-

Pasaulio čempionate Švedija paliko Kanadą be medalių

2024.05.26 18:53
Švedijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Čekijoje baigsis pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame jau buvo sužaistos rungtynės dėl trečiosios vietos.

Praėjusių metų čempionai Kanados ledo ritulininkai 2:4 (0:1, 1:0, 1:3) nusileido Švedijos rinktinei ir pirmą kartą po keturių pasaulio čempionatų liko be medalių.

Švedijos rinktinei bronzos medaliai yra pirmieji nuo 2018 m., kuomet jie džiaugėsi auksu. Pastarieji keturi čempionatai švedams baigdavosi anksčiau nei pusfinalis.

Švedijos rinktinė pirmoji išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Carlas Grundstromas (12:05). Visgi antrajame kėlinyje Dylanas Cozensas (22:41) rezultatą išlygino, o trečiojo kėlinio pradžioje Pierre‘as-Lucas Dubois (44:18) pirmą kartą išvedė Kanados ekipą į priekį – 2:1.

Visgi trečiojo kėlinio antroji pusė priklausė švedams – Erikas Karlssonas (49:35) ir Carlas C.Grundstromas (53:42) pelnė du įvarčius per keturias minutes ir sugrąžino švedams minimalų pranašumą.

Likus žaisti 1 min. 40 sek. kanadiečiai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau rezultato išlygino nepavyko ir likus žaisti 5 sekundėms Marcusas Johanssonas (59:55) įmušė įvartį į tuščius vartus – 4:2.

Švedija atliko 33 smūgius į vartus, tuo tarpu Kanada – 22.

Šį vakarą pasaulio čempionato finale žais Čekijos ir Šveicarijos rinktinės.