-
-

Po 13 metų pertraukos „Panathinaikos“ susigrąžino Eurolygos karūną

2024.05.26 23:09

Paskutinį kartą 2011 metais Eurolygos finale žaidęs Atėnų „Panathinaikos“ klubas su Mariumi Grigoniu čia sugrįžo su trenksmu.

Ergino Atamano auklėtiniai didžiajame finale Berlyne 95:80 (25:36, 24:18, 15:7, 31:19) patiesė Madrido „Real“ krepšininkus.

Atėnų ekipai tai buvo septintasis čempionų titulas turnyro istorijoje.

M.Grigonis aikštėje praleido 7 minutes, taškų nepelnė (0/1 dvit.), atkovojo kamuolį, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko -3 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje atradimu tapo Eli Ndiaye, kuris pelnė pirmus 8 Madrido klubo taškus (3:8). Atėnų ekipa sugebėjo atsitiesti ir prisivijo (9:10).

Visgi, Džananas Musa vienas pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl tolino „Real“ komandą (9:15).

Dominavę Chuso Mateo auklėtiniai po Sergio Rodriguezo baudų metimų jau pirmavo dviženkliu skirtumu (22:32).

Vincento Poirier baudų metimai ketvirčio pabaigoje leido dar kiek padidinti atstumą – 25:36.

„Panathinaikos“ lyderis Kendrickas Nunnas per pirmą kėlinį jau buvo susirinkęs 3 pražangas, o graikai praleidę daugiausiai taškų šį sezoną. Ankstesnis „pasiekimas“ buvo 29 taškai, leisti įmesti Tel Avivo „Maccabi“ ekipai.

Antrą ketvirtį Madrido klubas pradėjo padidindamas persvarą iki 14 taškų (27:41). Varžovai nesutriko ir čia pat atsakė atkarpa 8-0, leidusia priartėti (35:41).

Tritaškių padedami graikai netrukus jau atsiliko tik 1 taško skirtumu (45:46). Visgi, persverti rezultatą nepavyko, o ketvirčio pabaigoje po tritaškį smeigė Džananas Musa ir Facundo Campazzo (47:54).

„Panathinaikos“ situaciją paskutinėmis sekundėmis švelnino Kostas Sloukas, pataikęs dvitaškį – 49:54.

Pirmi du kėliniai buvo slogūs M.Grigoniui, kuris buvo žaidęs tik 7 minutes ir surinkęs -3 naudingumo balus. Gynėjas prametė dvitaškį, atkovojo kamuolį, kartą suklydo ir dusyk prasižengė.

Po didžiosios pertraukos Atėnų klubas visiškai suvystė varžovus gynyboje. „Real“ krepšininkai per trečią kėlinį surinko vos 7 taškus, palyginus su 36, kuriuos įmetė vien per pirmą kėlinį. Toks skirtumas padėjo „Panathinaikos“ atstovams galiausiai persverti rezultatą (58:56).

Ketvirčio pabaigoje E.Atamano auklėtiniai baudų metimais dar labiau didino atstumą (64:59). Tiesa, pastariesiems nepavyko išvengti Sergio Rodriguezo taškų pabaigoje – 64:61.

Ketvirtajame kėlinyje Graikijos ekipa dar labiau atitrūko (74:65). Ispanai kovėsi ir vėl kvėpavo varžovams į nugarą (80:76).

Tuomet Atėnų krepšininkai pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą (88:76).

Per likusias dvi minutes „Real“ atstovams išsigelbėti jau nepavyko, o po Kendricku Nunno dvitaškio ekipas jau skyrė net 18 taškų (95:77).

Rungtynes ispanai užbaigė S.Rodriguezo tritaškis – 95:80.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 24 (2/2 dvit., 4/4 trit., 8/9 baud., 31 n. b.), Kendrickas Nunnas 21, Mathiasas Lessortas 17 (10 išpr. praž.), Jerianas Grantas 11 (5 rez. perd.), Kostas Mitoglou 8, Juancho Hernangomezas 5, Ioannis Papapetrou 4.

„Real“: Džananas Musa 15 (3/4 dvit., 1/6 trit., 6/9 baud.), Facundo Campazzo 12, Sergio Rodriguezas 11, Mario Hezonja (1/7 trit., 8 atk. kam.), Vincentas Poirier ir Eli Ndiaye po 8, Sergio Llullas (2/7 trit.) ir Guerschonas Yabusele po 6.