir „Juventus“ gretose jis itin stipriai vertinamas dėl savo potencialo.


22. Lazaras Samardžičius (Serbija)

22 metai, saugas, „Udinese“

 Berlyno „Hertha“ ir „RB Leipzig“ akademijų auklėtinis pastaruosius tris metus sėkmingai žaidžia „Udinese“ gretose. Praėjusią vasarą jis vos neprisijungė prie „Inter“, o dabar juo domisi „Juventus“, „Borussia“ ir „Brighton“.

Šiame turnyre jis bus dešinioji Dušano Tadičiaus ranka. Tiesa, jo kolegai jau 35-eri, tad netrukus jų pozicijos rinktinėje privalės pasikeisti.


23. Adamas Obertas (Slovakija)

21 metai, centro gynėjas, „Cagliari“

Kairiakojis gynėjas nustebino daug ką savo žaidimu „Cagliari“ gynybos širdyje. Po to, kai sėkmingai gynė slovakų jaunimo marškinėlius ir buvo jų kapitonų, jis pasiruošęs įžengimui į tarptautinius vandens vyrų komandoje.

Žaidėjas kovą jau užėmė startines pozicijas rinktinėje, o „Cagliari“ nieko nelaukdami pratęsė su juo sutartį.


24. Zanas Vipotnikas (Slovėnija)

22 metai, puolėjas, „Bordeaux“

Nors jis susilaukia kur kas mažiau dėmesio nei jo tautietis B. Šeško, Z. Vipotnikas gali būti gera opcija slovėnų puolime. Tai, kad jis žaidžia antrajame prancūzų divizione leidžia netrukdo jam jau pernai įvarčiu debiutuoti rinktinėje.

10 įvarčių pirmajame sezone Prancūzijoje buvo įrodymas, jog šis puolėjas gali sėkmingai žaisti ne tik gimtinėje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų