Su latviais susitvarkę Lietuvos futbolininkai - Baltijos taurės finale (6)

2024.06.08 17:55
Rungtynių akimirka | Teodoro Biliūno / BNS foto nuotr.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pateko į Baltijos taurės finalą.

Pusfinalio rungtynėse Latvijoje lietuviai 2:0 pranoko Latvijos rinktinę ir pateko į finalą. Lietuvos rinktinės varžovai finale paaiškės po Estijos bei Farerų Salų rinktinių akistatos.

Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko susikurti rimtesnių progų, bet viskas pasikeitė po pertraukos. Jau pirmos ilgesnės atakos metu Lietuvos rinktinė įsiveržė į priekį. Pauliaus Golubicko pakeltą kamuolį į baudos aikštelę į vartus galva pasiuntė Armandas Kučys.

Po pelnyto įvarčio Lietuvos rinktinei dažniau teko leisti laiką gynyboje ir ieškoti progų kontratakose. Būtent greitame išpuolyje krito antrasis Lietuvos rinktinės įvartis. Artūras Dolžnikovas iš už baudos aikštelės ribų paleido galingą ir akcentuotą smūgį į viršutinį vartų kampą nepalikdamas varžovams jokių vilčių.

Sėkmingai besigynusiems lietuviams vėliau pavyko sėkmingai apsiginti ir iškovoti bilietą į finalą, kuris antradienį laukia Kauno „Dariaus ir Girėno“ stadione.

Rungtynių eiga:
90 min.

Rungtynių arbitras skelbia rungtynių pabaigą! Lietuvos rinktinė švenčia pergalę ir patenka į Baltijos taurės finalą. Jų varžovas finale paaiškės po antrųjų pusfinalio rungtynių tarp Estijos ir Farerų Salų.

90 min.

Į žaidimą dar kartą turi įsijungti E. Germonas, kuris be problemų susitvarko su skersuotu kamuoliu.

90 min.

Prie antrojo kėlinio pridedamos mažiausiai penkios minutės.

88 min.

Pavojinga ataka atsako latviai. Jų smūgį neutralizuoja E. Gertmonas.

86 min.

Pijus Širvys klaidina porą varžovų ir įsiveržia į baudos aikštelę. Tiesa, jo smūgis nebuvo tikslus - skriejo šalia vartų.

78 min.

Latviams ir toliau sunkiai sekasi rasti kelius prie Lietuvos rinktinės vartų. Tuo tarpu saugodamiesi nuo Lietuvos rinktinės atakų latviai užsidirbo pirmąją geltoną kortelę, kuri skirta Lietuvoje žaidžiančiam Kasparui Dubrai.

71 min.
ĮVARTIS!

Po keitimo į aikštę žengęs Artūras Dolžnikovas pelno fantastišką įvartį! Greitoje atakoje jis guldo varžovų gynėją ir už baudos aikštelės paleido tikslų bei galingą smūgį į viršutinį vartų kampą.

63 min.

Latvijos rinktinė pastaruoju metu ilgiau kontroliuoja kamuolį, bet didesnio pavojaus sukurti jiems nepavyksta. Lietuviai savo šansų ieško kontraatakose.

56 min.

Latviai pabando smūgiuoti į vartus, bet jų smūgį blokuoja Lietuvos rinktinės gynėjai.

50 min.
Įvartis!

Lietuvos rinktinė veržiasi į priekį. Po ilgos atakos prie varžovų vartų P. Golubickas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o ten be priežiūros paliktas A. Kučys smūgiu galva nuo virpsto pasiuntė jį į vartus.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmasis kėlinys baigtas - pranašumo nepavyko įgyti nė vienai komandai. Švieslentėje vis dar dega lygus rezultatas 0:0.

45 min.

Prie pirmojo kėlinio pridedamos mažiausiai trys minutės.

41 min.

Dar vienoje atakoje sužiba P. Golubickas. Jis gražiu perdavimu surado A. Kučį, kuris bandė pataikyti į artimąjį vartų kampą. Visgi, smūgį atrėmė vartininkas.

37 min.

Savo komandą priverstas gelbėti E. Gertmonas. Lukasas Vapne smūgiavo iš arti, bet pramušti Lietuvos rinktinės vartininko gynybos jam nepavyko.

33 min.

Greitoje atakoje smūgį iš toli pabando atlikti Paulius Golubickas, bet pataikyti į vartų plotą jam nepavyko.

21 min.

Po kampinio latviai atlieka pavojingą smūgį į vartus. Galingas šūvis skrieja virš Edvino Gertmono ginamų vartų.

18 min.

Ilgesnę ataką surengę lietuviai ją baigia smūgiu. Visgi, Pijaus Širvio smūgis skrieja gerokai virš vartų.

16 min.

Latviai siunčia kamuolį į Lietuvos rinktinės vartus, bet dar prieš smūgį užfiksuota nuošalė.

7 min.

Paulius Golubickas išveda smūgiui Armandą Kučį. Jo bandymą iš pradžių pristabdė vartininkas, o vėliau nuo vartų linijos išmušė gynėjas.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 15:04

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Lietuvos rinktinės sudėtis | Organizatorių nuotr.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

•  Paskutinį kartą Baltijos taurę Lietuvos rinktinė iškovojo dar 2010 metais;

•  Latvijos rinktinė yra daugiausiai kartų šiame turnyre nugalėjusi komanda (13 kartų);

•  Turnyro nugalėtojas finale kausis su rungtynių tarp Estijos ir Farerų salų laimėtoju;

• Paskutinį kartą lietuviai latvius nugalėjo dar 2013 metais.

Lietuvos rinktinės narių komentarai:

Edgaras Jankauskas, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Esame patenkinti sąlygomis, aikšte, esame arčiau rungtynių vietos. Stovykla eina gerai, visi žaidėjai yra sveiki ir geros formos, ruošiamės rytojui. Nauji žaidėjai labai gerai įsiliejo į kolektyvą, buvo gerai priimti, turime pilną sudėtį dvejoms rungtynėms. Galbūt sportinės formos yra kiek skirtingos, užsienyje žaidžiantys futbolininkai sezonus baigė prieš kelias savaites, bet stengiamės tą krūvį suvienodinti ir tiems, kam jo trūko, jį pagerinti, o A lygos žaidėjai sužaidė daug rungtynių, reikėjo duoti laiko atsistatymui, bet manau, kiek tai buvo įmanoma, su trenerių priežiūra bandėme tai sulyginti.“

Paulius Golubickas, Lietuvos rinktinės saugas:

„Žaisime tik dėl pergalės. Mūsų šalių čempionatuose žaidžia panašaus lygio žaidėjai, panašūs perėjimai, tad šeštadienio rungtynės bus įdomios.“