08-03, 22:00
Olimpiada
-
-

Fantastiškai žaidę čekai nugalėjo be pralaimėjimų žengusius švedus ir po 13 metų pertraukos žais pasaulio čempionato finale

2024.05.25 17:54
Čekijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Šeštadienį Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate įspūdingą pergalę iškovojo ir kelialapį į finalą laimėjo griausmingai savų sirgalių palaikoma Čekijos rinktinė, kuri pusfinalyje net 7:3 (2:2, 3:1, 2:0) nugalėjo iki šiol visas 9 pergales iš tiek pat galimų iškovojusius Švedijos ledo ritulininkus.

Rungtynių pradžia švedams nieko blogo nežadėjo: jau ketvirtą susitikimo minutę Marcusas Johanssonas (3:39) įmušė greitą įvartį ir švedai pirmavo 1:0.

Nors čekai labai greitai dar ir pažeidė taisykles, tačiau pirmosios daugumos švedai neišnaudojo.

Vos tik sugrįžo nubaustas Radko Gudas, Dominikas Kubalikas (7:48) tiksliu smūgiu išlygino rezultatą – 1:1.

Įvarčiai ir toliau tęsėsi ir jau po 20 seundžių Marcusas Petterssonas (8:08) dar kartą išvedė švedus į priekį ir tai buvo paskutinis kartas, kai Švedijos rinktinė pirmavo šiose rungtynėse.

Jau po 1 min. 29 sek. čekas Davidas Kampfas (9:37) vėl išlygino rezultatą, o jau antrojo kėlinio pradžia priklausė čekams: Ondrejus Kase‘as (26:05), Martinas Necas (26:21) ir Dominikas Kubalikas (29:03) per kiek mažiau nei tris minutes pelnė tris įvarčius ir čekai pabėgo 5:2.

Nors dar antrojo kėlinio pabaigoje Joelis Erikssonas Ekas (35:30) sumažino švedų atsilikimą iki dviejų (3:5), tačiau trečiajame kėlinyje du kartus beveik identiškas greitas atakas surengė Lukas Sedlakas (45:40 ir 53:42), kuris iščiuožė vienas prieš vartininką ir abu kartus sėkmingai jį nuginklavo – 7:3.

Likus žaisti 3 min. 25 sek. švedai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai naudos nedavė ir daugiau įvarčių nepelnė, tuo tarpu čekai buvo pasiuntę ritulį į tuščius vartus, tačiau teisėjas užfiksavo taisyklių pažeidimą ir įvarčio neįskaitė.

Švedija šiose rungtynėse atliko beveik dvigubai daugiau smūgių į vartus – 40 prieš 23.

Finale Čekija susikaus su Kanados ir Šveicarijos poros nugalėtojais, tuo tarpu Švedija kovoje dėl trečios vietos – su tos poros pralaimėtojais.

Čekija per savo istoriją pasaulio čempionatuose yra iškovojusi 6 aukso medalius, 1 sidabrą ir 6 bronzas. Paskutinį kartą į finalą čekai buvo patekę 2010 m. ir tada jame triumfavo. Nors jie 2022 m. iškovojo bronzos medalius, tačiau pastaruoju metu Čekijoje buvo jaučiamas medalių badas, kadangi prieš tai jie net 8 čempionatus likdavo be apdovanojimų.

Švedijos rinktinė paskutinius kartus pasaulio čempionate triumfavo 2017 ir 2018 m., tačiau nuo tada jie lieka be medalių – 2019 m. liko penkti, 2021 m. – devinti, 2022 ir 2023 m. – šešti.