-
08-03, 22:00
-
-

K.Evanso netekęs „Žalgiris“ tiesiausiu keliu žengė į finalą N.Čanakas buvo išvytas iš aikštės (1)

2024.05.26 19:34
Lukas Lekavičius | „Žalgiris“ nuotr.

Trečią kartą iš eilės laimėjęs Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe-LKL“ čempionato finalą.

Andrea Trinchieri auklėtiniai namuose 88:79 (18:18, 21:26, 24:10, 23:24) pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komandą.

Žalgiriečiai pusfinalio seriją laimėjo „sausu“ rezultatu 3-0.

Verta paminėti, kad rungtynių nebaigė traumą trečiajame kėlinyje patyrės Keenanas Evansas. Panevėžio klubo gretose susitikimo neužbaigė trečiajame kėlinyje iš aikštės išvarytas strategas Nenadas Čanakas. Likusią susitikimo dalį ekipai vadovavo asistentas Simas Juraitis.

Taškų kraitį komandos atsidarė prasiveržimais ir metimais iš po krepšio (2:2), tačiau vėliau tris minutes stojo tyla. Ją nutraukė pražanga prieš Keenaną Evansą, kuris vėliau pataikė tris baudų metimus, o tolimu šūviu atsakė Vytenis Lipkevičius (5:5).

Iki ketvirčio pabaigos pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų ir dėsningai rezultatas po pirmųjų 10 minučių buvo lygus – 18:18.

Antrasis kėlinys klostėsi taip pat apylygiai. Svečiai atsiplėšė tik prieš didžiąją pertrauką, kai tritaškį pataikė V.Lipkevičius ir du taškus pridėjo Diante Baldwinas (38:44).

Per likusias 26 sekundes Kevarriusas Hayesas dar pataikė vieną baudos metimą ir kiek švelnino skirtumą – 39:44.

Per pirmus du kėlinius žalgiriečiai itin strigo atakuodami iš trijų taškų zonos. Tikslą pasiekė vos 2 metimai iš 11 bandymų (18 proc.).

Maža to, sunkiai sekėsi tvarkytis su Deividu Sirvydžiu ir Dorde Gagičiumi, kurie atitinkamai buvo pelnę 12 ir 10 taškų.

D.Gagičiui iki dvigubo dublio trūko vos vieno atkovoto kamuolio. Šis net 4 iš 9 sugriebtų nusiėmė puolime.

Antroje susitikimo dalyje kauniečiai padarė išvadas ir trečio kėlinio pradžioje įspūdingai spurtavo, kai pelnė net 13 taškų be oponentų atsako ir galiausiai persvėrė rezultatą (52:46).

Panevėžio klubas priartėjo (56:54), bet tada vėl sekė žalgiriečių spurtas 7-0 ir po Luko Lekavičiaus dvitaškio paskutinėmis sekundėmis ekipas skyrė 9 taškai – 63:54.

Trečiojo ketvirčio gale traumą patyrė K.Evansas, kuris šokdamas blokuoti metimą, vėliau nusileido ant parketo ir iš karto susiėmė už dešinio kelio. Įžaidėjo trauma buvo be jokio kontakto. Šis aikštę paliko su komandos štabo pagalba.

Rungtynės baigtos trečiajame kėlinyje buvo ir Nenadui Čanakui, kuris dėl techninių pražangų buvo išsiųstas į rūbinę.

Ketvirtajame kėlinyje jiems beliko neiššvaistyti persvaros. „Žalgiris“ rodė užtikrintumą (72:59) ir nors „7bet-Lietkabelis“ rezultatą švelnino (78:86), pergalę pasiekė šeimininkai.

K.Evansui iškritus iš žaidimo jį puikiai pavadavo L.Lekavičius, kuris pelnė 18 taškų, atliko 3 perdavimus bei rinko 21 naudingumo balą.

Panevėžio komanda turėjo du vedlius: D.Sirvydis rinko 25 taškus ir 28 naudingumo balus, Dž.Gagičius – 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 18 (3/4 dvit., 2/3 trit., 6/7 baud.), Keenanas Evansas 12 (1/6 trit., 7/7 baud.), Laurynas Birutis 10, Tomas Dimša 9, Edgaras Ulanovas (7 rez. perd.) ir Edmondas Sumneris po 8, Brady Manekas 7, Kevarriusas Hayesas ir Rolandas Šmitas po 5.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 25 (4/7 dvit., 2/5 trit., 11/12 baud., 28 n. b.), Dorde Gagičius 20 (6/7 baud., 11 atk. kam., 27 n. b.), Vytenis Lipkevičius 9, Gediminas Orelikas 8, Diante Baldwinas (5 rez. perd.) ir Džiugas Slavinskas po 5.