07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
-
Ispanija
-
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
-
Japonija
-
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
-
Brazilija
-
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
-
Kanada
-
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
-
Puerto Rikas
-
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
-
JAV
-
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
-
Graikija
-
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
-
Australija
-
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
-
Prancūzija
-
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
-
Vokietija
-
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
Serbija
-
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
-
Pietų Sudanas
-
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
-
Brazilija
-
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
-
Graikija
-
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
-
Ispanija
-
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
-
Vokietija
-
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
-
JAV
-
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
-
Pietų Sudanas
-

EURO 2024 E grupės apžvalga ir superkompiuterio prognozė: Belgijos favoritės statusas ir įnirtinga kova dėl antrosios vietos

2024.06.12 08:00
 Kevinas De Bruyne | Scanpix nuotr.

Kevinas De Bruyne | Scanpix nuotr.

Jau šį penktadienį startuos 2024 m. Europos futbolo čempionatas, o prieš prasidedant futbolo šventei kviečiame susipažinti su grupėmis ir visomis 24 čempionate dalyvausiančiomis komandomis.

E grupė: Ukraina, Slovakija, Belgija, Rumunija 

E grupės tvarkaraštis:

Birželio 17, 16:00 val.: Rumunija – Ukraina

Birželio 17, 19.00 val.: Belgija – Slovakija

Birželio 21, 16.00 val.: Slovakija – Ukraina

Birželio 22, 22 val.: Belgija – Rumunija

Birželio 26, 19.00 val.: Slovakija – Rumunija

Birželio 26, 19.00 val.: Ukraina – Belgija  

Ukraina 

Vyriausiasis treneris: Serhijus Rebrovas

Svarbiausias žaidėjas: Artemas Dovbykas

Žaidėjas, kurį verta stebėti: Hrihorijus Sudakovas

FIFA reitingas: 22

Geriausias pasirodymas Europos čempionate: Ketvirtfinalis (2020 m.)

Pasirodymas EURO 2020: Ketvirtfinalis

Oleksandras Zinčenka | Scanpix nuotr.

Oleksandras Zinčenka | Scanpix nuotr.

Ukrainos rinktinė pateko į EURO 2024 sėkmingai įveikusi atranką, o tai šiai šaliai savaime yra pasiekimas, atsižvelgiant į tai, jog jos teritorijoje vis dar tęsiasi karas. Ukraina turi besiformuojančią kartą, jauniausią komandą, kurios vidurkis siekia 26 metus. Ši nacionalinė komanda mėgsta žaisti atakuojantį futbolą.

Ukraina taip pat patobulino savo žaidimą gynyboje. Nacionalinei komandai vadovaujant Serhijui Rebrovui pralaimėjo vos du kartus, praleido penkis įvarčius per pirmąsias dvejas rungtynes. Visgi vėliau praleido tik šešis įvarčius per devynis susitikimus, įskaitant išlaikytus „sausus“ vartus prieš Vokietiją ir Italiją.

Stiprybės: Ukraina turi tokius stiprius žaidėjus, kaip: Ruslanas Malinovskis, Andrejus Jarmolenka ir Romanas Jaremčiukas. Šios nacionalinės komandos vartuose stovės Madrido „Real“ žvaigždė Andrejus Luninas, o saugų grandyje žais Hrihorijus Sudakovas, Oleksandras Zinčenka, Vikotras Tsyhankovas ir Mykhailo Mudrykas, o priekyje rezultatyviausias „La Ligos“ žaidėjas Artemas Dovbykas. Dauguma jų žaidžia geriausiuose Europos klubuose ir dauguma mėgavosi puikiais sezonais. Visgi nė vienas iš jų nėra sėkmės garantas tarptautiniame turnyre.

Silpnybės: Ši komanda yra išskirtinai jauna. Yra nemaža tikimybė, jog pirmose rungtynėse su Rumunija startinėje sudėtyje pasirodys tik vienas žaidėjas, kuris bus vyresnis nei 30 metų, o likusieji bus ne vyresni nei 28 metų. Tai nėra savaime neigiamas dalykas, tačiau tokiems turnyrams dažnai reikia veteranų pagalbos. Ukraina atsiliko atrankos rungtynėse tiek prieš Bosniją ir Hercegoviną, tiek prieš Islandiją, tačiau sugebėjo iškovoti bilietą į pagrindinį turnyrą. Gebėjimas sugrįžti į rungtynes yra vertingas, tačiau tai neturėtų tapti įpročiu.

Slovakija

Vyriausiasis treneris: Francesco Calzona

Svarbiausias žaidėjas: Milanas Skriniaras

Žaidėjas, kurį verta stebėti: Davidas Hancko

FIFA reitingas: 48

Geriausias pasirodymas Europos čempionate: Nugalėtojai kaip Čekoslovakija (1976 m.)

Pasirodymas EURO 2020: Grupių etapas 

Milanas Skriniaras | Scanpix nuotr.

Milanas Skriniaras | Scanpix nuotr.

Slovakijai nepavyko patekti į pasaulio futbolo čempionatą, tačiau trečią kartą iš eilės varžysis Europos futbolo čempionate. Slovakija praleido tik aštuonis įvarčius per dešimt sužaistų rungtynių atrankoje. Paryžiaus „Saint-Germain“ gynėjas Milanas Skriniaras vilkės kapitono raištį šiame turnyre.

Stiprybės: Slovakija turi labai nusistovėjusį komandos branduolį. Saugų grandį sudarys 37-erių metų Jurajus Kucka, Ondrejus Duda ir Stanislavas Lobotka. Šios nacionalinės komandos gynyba taip pat atrodo pakankamai gerai su Milanu Skriniaru ir Davidu Hancko, o vartus saugos Martinas Dubravka.

Silpnybės: Slovakijai trūksta pastovaus ir patikimo puolėjo, kuris vestų rinktinę į priekį, kai jai to labiausiai reikia. Marekas Hamšikas šį kartą nebus šalia, kad galėtų padėti išsigelbėti. Patyręs futbolininkas Robertas Makas nepateko į galutinę sudėtį, o tai nėra didelė staigmena, nes jis žaidžia Australijoje ir praėjęs sezonas jam nebuvo geriausias. Visgi jis iki tol aktyviausiai pelnė įvarčius po M.Hamšiko pasitraukimo.

Belgija

Vyriausiasis treneris: Domenico Tedesco

Svarbiausias žaidėjas: Kevinas De Bruyne

Žaidėjas, kurį verta stebėti: Johanas Bakayoko

FIFA reitingas: 3

Geriausias pasirodymas Europos čempionate: Antra vieta (1980 m.)

Pasirodymas EURO 2020: Ketvirtfinalis 

Kevinas De Bruyne | Scanpix nuotr.

Kevinas De Bruyne | Scanpix nuotr.

Panašu, jog Belgijos auksinės kartos era baigėsi be nugalėtojų titulo. Arčiausiai šio tikslo buvo 2018 metais pasaulio čempionate iškovota bronza. Šią komandą paliko Edenas Hazardas, Driesas Mertensas, Vincentas Kompany, Mousa Dembele.

Belgija dar nepralaimėjo nei vienerių rungtynių nuo tada, kai 2023 m. vasario mėn. Domenico Tedesco perėmė rinktinės vairą. Ši nacionalinė komanda dažniausiai žaidžia 4-3-3 arba 4-2-3-1 išsidėstymu.

Stiprybės: Tikėtina, jog saugų grandyje bus pasitikima Amadou Onana ir Oreliu Mangala. Kevinas De Bruyne žais dešimtuoju numeriu, tuo tarpu kairėje ir dešinėje rungtyniaus Jeremy Doku ir Bakayoko. Leandro Trossardas žaisdamas „Arsenal“ įrodė, jog yra universalus ir gali aikštėje atlikti net keletą vaidmenų, pavyzdžiui žaisti netikro devyneto pozicijoje. Romelu Lukaku pelnė 83 įvarčius per 114 rungtynių didžiuose turnyruose, o Loisas Openda per 34 rungtynes šį sezoną „Bundesliga“ čempionate pasižymėjo 24 kartus.

Silpnybės: Belgijos rinktinėje karjeras baigė Vincentas Kompany ir Thomas Vermaelenas. Tuo tarpu Toby Anderweireldas liko nepastebėtas, nepaisant to, jog savo vaikystės klubui „Royal Antwerp“ padėjo iškovoti pirmąjį lygos titulą per 66 metus. 36-erių Janas Vertonghenas yra vienintelis likęs iš senosios gvardijos, bet neaišku, kaip jis susidoros su stipriausiais varžovais. Pasirinkimų trūkumą patvirtina ir tai, kad Axelis Witselis buvo pakviestas į rinktinę, nepaisant to, jog anksčiau paskelbė apie karjeros pabaigą.

Rumunija

Vyriausiasis treneris: Edwardas Iordanescu

Svarbiausias žaidėjas: Radu Dragusinas

Žaidėjas, kurį verta stebėti: Ianis Hagi

FIFA reitingas: 46

Geriausias pasirodymas Europos čempionate: Ketvirtfinalis (2000 m.)

Pasirodymas EURO 2020: Nepateko 

Radu Dragusinas | Scanpix nuotr.

Radu Dragusinas | Scanpix nuotr.

Rumunija sieks vos antrą kartą išeiti iš grupių etapo. Tai pavyko padaryti 2000 m. vykusiame Europos futbolo čempionate, už borto palikus Angliją ir Vokietiją. Ryškiausias šios nacionalinės komandos žaidėjas yra Radu Dragusinas, kuris sausio mėnesį prisijungė prie Londono „Tottenham“ komandos.

Stiprybės: Rumunija praleido tik penkis įvarčius per dešimt sužaistų rungtynių atrankoje. Trijų lygiųjų gali užtekti patekti į kitą etapą. Tai nebūtų staigmena, jei Rumunijai tai pavyktų padaryti.

Silpnybės: Didžiausią nerimą kelia tai, kiek mažai pagrindinių žaidėjų rungtyniavo šį sezoną, ypatingai antroje jo pusėje. Rumunijos vyriausiasis treneris Edwardas Iordanescu buvo priverstas draugiškose rungtynėse pakeisti R.Dragusiną, nes nerimavo, jog nepakankamai pasiruošęs žaidėjas gali patirti traumą. „Taip būna, kai nežaidi“,- tuo metu kalbėjo strategas.

Grupės prognozė:

Belgija ant popieriaus turi stipriausią sudėtį E grupėje, todėl yra akivaizdi favoritė finišuoti pirmoje vietoje ir patekti trečią kartą iš eilės į Europos futbolo čempionato atkrintamąsias kovas.

Ukraina išsiskiria šioje grupėje įspūdingais talentais, kurie gali suteikti pranašumą prieš konkurentus.

Rumunija laimėjo vos 1 iš 16 rungtynių Europos futbolo čempionato istorijoje. Šios šalies gali laukti dar vienas sudėtingas turnyras, o tai gali leisti Slovakijai finišuoti trečioje vietoje.

„Opta“ superkompiuterio prognozė:  

Superkompiuteris spėja, jog Belgija nesunkiai pateks į kitą etapą. Ši rinktinė turi 90,0 proc. tikimybę patekti į aštuntfinalį ir 53,1 proc. tikimybę finišuoti pirmoje E grupės vietoje.

Ukraina turi geriausius šansus patekti į atkrintamąsias kovas iš likusių trijų nacionalinių komandų – 69,4 proc.

Rumunija (57,4 proc.) ir Slovakija (51,1 proc.) nemes iššūkio Belgijai, tačiau tikrai gali kelti grėsmę Ukrainai dėl antrosios vietos.  

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų