-

P.Paukštytei Tunise nepavyko laimėti ir vienetų finalo

2024.06.09 14:30
Justina Mikulskytė ir Patricija Paukštytė prieš Liną Glushko ir Nicolę Khirin | Sauliaus Čirbos nuotr.

Tunise sekmadienį baigėsi ITF serijos moterų teniso turnyras, kurio vienetų varžybų finale 19-metė Patricija Paukštytė (WTA-825) per 1 valandą 58 minutes 1:6, 6:7 (1:7) pralaimėjo prieš Janicę Tjen iš Indonezijos, kuri skynė pergales nuo pat kvalifikacijos etapo.

Pirmajame sete lietuvei labai nesisekė. P.Paukštytė atsiliko net 0:5, nors seto pradžioje turėjo 6 „break pointus“. Šeštajame geime lietuvė 7-u bandymu laimėjo varžovės padavimų seriją, bet jau kitame geime J.Tjen atsakė tuo pačiu.

Dar dviejų „break pointų“ lietuvė nerealizavo antrojo seto pradžioje. Dar tris tokias progas lietuvė iššvaistė trečiajame geime. Vėliau lietuvė du kartus sugebėjo laimėti varžovės padavimų serijas, bet J.Tjen iš karto atsakydavo tuo pačiu. Dvyliktajame geime P.Paukštytė neutralizavo „match pointą“ ir išplėšė pratęsimą, bet jame didesnių vilčių neturėjo.

Lietuvė realizavo vos 3 iš 16 turėtų „break pointų“ (varžovė – 6 iš 9), o po antrųjų savo padavimų pelnė tik 19 proc. galimų taškų (varžovė – 63 proc.).

P.Paukštytė pelnė 10 WTA vienetų reitingo taškų ir 1470 JAV dolerių. Lietuvė WTA reitinge turėtų kilti bent apie 70-80 vietų į viršų į naujas karjeros aukštumas.

Per karjerą lietuvė iki šiol yra laimėjusi 1 ITF moterų vienetų turnyrą. Tai P.Paukštytė padarė balandžio pabaigoje Tunise.

Šeštadienį dvejetų finale P.Paukštytė su slovake Alica Rusova per 67 minutes 4:6, 1:6 pralaimėjo prieš tą pačią J.Tjen ir kanadietę Leeną Bennetto. Lietuvė su porininke pelnė 515 JAV dolerių ir po 10 WTA dvejetų reitingo taškų.

Tunise žaidė ir Didžiajai Britanijai atstovaujanti 19-metė Kristina Paskauskas (WTA-1148). Ji vienetuose nukeliavo iki aštuntfinalio, o dvejetuose su vokiete Gina Marie Dittmann liko be pergalių.

ITF serijos moterų teniso turnyro Tunise prizų fondą sudarė 15 tūkst. JAV dolerių.