Pasibaigęs. 07-07 01:00
Copa America
Kolumbija
5
Panama
0
Pasibaigė po baudinių. 07-07 04:00
Copa America
Urugvajus
1(0)
Brazilija
0(0)
Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. Šiandien 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Šiandien, 22:00
EURO 2024
Ispanija
-
Anglija
-
Rytoj, 03:00
Copa America
Argentina
-
Kolumbija
-

„Ne mūsų charakteriui pasiduoti!”: G.Venčkauskaitė – pasaulio čempionato finale

2024.06.13 16:02
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas | Aistės Ridikaitės nuotr.

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas | Aistės Ridikaitės nuotr.

 Birželio 13 d. Džengdžou mieste, Kinijoje vykusiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio čempionato pusfinalyje Gintarė Venčkauskaitė atbėgo ketvirta ir pateko į finalą, kur kausis su 18 stipriausių pasaulio atlečių. Ieva Serapinaitė, taip pat dalyvausi pusfinalyje, A pogrupyje, liko 11 ir į finalą nepateko. Kiti Lietuvos penkiakovininkai Elzė Adomaitytė, Titas Puronas ir Paulius Vagnorius, deja, kvalifikacijų barjero neperkopė.

Ieva Serapinaitė pusfinalyje, po įskaitinio fechtavimo, startavo šešta. Nors fechtavimas sportininkės - stiprioji rungtis, „bonus“ rounde Ieva gavo tik vieną dūrį. Plaukimo rezultatas šiandien buvo vidutiniškas, per 2 min. 8 sek. distanciją galinti įveikti sportininkė, šiandien plaukė per 2 min. 13 sek. „Paskutiniame šaudymo raunde užpūtė vėjas, nepataikiau ir ilgai užtrukau. Paskutinį ratą bėgau vienuolikta ir galvojau, kad į devintuką „įbėgsiu”, tačiau tiesiog nebeužteko jėgų. Yra nežmoniškai karštą, šiandien buvo 40 laipsnių karščio. Žinoma, mes sportininkai turime prisitaikyti prie bet kokių sąlygų, tačiau kartais tiesiog pritrūksta jėgų. Ir sėkmės. Labai apmaudu, tačiau visą šį sezoną kažkaip persiokiojo nesėkmės“, - po pusfinalio sakė Ieva Serapinaitė.

Gintarė Venčkauskaitė vėl bėgime padarė stebuklą. Pusfinalį pradėjus 14 vietoje, sportininkė finišavo 4. Per apšilimą nikstelėjusi koją olimpietė visą bėgimo ir šaudymo distanciją įveikė kovodama su skausmu. „Ne mūsų charakteriui pasiduoti”, - po finišo sakė sportininkė. „Šiek tiek pasisekė, kad B pogrūpis startavo vakare kai saulė jau nebebuvo tokia intensyvi, tačiau vis tiek reikėjo atiduoti viską, kad „įbėgti” į devintuką. Ir nors bėgime esu stipri, čia varžausi su labai greitai bėgančiomis ir taikiai šaudančiomis varžovėmis. Taigi, šiandien esu labai laiminga. Dabar belieka tik laikyti špygas, kad iki šeštadienio finalo pavyktų su komandos daktaru sutvarkyti traumą”, - sakė Gintarė.

Pasaulio čempionato finalas vyks birželio 15 d. šeštadienį.

Pasaulio čempionatas yra paskutinės varžybos, kuriose penkiakovininkai gali rinkti reitingo taškus, pagal kuriuos patenkama į Paryžiaus Olimpines žaidynes.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė 2023 m. Europos čempionate Lietuvai iškovojo vieną bilietą į Olimpines žaidynes. Antrą bilietą Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija gaus pagal reitingo taškus. Pagal Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos patvirtintą atrankos sistemą į Paryžiaus Olimpines žaidynes važiuos dvi aukščiausią reitingą turinčios Lietuvos sportininkės.

 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EURO 2024 SPĖLIONĖ