08-03, 22:00
Olimpiada
-
-

Baltijos taurės teks palaukti: 11 m baudinių seriją pralaimėjusi Lietuvos rinktinė finale nusileido estams (5)

2024.06.11 21:09
Rungtynių akimirka | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Lietuvos rinktinė Baltijos taurės finale po atkaklios kovos ir vienuolikos metrų baudinių serijos nusileido Estijos futbolininkams.

Rungtynių eiga
90 min.

Baudinių serija:

LIETUVA 3 - 4 ESTIJA

Justui Lasickui nepavyksta realizuoti vienuolikos metrų baudinio.

Karolis Metsas smūgiuoja tiksliai ir išveda estus į priekį 1:0.

Fedoro Černycho atliktas smūgis taip pat netikslus ir rezultatas išlieka nepakitęs.

Markas Andersas Lepikas siunčia kamuolį į vartus ir dviguba estų pranašumą 2:0.

Artemijus Tutyškinas tiksliai nukreipia kamuolį į vartus ir švelnina rezultatą 1:2.

Kevoras Palumetsas realizuoja baudinį ir rezultatas tampa 3:1.

Arvydas Novikovas greitai sušvelnina baudinių serijos rezultatą 2:3.

Eriko Sorgos smūgis tikslo nepasiekia ir rezultatas išlieka nepakitęs.

Linas Klimavičius siunčia kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tampa lygus 3:3!

Martinas Vetkalas tiksliai siunčia kamuolį į vartus ir padovanoja Estijai pergalę 4:3.

90 min.

Rungtynių statistika (Lietuva – Estija)

Rungtynių statistika (Lietuva – Estija) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatu 1:1, todėl taurės nugalėtojas paaiškės tik baudinių serijos metu.

90 min.

Pridedamos 6 papildomos žaidimo minutės.

84 min.
ĮVARTIS

Giedrius Matulevičius puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir atstatė finale pusiausvyrą 1:1.

82 min.
ĮVARTIS

Markas Andersas Lepikas tiksliai nukreipė kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir išvedė Estijos rinktinę į priekį 1:0.

79 min.

Arvydo Novikovo smūgiuotas kamuolys iš tolimesnės distancijos tikslo nepasiekė ir rezultatas nepakito.

68 min.

Martinas Vetkalas atliko galingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

61 min.

Fedoras Černychas atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys skriejo greta vartų.

49 min.

Armandas Kučys standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Estija)

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Estija) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0:0.

45 min.

Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

43 min.

Michaelas Schjonningas-Larsenas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

37 min.

Karolis Metsas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio.

28 min.

Danilas Kuraksinas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

22 min.

KOKIA PROGA! Matas Vareika atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys sudrebino estų vartų konstrukciją.

21 min.

Estijos rinktinė ir toliau aktyviau žaidžia puolime, kuriasi progas, tačiau lietuviai ginasi sėkmingai.

13 min.

Kevoras Palumetsas atliko smūgį galva, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko Edvino Gertmono rankose.

10 min.

Rocco Robertas Sheinas atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

5 min.

Paulius Golubickas baudos smūgio metu nusprendė įžaisti kamuolį, tačiau netrukus jį prarado ir ataka nutrūko.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 18:12

Estijos rinktinės startinis vienuoliktukas:

Atnaujinta 18:10

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis:

Estijos rinktinė pirmajame kėlinyje žaidė aktyviau puolime. Rocco Roberto Sheino smūgį sėkmingai blokavo varžovas. Netrukus Kevoras Palumetsas atliko smūgį galva, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko Edvino Gertmono rankose. Visgi pavojingiausią ataką surengė lietuviai, kurios metu Mato Vareikos smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Estai per likusį kėlinio laiką susikūrė dar keletą progų, tačiau nei vienai iš rinktinių pasižymėti nepavyko.

Estija antrajame kėlinyje dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau smūgių daugiau atliko lietuviai. Visgi šiame kėlinyje geriausią progą pasižymėti turėjo Martinas Vetkalas, kurio smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Markas Andersas Lepikas 82-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir išvedė Estijos rinktinę į priekį 1:0. Giedrius Matulevičius 84-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir atstatė finale pusiausvyrą 1:1. Per likusį laiką nei vienai iš rinktinių pasižymėti nepavyko, todėl nugalėtojas sprendėsi baudinių serijos metu.

Baudinių serijos metu Lietuvos rinktinė realizavo tris smūgius iš penkių. Pasižymėti nepavyko Justui Lasickui ir Fedorui Černychui. Tuo tarpu estai suklydo tik vieną kartą: pasižymėti nepavyko Erikui Sorgai.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

• Lietuvos rinktinė Baltijos taurės pusfinalyje 2:0 nugalėjo Latvijos futbolininkus, o Estija kitoje poroje 4:1 sutriuškino Farerų salas.

• Baltijos taurės finalas tarp Lietuvos ir Estijos rinktinių bus žaidžiamas Kauno Dariaus ir Girėno stadione.

• Lietuvos ir Estijos rinktinės paskutinį kartą susitiko 2022 metais vykusioje kovoje dėl trečios vietos Baltijos taurėje. Tuomet stipresni buvo estai, kurie šventė pergalę rezultatu 2:0.

• Baltijos taurę estai iš viso yra laimėję 4 kartus, o paskutinį kartą tai padarė 2020-ųjų turnyre (kuris buvo nukeltas į 2021-uosius). Lietuviai, savo ruožtu, Baltijos taurėje triumfavo 10 sykių, bet paskutinį kartą tai padarė dar 2010-aisiais.