-
08-03, 22:00
-
-

Pasaulio čempionato finale čekai palaužė šveicarus ir septintą kartą istorijoje tapo turnyro nugalėtojais

2024.05.26 23:49
Čekijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Po 13 metų pertraukos Čekijos ledo ritulininkai tapo pasaulio čempionais.

Čekijoje vykusiame 2024 m. pasaulio čempionato finale čekai 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) palaužė Šveicarijos ekipą ir septintą kartą istorijoje tapo šio turnyro nugalėtojais.

Jeigu pirmajame kėlinyje nei viena komanda nepažeidė taisyklių, tai antrajame tiek čekai, tiek šveicarai užsidirbo po 4 baudos minutes, tačiau nei vienai iš komandų nepavyko pasinaudoti daugumos pranašumu.

Trečiojo kėlinio viduryje po Tomo Kundrateko perdavimo vienu lietimu ritulį į vartus pasiuntė Davidas Pastrnakas (49:13) ir pasiuntė tūkstančius čekų į euforiją – 1:0.

Vartininką šveicarai pakeitė likus žaisti 2 min. 9 sek., tačiau sėkmingų išpuolių nesukūrė. Likus šiek tiek daugiau nei minutei, čekai pasiuntė ritulį labai arti vartų, tačiau įvarčio pelnyti nepavyko.

Šveicarija vis dar bandė žaisti šešiese prieš penkis ir lyginti rezultatą, tačiau viską užbaigė Davidas Kampfas (59:41), aplenkęs varžovus ir įmušęs įvartį į tuščius vartus – 2:0.

Čekija atliko 32 smūgius į vartus, tuo tarpu Šveicarija – 31.

Čekijos rinktinė pasaulio čempionate yra tapusi 1996, 1999, 2000, 2001, 2005, 2010 ir 2024 m. Paskutinį kartą medalius čekai buvo iškovoję 2022 m., kai džiaugėsi bronza, tačiau per pastarąjį dešimtmetį jiems tai tik antrieji medaliai pasaulio čempionate.

Kelyje link šių metų apdovanojimų, čekai po baudinių serijos 1:0 nugalėjo Suomiją, 6:3 įveikė Norvegiją, po baudinių 1:2 nusileido Šveicarijai, 7:4 nugalėjo Daniją, 4:0 įveikė Austriją, 4:1 nugalėjo Didžiąją Britaniją bei po pratęsimo 3:4 nusileido Kanadai ir A grupėje užėmė trečią vietą. Ketvirtfinalyje čekai 1:0 palaužė JAV, o pusfinalyje 7:3 nugalėjo Švediją.

Šveicarija išliko be pasaulio čempionato nugalėtojų vardo. Iki šiol per visą istoriją jie keturis kartus laimėjo sidabro medalius (1935, 2013, 2018 ir 2024 m.) bei šešis kartus laimėjo bronzą.