-

Mažajame Eurolygos finale suklupusi „Fenerbahce“ liko ketvirta

2024.05.26 19:44

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai Stambulo „Fenerbahce“ komandai nepavyko atsitiesti po nesėkmės Eurolygos pusfinalyje.

Turkijos klubas mažajame finale 84:87 (16:24, 21:24, 25:18, 22:21) nusileido Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkams ir turnyre liko ketvirtas.

Ignas Brazdeikis „Olympiacos“ gretose registruotas nebuvo.

„Fenerbahce“ ketvirtą vietą Eurolygoje pasiekė jau trečią sykį. Tuo tarpu Pirėjo krepšininkai trečią poziciją iškovojo antrą kartą istorijoje.

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė dvitaškiais, netrukus tolimą šūvį įsmeigė Isaiah Canaanas (2:5). Tris minutes trukusią tylą nutraukė du taškus pelnęs Sertačas Šanli (4:5).

Visgi, skolingas neliko I.Canaanas, ir vėl smeigęs iš toli (4:8). Atkarpa 5-0 galiausiai turkams leido persverti rezultatą (12:10).

Nepaisant to, pranašumo išsaugoti nepavyko. Ketvirtį Graikijos čempionai uždarė spurtu 12-1 ir šovė į priekį – 16:24.

Shaquielle‘o McKissico tritaškis antrojo kėlinio pradžioje didino skirtumą jau iki dvženklio (17:27). Turkai sugebėjo atsitiesti, kai surengė atkarpą 7-0 ir priartėjo iki minimumo (29:30).

Persverti rezultato nepavyko, iškart reagavo graikai ir Giannoulis Larentzakis, pataikęs iš toli (29:33). Pastarasis įkvėpė komandą spurtui ir atstumas vėl tapo 10 taškų (29:39).

Nors likus 6 sekundėms Georgios Papagiannio dvitaškis kiek taisė turkų situaciją (37:45), bet prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį švystelėjo Alecas Petersas – 37:48.

Per pirmuosius du kėlinius Pirėjo klubas tritaškius metė net 70 proc. taiklumu (7/10) ir buvo atkovoję 26 atšokusius kamuolius, kai Stambulo atstovai – 33 proc. tritaškių (3/9) ir 16 sugriebtų kamuolių.

Antroje susitikimo dalyje skirtumas tarp komandų pasiekė 13 taškų ribą (41:54). „Fenerbahce“ klubas neketino sudėti ginklų ir pelnė 5 taškus paeiliui (48:56).

Vėliau turkai smeigė tris tritaškius iš eilės ir nurėžė deficitą iki minimalaus (57:58).

Galiausiai netgi persvėrė rezultatą (62:61), tačiau Pirėjo ekipa trečią ketvirtį uždarė penkiais taškais iš eilės ir žengė į lemiamą kėlinį su 4 taškų pranašumu (62:66).

Vos prasidėjus paskutiniam ketvirčiui, skirtumas vėl pasiekė dviženklį ribą (62:72). Atstumas dar kiek padidėjo (73:85).

Atrodė, kad jau viskas aišku, tačiau Stambulo krepšininkai ginklų dar nebuvo sudėję. Scottie Wilbekino ir S.Šanli tritaškiai nurėžė turkų atsilikimą iki vos 3 taškų ir dar buvo likę žaisti 48 sekundės (84:87).

Š.Jasikevičiaus kariauna sugebėjo apsiginti, bet svarbiausiu metu nepataikė nei S.Wilbekinas, nei S.Šanli ir pergalė liko Pirėjo komandos rankose – 84:87.

„Fenerbahce“: Dyshawnas Pierre‘as 19 (7/10 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), Scottie Wilbekinas 16 (4/6 trit., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Sertačas Šanli 11, Nathanas Sestina 8, Jonathanas Motley 7, Georgios Papagiannis ir Marko Guduričius po 6.

„Olympiacos“: Alecas Petersas 20 (2/2 dvit., 5/7 trit., 1/1 baud.), Nigelas Williamsas-Gossas 12 (6 rez. perd.), Giannoulis Larentzakis (5 kld.) ir Nikola Milutinovas (8 atk. kam.) po 10, Shaquielle‘as McKissicas 9 (3/4 trit.), Mosesas Wrightas (7 atk. kam.) ir Isaiah Canaanas po 8.