-
08-03, 22:00
-
-

R.Jonušaitė – Šveicarijos čempionė, J.Lubas – Albanijos čempionas kitų užsienyje žaidžiančių lietuvių pasirodymai

2024.05.27 08:51
Rimantė Jonušaitė (deš.) | Organizatorių nuotr.

Sekmadienį Albanijos čempionų titulą į viršų kelti galėjo lietuvis Juozas Lubas. Jo atstovaujamas „Egnatia“ klubas lygos finale 1:0 įveikė „Partizani“ ekipą bei pirmą kartą savo istorijoje tapo Albanijos čempionais.

Tiesa, paskutinėse sezono rungtynėse J.Lubas nežaidė ir liko ant atsarginių suolo.

Taip pat verta priminti, kad „Egnatia“ šiais metais laimėjo ir Albanijos taurę, o šios ekipos gretose pirmoje sezono pusėje žaidė ir lietuvis Gytis Paulauskas, kuris buvo parduotas Ukrainos klubui „Kolos“.

Tuo metu Šveicarijoje antrą trofėjų iškovojo Rimantė Jonušaitė. Lygos finale lietuvės ginama „Servette“ ekipa 3:1 nugalėjo „Zurich“ moterų komanda.

Puolėja finalinėse rungtynėse į aikštę žengė 82 minutę ir jau po minutės pelnė trečiąjį savo komandos įvartį bei užtvirtino savo ekipos persvarą.

Priminsime, kad R.Jonušaitė taip pat pasižymėjo Šveicarijos taurės finale, kuriame „Servette“ irgi triumfavo.

Sezoną paskutinėje lygos vietoje ir skaudžiu pralaimėjimu užbaigė saugo Modesto Vorobjovo ginamas „Istanbulspor“ klubas, kuris svečiuose net 0:6 krito prieš „Fenerbache“ ekipą. M.Vorobjovas žaidė visas rungtynes.

Vietos UEFA Konferencijų lygos atrankoje neiškovojo vartininko Edvino Gertmono ginamas Klužo „Universitatea Cluj“ klubas, kuris paskutines sezono rungtynes dėl vietos Europoje po baudinių serijos pralaimėjo Krajovos „Universitatea“ klubui.

Peer pagrindinį rungtynių laiką komandos įvarčių neįmušė, bet visa drama vyko po to. Paskutinę pratęsimo minutę Krajovos klubas realizavo baudinį į lietuvio vartus ir atrodė, kad laimės be baudinių serijos, bet Klužo komanda jau net 10 pridėto laiko minutę taip pat realizavo baudinį ir viską nukėlė į baudinių seriją.

Visgi joje Krajovos „Universitatea“ ekipa neįmušė tik vieno baudinio, o Klužo klubas nerealizavo dvejų savo paskutinių smūgiu bei pralaimėjo baudinių seriją rezultatu 4:5.

Pats E.Gertmonas šiose rungtynėse atrėmė 4 varžovų smūgius.

Kitą sezoną UEFA Europos lygos atrankoje žais Edgaro Utkaus atstovaujamas Briugės „Cercle“ klubas, kuris paskutinėse sezono rungtynėse sužaidė lygiosiomis 0:0 su kita Briugės miesto komanda „Club Brugge“, kuri ir tapo Belgijos čempione.

Tuo metu „Cercle“ su 37 taškais užėmė ketvirtą vietą. Tiesa, E.Utkus dėl traumos sezono užbaigti negalėjo.

Sezoną Italijos „Serie A“ lygoje užbaigė „Torino“ klubas, kurio gretose dėl traumos dar žaisti negalėjo Gvidas Gineitis. „Torino“ sezonas pasibaigė pralaimėjimu 0:3 Bergamo „Atalanta“ klubui. Su 53 taškais „Torino“ finišavo devintoje vietoje ir dar gali žaisti Europoje, jei UEFA Konferencijų lygos finalą laimės aštuntoje vietoje esanti „Fiorentina“ ekipa

Ekvadoro lygoje vartininkų trenerio Manto Tamulionio klubas „Universidad Catolica“ išvykoje 1:2 nusileido „LDU Quito“ ekipai.